Jak na rodiče - nedovolí přespání u kluka

Od: Datum: 06.11.13 19:40 odpovědí: 28 změna: 07.11.13 21:44

Ahoj chtěla bych se zeptat jak na rodiče? jsem s přítelem 2 roky a pul a je mi 15 a nechtějí mě moc dovolit u něj přespat,dovolí mi to tak 1-2x do pul roku a nás oba to strašně štve chceme být spolu častějc přes noc,vymlouvají se furt na to kolik mi je,kamarádky okolo mě si u svýho přítele můžou spát když chtějí a já pořád nic :( strašně mě to mrzí prosíím poraďte jak je mám přesvědčit abych tam mohla spát častějc Děkuji :( mám starší sestru která kluka nemá a nikam nechodí tak si myslím že na to má taky vliv :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.13 19:48

Dokud ti nebylo 15, tak je jasné, že ti to nechtěli dovolit. To uznej, nevěděli co máš v plánu. Znají tvého přítele rodiče? Nevím, proč s ním chceš být přes noc, chápu, že je to krásné, ale co si třeba s mamkou promluvit o antikoncepci? (i když nevím, jestli tohle se tě týká, ale asi dříve či později bude)

A v 15 máš na tyhle věci čas.

A další věc je kde bydlíte vy a kde tvůj přítel (a taky kolik jemu je).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 20:16
avatar
A proč by jako v 15ti měla mít na podobné věci čas? Každý vyzráváme fyzicky i duševně jinak a už to povoluje i zákon. Jen podle věku bych rozhodně nesoudila.
Také jsem to řešila. Pro rodiče bylo nepochopitelné, že bych měla už v 15ti žít sexuálním životem, tak mi přespávání u přítele také nechtěli dovolit. Došla jsem si tehdy pro antikoncepci k lékaři a doma občas zalhala, že jdu spát ke kamarádce. Ale já si myslím, že tehdy stejně tušili, jak to je ve skutečnosti.. jen oni dostáli svým rodičovským povinnostem a já dosáhla také svého a všichni jsme přitom "věděli ". Dneska jsou to hezké vzpomínky, které k dospívání patří.
Nemusíš tam jít s úmyslem, že k něčemu dojde, ale nikdy neříkej nikdy.. od mazlení už je to jen velmi tenká hranice.
Takže buď si promluv s mamkou o antikoncepci, aby se nemusela bát tvého nechtěného těhotenství a pak třeba přespání dovolí oficiálně nebo přespi u kamarádky, ale buď připravená na případné důsledky, kdyby to prasklo. Jednou nalomená důvěra se sakra těžko obnovuje..
doplněno 06.11.13 20:24: @Babajaga: já tedy nevím, ale rozhodně ještě ani dnes nemám pocit, že bych měla vše hezké za sebou a neměla se na co těšit :D :D
Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 06.11.13 19:59
avatar

Jak na rodiče? Oni se vymlouvají,kolik ti je? Kamarádky kolem tebe u svých přítelů mohou být kdy chtějí? Holka zlatá,nezlob se na mě,nebo třeba zlob,já bych tě nepustila ani náhodou. A vůbec,ty žiješ intimním životem od svých 12ti a půl let?*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 20:09
avatar

Nijak. Někteří rodiče jsou zblbnutí americkou výchovou a dovolí dětem, tedy tvým kamarádkám, chodit kdykoli kamkoli. Pak se nelze divit, že potkáváme tolik patnáctek zmalovaných jako ..., hulících jako fabriky, tlačíčích kočátek nebo ve dvě ráno válejících se v baru pod obraz. Krásná výchova.

A pak jsou rodiče rozumní, kteří si své děti hlídají o něco více a není jim jedno, kde a s kým se děcko tahá. V 15 mi přijde spát u kluka dost brzo, rodiče mají přirozeně strach, abyste nepočali.

doplněno 06.11.13 21:20:

Honzajs, ono je to o tom, jaká máte doma pravidla a vztahy. Táta se mě tedy neptal, zda jdu na procházku s kamarádkou nebo klukem, ale přespat u kluka v 15? Neexistuje. Dovolil to až v 17, a to ještě jen někdy, rozhodně ne, kdy si dceruška řekla. Nesouhlasíš s tím? Tak běž bydlet do svého a rozhoduj si o tom sama. Ale taky za svoje.

