Neoprávněné vniknutí na pozemek?

Od: Datum: 07.11.13 11:21 odpovědí: 10 změna: 08.11.13 13:06
Dobrý den.
S manželkou se rozvádíme, bydlíme už každý jinde, a náš dům, ve kterém jsme do nedávna společně bydleli, je již napsaný na mě (výměnou za manželkou požadovanou částku). Dceři jsem nechal klíč (dceru má v péči manželka), aby na mě třeba nemusela čekat před domem, než se vrátím z práce, když mě přijde navštívit. A zde je ten problém. Manželka si klíč půjčuje, a chodí si ke mě dál jako domů, přičemž mi ještě snad při každé její "návštěvě" v domě něco zmizí. Dá se s tím něco dělat? Rozvedení ještě nejsme, zatím jsme jen v řízení, a vložku ve dveřích měnit nemá smysl, když chci, aby dcera měla klíč (vrátka se nezamykají). Je to i přes to všechno vniknutí na cizí pozemek (bez vědomí majitele)? Kdybych ji tam načapal, má cenu volat policii?
Děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.13 11:24
avatar

Nevím teď jak se ten paragraf přesně jmenuje, ale určitě tam nemá co dělat. Nainstalujte kameru a předložte policii důkaz i se soupisem toho co se vám tam ztratilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.11.13 11:34

To jste již vypořádali SJM kompletně? Vnikutí na pozemek, do domu? Je na mysli porušování domovní svobody + krádež? Zpražil bych dceru když nemá souhlas! Pokud si myslíte, že je vše s majetkem OK a páše trestný čin, jděte na P ČR (na poradu s právníkem).

doplněno 08.11.13 11:37:

No a co katastr? Co tam je za vlastník?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomm
Datum: 07.11.13 11:42
U soudu se zatím řešila jen péče o dceru. Smlouvu týkající se domu jsme sepsali u notáře na místě. Manželka chodí jak na pozemek, tak do domu, ze kterého si všechno odvezla již předtím, a teď když doma něco nechám (fotoaparát, který jsem dostal před pár dny), už to tam nenajdu.
Datum: 07.11.13 12:00

Definujte .. v domě něco zmizí. To co si odnese je pouze Vaše nebo ještě její věci nebo věci, které jsou stále ve SJM? Av jaké hodnotě věci. Klidně se totiž může stát, že to nakonec skončí na přestupku pokud si tam manželka třeba chodí ještě pro své věci, to pak klidně státní zástupce porušovačku shodí na přestupek schválnost. Ale je to jen teorie, víc k tomu zjistí šetřením policie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomm
Datum: 07.11.13 12:25

Věci, které zatím zmizely, byly vždy pouze moje. Např. fotoaparát, který jsem dostal před pár dny (už jsem to psal do předchozí reakce, ale zatím zřejmě nebyla ověřena emailová adresa, tak se omlouvám). Jeho hodnota nebyla nijak vysoká, je to starší fotoaparát, hodnoty 5000Kč nedosahuje. Jde mi o to, jestli má třeba vůbec smysl volat policii, pokud uvidím, že je v domě/na pozemku.

Od: uska®
Datum: 07.11.13 12:46

Blezkově to vyřešíte s dcerou. Buď se domluví s mamkou, že k vám bude mamka chodit jen ve vaší přítomnosti a nebo vyměňte zámek a dcera bude čekat až se vrátíte z práce. Velmi jednoduché a účinné. Myslím si, že dceři stačí jen tohle sdělit a víc si do domu nikoho nepozve a nebo nepůjčí klíče.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: abc*
Datum: 07.11.13 12:44

Pokud je dům Váš a vyjádřil jste, že nechcete,aby tam manželka lezla, dopouští se přečinu porušování domovní svobody, bez ohledu na to, zda máte, či nemáte vypořádané SJM (když dům je vysloveně jen na Vás!), o případné její, či společné věci uvnitř domu ať rozhodne rozvodový soud vypořádání SJM nebo ať se soudí. V domě však bez Vašeho souhlasu nemá vůbec co dělat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.13 02:25
avatar

Ideální by bylo dát na vchod čtečku otisků prstů, potom by neměla šanci, ale uznávám, pro laika není instalace zrovna sranda :) Druhá možnost je dům prošpikovat skrytými kamerami a fotopastmi. Co je ale důležitější - před tím bych bývalou manželku vyzval doporučeným dopisem k zanechání jednání, kterým porušuje Vaše vlastnická práva. Jen tak bude jasně dokumentovatelné, že si ji v domě nepřejete. Teď může klidně říct, že jste s její přítomností souhlasil a dokonce může tvrdit, že jste jí Vy sám dal klíč. Jestli si nechala okopírovat klíč co jste dal dceři, a ukáže, že má klíč k dispozici, jen tím svoji verzi potvrdí a Vám se vysměje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kurtkarenstain
Datum: 08.11.13 06:44

Problém asi bude v tom že manželka může dělat nátlak na dceru. Dej klíč jinak poletíš/nedám ti kapesné/nepůjdeš večer nikam atd... to ale musíte vědět sám jaká je vaše dcera a manželka. Pokud je to ale tak, že dcera je velká ruka s vaší manželkou, tak změnit zámky a pořádně si s dcerou promluvit.

Co se týče ženy, dopis jak radí výše a narafičit fotopasti a kamery...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 08.11.13 13:06
avatar

prostě sebrat dceři klíč. jestli může chodit sama, tak je dost velká na to aby věděla v kolik hodin a domluvili jste se na tom, kdy přijde.Pokud bude mít bývalá manželka přístup ke klíčům, nenechá toho. Navíc! Možná si nechala udělat druhý klíč a dcera o tom vůbec nemusí vědět! Vyměňte zámek!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.