Kolej a Trestni oznameni

Od: Datum: 07.11.13 14:37 odpovědí: 11 změna: 07.11.13 20:16

Zdravim, rok a neco bydlim na jedne nove soukrome koleji v Praze, prestehovat se sem byla docela chyba, protoze to kolejne je docela drahe (6300/mes za single pokoj)

Po 9 mesicich co jsem tu bydlel, tak na me vybehli s tim, ze jim tu dluzim spoustu tisic za najem (v cervnu) faktem je, ze jsem platil nektere platby v hotovosti v bance, nektere prevodem na ucet a asi 4x jsem poslal najem na 2x, nicmene hlidal jsem si, abych to co nejdrive dorovnal. Sepal jsem jim seznam plateb kdy jsem co posilal a najednou bylo vsechno v poradku a nikdo mi nic nerekl.
K 30.8.2013 mi koncila smlouva o ubytovani a 14.8. se me ptali, jestli ji budu chtit prodlouzit a sdelili mi, ze mam nedoplatek 1400 Kc. Pred 10 dny mi bylo sdeleno, ze mam zase nejaky nedoplatek a spocitali mi to, ze jim k 27.10. dluzim 20.100 Kc a v nedeli vecer mi bylo dano vyuctovani, ze jim dokonce dluzum 23.200 ke stejnemu datu.

Dneska jsem byl na koberecku v "reditelne" kde ze me delali nejvetsiho podvodnika, lhare a zlodeje. Ja jsem cely rok ty utrzky z banky neskladoval, takze jsem nemohl dolozit vsechny platby. Nicmene zakladni matematikou jsem jim na konci sprna dluzil nejakych 16.200 Kc a tak proc mi prodluzovali smlouvu, kdyz jsem jim dluzil vice nez 2 najmy?

Reditel na me dneska rval, ze me muze okamzite na hodinu vyhodit a vyhazet mi vsechny veci ven a jeste na me da trestni oznameni, pokud mu okamzite ten dluh nezaplatim.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 07.11.13 14:43

A poradit chcete s cim?

Ohodnoceno: 0x

Od: trestnioznameni
Datum: 07.11.13 14:55

Trestní oznámení za to, že jste neplatil nájem neexistuje, to se musí soudit, popř. dát potom exekutorovi. Policie se tímto nezabývá.

Datum: 07.11.13 15:46

Pokud uznáváte /a jistě ano, když to píšete/, že jste jim koncem srpna dlužil 16.200, připočítejte si 6.300 za září a 6.300 za říjen. Takže jim podle mě dlužíte celkem 28.800 do konce října, za předpokladu, že jsem dobře počítala a že jste mezitím něco neuhradil.

To Vám ještě spočítali málo. A bez placení Vás těžko kde nechají bydlet.

Tak si sypejte popel na hlavu, velice se jim omluvte a dohodněte si třeba splátky. Pokud na ně přistoupí,můžete si gratulovat. Nechápu, jak jste to mohl nechat dojít až tak daleko a ještě se kvůli tomu čertit. *cert* Jaga.

Jinak ty útržky z banky to chce ode dneška si schovávat, nikdy nevíte, kdy budete muset dokazovat nějaké platby. A pak se to hodí.

Od: gandalfos
Datum: 07.11.13 19:22

Ten dluh sem spocital na zaklade toho, ze od te doby jim nejaka platba take prisla, takze ten dluh by musel byt v takove vysi jake jsem uvedl.

Pointou je, ze to bylo k 30.8. v poradku a pred 10 dny mi oznami, ze jim dluzim 23.200 Kc

Od: ifkali*
Datum: 07.11.13 18:48

Zdravím,

m ají předražené ubytování a majitel vsadil na to, že neskladujete důkazy o platbách a vyšlo mu to... Nezbývá nic jiného, než se hájit a posbírat důkazy, nebo rezignovat, páš jste to neskladoval, nemáte důkaz o platbách a raději uhradit co nejdříve jejich výmysl, aby nenarostl exe dluh.

Prostě předražené ubytování, odcházíte a nápad byl to na Vászkusit, zda máte důkazy o platbách...