Dnes mu za tuhle výchovu děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 20:21
avatar

Nemáš vůbec zmeškáno. Když od 12,5 chodíš k klukem, ve 20 Tě už nic nepřekvapí, nepotěší, všechno to pěkné, na co se mladí těší, už budeš mít za sebou. Kam se tak ženeš a za čím? Přicházíš o mládí, o legrácky s kamarády a kamarádkami /jezdili jsme na kolách, chodili se společně koupat, hrát volejbal, nacvičovali Českou besedu...Já vím, tohle asi dnešní mladé nenadchne, ale Ty jsi pořád s ním jako párek s hořčicí a pokud se vezmete, budeš celý život. Dneska spěcháš a za nějakou dobu si budeš stěžovat, že sis nic neužila. Být rodiči také bych Tě nepouštěla za ním na noc, co má kde 15 leté děvče v noci vymetat? Nedávno pobouřila lidi vražda 15 leté Petry, tuším v Jihlavě. Chodila na diskotéky, potom se nevracela domů, spala u kamaráda či kamarádů a nakonec na to, chudák, dojela. Chovej se slušně, rodiče netrap. Uvidíš, překulí se pár let, ani se nenaděješ a budeš mít podobné starosti se svým vlastním 15 letým třeštiprdlem. A určitě na to budeš mít jiný názor, než máš dneska. Ono být ve 30 babičkou, to se už dneska nějak nenosí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 06.11.13 20:31
avatar

To ti bylo 12 pryč, když sis našla příte? Slyším dobře? To si děláš srandu... Já bych tě asi přetrhla. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs
Datum: 06.11.13 20:55

Milé, zde rozhořčující se dámy. Bohužel je to tak...
Být tazatelkou, akceptoval bych tak nějak rodiče a zatím bych to nehrotil. Každopádně by si dotyčný měl nastudovat antikoncepci a nenechávat to na slečně.

Mimochodem, dceři je 14 a "chodí na procházky s kamarádem" . jsem vůbec rád, že mi to řekne. Tak se jí snažím do toho moc nekecat a doufám v obostrannou důvěru...Stejně s tím nejsem schopen nic dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 21:35
avatar

I když láska je krásná věc,
naprosto s vašimi rodiči souhlasím, slečno.
Pravdou je, že v 15 jsem míval stejný pohled na věc jako vy.

Nabízí se otázka, jestli člověk věkem zmoudří a nebo zblbne
Co myslíte Vy?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: davidp*
Datum: 06.11.13 21:45

Ahoj,

tady v poradně těžko najdeš radu, která by ti pomohla, protože tady jsou většinou ty mámy a tátové (včetně mě), kteří budou spíše stranit tvým rodičům. Neděláme to, abychom ti bránili ve štěstí, ale že si opravdu myslíme, že 15let je na přespávání u kluka příliš brzo. Myslím, že je nijak a ničím neukecáš.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.13 23:36
avatar

Ahoj,

V 15 letech máš na takové věci spoustu času. Jsem o 10 let starší než ty (t.j. mamku bych ti dělat nemohla :) ), ale v tomto s tvými rodiči zcela souhlasím. Přesněji, já bych ti v tomto věku nedovolila žádné přespávání u kluků. Myslím, že za pár let dáš svým rodičům za pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 02:24
avatar

Dee, neměla bys věřit všemu, co ti kamarádky či spolužačky napovídají.

Většina patnáctiletých dívek spí normálně doma, většina rodičů má na tuto záležitost stejný pohled jako tví rodiče. Není obvyklé, aby dívky v tomto věku spaly u svých chlapců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gvozdika
Datum: 07.11.13 06:28

Teda, já si pamatuji né tak starou dobu (2003) kdy se kámoš seznámil s jednou buchtou a dostal od ní test. Pak musel čekat až ho vyhodnotí :D :D no a následovalo chození...až po roce spolu vlezli do postele a dneska už jsou svoji a mají děti...to nám tehdy bylo 17

Buď ráda že tě rodiče drží na uzdě, jednou jim za to poděkuješ... a na kamarádky se vykašli, ty máš svůj život a žiješ ho za sebe a za sebe zodpovídáš i za své činy či nečiny...takže až se jednou rozejdete a potkáš dalšího budeš už opatrnější a tolik se nebudeš hrnout do postele, pak poznáš dalšího a dalšího a pak bude nějaký ten pravý...

