Trhání zubů před rovnátky

Od: Datum: 07.11.13 16:44 odpovědí: 10 změna: 08.11.13 15:04

Ahoj , mám jít nasazovat rovnátka ,ale na ortodonice mi doktroka řekla že musím jít vytrhout 2 zuby (4ky) . Jelikož mám hluboky zkus a mírně posunutý střed,aby se mi potom srovnala . Zuby nemám úplně rovné ,ale není to taková hrůza a řekla bych že se mi tak i líbí . Chci se zeptat jestli je nutné je opravdu vytrhnou? Prý by se mi postupem času z tama mohli vylízat a mohlo by to vypadat blbě..ale já si nejsem jistá...opravdu je to tak nezbytné? Prosím piště své názory. Děkuju .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.13 16:55

Zdravím, pokud se takto vyjádřila zubařka, tak to zřejmě nezbytné bude. Mně trhaly kvůli rovnátkům hned 4 zuby, protože jinak by se do pusy nevešly a srovnání by bylo pak k ničemu.

Ničeho se neboj, dostaneš umrtvující injekci a thání pak vůbec nebolí. Bolí to tak po hodině a není to nic hrozného.

doplněno 07.11.13 18:07:

Jerrymungo, já mám pryč všechny čtyřky a mezery nejsou, protože právě tam nacpaly ty srovnané zuby. Rovnátka si zuby pomalu stáhnou k sobě a mezery se tak zaplní.

doplněno 07.11.13 18:43:

To je fakt, názorem více odborníků se nic nezkazí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.11.13 18:41

Ano, to se může stát, ale přece jen bych si ještě zašel na konzultaci s jiným lékařem. Pamatuji si, že mi kdysi taky trhali jeden zub kvůli místu a sešlo se nade mnou několik doktorů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.11.13 22:12
Manželce taky trhaly zuby a dokonce čtyři. Dva nahoře, dva dole. Nejhorší na tom bylo, ze ten jeden zub byl nový opravený 14dni a stál 3500tis. Zubarka si vzala peníze, zub ji špatně opravila, na rovnatka ji neposlala, tak změnila zubaře, ten ji poslal k odborníkům na rovnatka a tam zjistili, ze zub je špatně opravený, tak radej vytrhli ten, než jiný zdravý. Dnes má rovnatka uz rok a půl a zuby krásně srovnané a bez mezer, pěkně se to stáhlo.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.11.13 17:45

Já bych z toho zase měl trochu strach. Ne z bolesti, ale z toho, že ti vlastně vytrhnou dva zdravé zuby a jednou ti budou třeba chybět. Asi bych si takovou věc dělat nechtěl. Možná by bylo dobré, zajít si k posouzení k jinému zubaři nebo ortodontistovi, zda je to opravdu nutné a jestli by nebylo nějaké jiné řešení. Asi nikdo nemůže vědět dopředu, jak se ti budou zuby vyvíjet a najednou se může stát, že na místě čtyřek budeš mít díry a pracně se tam budou dávat nějaké náhrady. Čtyřka je zub ještě docela viditelný, tak si to raději rozmysli.

Datum: 07.11.13 19:48

Asi před 10 lety jsem takto chodila na rovnátka se synem. Napřed dostal nasazovací rovnátka, měl je nosit co nejvíc. Museli jsme počkat, až vyrostly všechny druhé zuby. Pak mu vytrhla obě 4 nahoře (takové nádherné zdravé zuby s dlouhatánským kořenem!) a potom nosil asi 1,5 roku nahoře fixní rovnátka a nějakou dobu pak takovou průsvitnou skořápku. Mezitím mu dorostly všechny spodní zuby a jak už to u puberťáků bývá, zašprajcoval se, že spodní rovnátka už NEE. Takže mu v jeho úzké čelisti vyrostl zajímavý plotek z jedniček a dvojek - trojky jsou v rozích jako obranné bašty a zbytek zubů jde dozadu. Když ho chci pozlobit, řeknu mu, aby na mě nevystrkoval to svoje cimbuří. Ale běžně to není vidět.

Byla bych radši, kdyby na ta spodní rovnátka šel, ale už je dospělý a nemůžu ho nutit.

doplněno 07.11.13 19:50:

Horní zuby má v úhledném a ladném oblouku. Nechápu, jak může s tím spodním plotkem něco skousnout, ale jak říkám - nelze s tím z mé strany nic dělat, takže to nechávám osudu.

Datum: 07.11.13 21:04
Taky jsem mela, tedy mam, vytrzene 4ky. Rovnatky se daji vykouzlit ruzne veci... a svoje zuby pak nepoznas. A dnes, kdyz dneska takova vec jde a rovnatka ma dnes kazdy. Sla bych do toho, krasne zuby za to stoji.

Datum: 08.11.13 02:14

Jakýkoliv nevratný zákrok je lepší konzultovat s více odborníky. A hlavně si dobře promyslet, jestli do toho chcete jít. Je asi zbytečné se nějak nechat trápit, když Vám vlastně zuby vyhovují takové jaké máte a možná právě díky nim třeba vypadáte zajímavěji. Jsou to jen Vaše zuby. Pokud by Vám jejich vzhled v budoucnu vadil nebo překážel, trhat a rovnat se dá vždycky.

Datum: 08.11.13 10:35

"Pokud by Vám jejich vzhled v budoucnu vadil nebo překážel, trhat a rovnat se dá vždycky."

To nepochybně, ovšem jinak se trhají a rovnají zuby u 15letého, než u 45letého. Sama ten rozdíl vidím, já měla rovnátka ve 12, máma ve 48. Rozdíly jsou, především v opotřebovanosti zubů.

Datum: 08.11.13 14:58
Nejsem přiznivcem trhání zdravých zubů kvůli estetice ale na druhou stranu je pravda že příliš namčkané zuby ztěžují čištění mezizubních prostorů ať už nití nebo pidikartáčkem a tak potom může člověk místo obětování pár zdravých zubů mít problémy plnou pusou nezdravých krčků.

Od: lau*
Datum: 08.11.13 15:04

Všem moc děkuji za své komentáře a názory a rozhodla jsem se ,že to teda risknu teď ,než abych v budoucnu měla nějaké problémy a stejně by mi je pak nejspíše trhali :) .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.