Tot´ můj názor a nejste ani první ani polůsední, je to bohužel tak...

doplněno 07.11.13 18:51:

Zdravím,

mají předražené ubytování a majitel vsadil na to, že neskladujete důkazy o platbách a vyšlo mu to... Nezbývá nic jiného, než se hájit a pohledat důkazy-složenky..., nebo rezignovat, páč jste to neskladoval, tudíž nemáte důkaz o platbách a raději uhradit co nejdříve jejich výmysl, aby nenarostl smyšlený exe dluh.

Prostě předražené ubytování, odcházíte a nápad byl to na Vás zkusit, zda máte důkazy o platbách...

Tot´ můj názor a nejste ani první ani poslední, je to bohužel tak...

Datum: 07.11.13 19:28

Asi tak nejak bych to videl. Pokud jsem jim neco dluzil, tak nechapu proc me na to nemohli upozornit driv, proc mi prodluzovali smlouvu a proc mi ted vyhrozuji vyhozenim z hodiny na hodinu...

Od: davidp*
Datum: 07.11.13 19:07

Dobrý den,

teoreticky byste se mohl opřít o tvrzení, ve kterém Vám k 30.8.2013 sdělovali, že máte nedoplatek 1.400,- Kč. Pokud máte o tomto nějaký písemný dokument např. email, což bude podstatné pro případný soud o zpochybnění závazku. Vyžádejte si seznam plateb, které u Vás evidují, vyhledejte si pár složenek nebo dokladů o vkladu, které nejsou evidentně započteny v uvedeném seznamu. Každopádně tím zminimalizujete konečnou částku k doplacení případně, pokud se spor vyhrotí, budete mít možnost podat žalobu na neoprávněné obohacování z titulu neuznaných plateb.

Teoreticky byste mohl požádat o součinnost banku v případě, že jste nevkládal anonymně. Mohl byste je požádat o potvrzení, že ve vyjmenované dny byly vaší osobou vloženy finanční prostředky ve prospěch účtu provozovatele kolejí.

Prostě musíte posbírat všechny možné důkazy, které zpochybní jistotu protistrany.

David

Datum: 07.11.13 19:26

Volal jsem do KB a tam mi sdelili, ze kdyz se dostavim na pobocku ve ktere jsem to vkladal (nastesti to bylo vzdycky jen v jedne) a uvedu VS a cislo uctu, ze by to melo byt dohladatelne (ale nevim jestli nebudou chtit presne datum) nicmene za to pry budou chtit 75 kc/á

Od: naoko
Datum: 07.11.13 19:38

no vidíš, než jsem dotelefonovala a odeslala to, co jsem sesmolila už jsis to vyřídil sám .

Od: naoko
Datum: 07.11.13 19:36

http://byznys.lidovky.cz/maji…c=A131101_145924_ln_domov_mct

Za tyhle peníze bys mohl být klidně na privátu. Nechápu tvoje hospodaření, pamatuj, že si musíš schovávat veškeré doklady co jsi kdy zaplatil. Minimálně 3 roky u něčeho i déle. Složenky, výpisy, příkazy , osobní předání - prostě všechno.

Na koleji si řekni o výpis, kdy a kolik peněz jim od tebe přišlo. Pak jdi do banky, zkus se s nima dohodnout, že se kouknou kdy a kolik jsi platil. Pokud si necháš udělat výpisy jeden stál cca 100,-kč, ale nevím přesně, je to asi jak která banka. Mohla by to dohledat i pošta, jestli jsi platil složenkama, ale to bys musel mít asi víc konkretnějších informací. Myslím, že jsi zapoměl, že platíš i za letní prázdniny...

Datum: 07.11.13 20:16

Tak za letni prazdniny jsem to pochopitelne taky platil, jen nechapu proc mi teda prodluzovali smlouvu k 30.8.13 kdyz jsem jim musel dluzit takovych penez, proc mi neposlali zadnou vyzvu, proc mi smlouvu bez problemu prodlouzili a proc 25.10. jsem mel k 27.10. dluh 20.100 a o par dni pozdeji ke stejnemu datu dluh 23.200 ... trochu to nedava logiku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.