Jako upřímně, 15 letá kdyby chtěla přespat u svého kluka tak ji nepustím ani náhodou. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 07.11.13 09:01

Snad jedině abyses šla poradit na sociálku - odbor péče o dítě.

Protože jestli ti rodiče dovolili od 12,5 roku každý třetí měsíc spát u tvého přítele a teď ,když je ti 15 let, se najednou cukají, je to divné a měla bys to s nima nekompromisně řešit. Protože je opravdu ponižující, když každá tvoje kamoška v 15 letech pravidelně kdykoliv souloží a ty ne.

Vzor si vezmi z té 15 leté dívčinky a jejího chování z Ordinace v růžové zahradě. Tam je návod i pro rodiče : Neřešit předem nějakou antikoncepci, následně se postarat se dcerku i o vnuka, koupit dům, umožnit dcerce aby si pak dál po porodu užívala večírků a zábavy. Hlavně ji ochránit ji před všemi finančními a životními starostmi. Vždyť je jí teprve 15 let, tak se nesmí zatěžovat starostma a zodpovědností.

Fakt to máš těžké.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 07.11.13 10:37

dee: nemám o takové holce, jako Ty, moc valné mínění. Ani o rodičích, když souhlasí 1-2x za půl roku, aby spala holka u kluka. Taktéž o rodičích kluka. Ty chceš tady radu, jak na rodiče. Ale proč? Podle mne, už není stejně co zkazit. Tohle klidně můžeš říci rodičům, pak Tě třeba půstí každý den. A nemyslím zrovna, že provádíte sex.( nebo ano?) Chceš jen být s klukem, ale to ostatním nevymluvíš. Zrovna tak u kluků. Někdo o sexu jen kecá, ale chce být zajímavý. Někdo má v mobilu fotky holek a chlubý se, že s každou spal. Zda je to pravda, nevím. Jen si myslím své. A zrovna tak Tvoje kámošky, kecají. A ty jako trubka tomu věříš a závidíš.

Já jsem o 5 let starší než Ty. Mám přítelkyni, které je také 20 let. Vídíme se každý víkend, když přijedeme domů ze školy. Známe se od dětství.Od17 let, to bylo jen takové víc než kamarádství v partě. Pak jsme spolu začli chodit. Sex ještě nebyl. Zdá se Ti to divné? Možná. Ale nám néé. Prostě čekáme. Nevím sice na co, ale tak to oba cítíme. Neříkám, že bych nechtěl, ale vím, že by to už pak asi nebylo to, co je ted. Možná by to skončilo a to vůbec nechci. A co kámoši? Nic. Nikomu nevykládáme co děláme, když jsme spolu. Je to jen naše soukromá věc, nás dvou. Zda máme sex či né, nikoho nemusí zajímat a proč to máme tak a né jinak, zrovna tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agathexp*
Datum: 07.11.13 10:51
Tady s takovým dotazem nepochodíš, protože tady se každý bude pohoršovat nad tím, že jsi se s přítelem dala dohromady relativně mladá.
Nemyslím si, že u něj spáváš od svých dvanácti, jako to berou někteří rádci a ani nesouhlasím s názorem, že ti všechna zábava s přáteli uteče kvůli tomu, že s někým chodíš. Stejně jako to, že je brzy na sex. Pokud jsi s ním tak dlouho, tak proč ne.
Moje jediná rada je: sekat dobrotu a pripravit si argumenty atd. které mamce předložíš. Když už tě pustili několikrát, půjde to i znovu, jen to nepřežeñ, kdybys je přemlouvala každý víkend, tak by se mohli naštvat.
Jen abych tě utěšila - je mi taky 15, s přítelem máme rok vztah na dálku a naši ho u nás nenechají přespat a já za ním nemůžu ani na jeden den, natož na přespání.
Hodně štěstí :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 07.11.13 11:08

No, jak to říct...

Rodiče prostě nechtějí z tebe mít malou děvku.

Když u něj budeš přes noc, hodně lidí to bude vědět. Možná se s tím klukem rozejdeš a každý další bude očekávat, že u něj také budeš spát. Až jednou se budeš chtít usadit, slušný chlap si o tebe ani neopře kolo.

doplněno 07.11.13 11:22:

tahle rozmarýna už evidentně vykvetla. Rodiče se jen snaží, aby to nevěděl každý...

doplněno 07.11.13 11:26:

Stejně je zvláštní, že pokud tu dívku znáte déle tak jí poznáte na tváři, když ztrati "nevinnost". U sousedovic holky jsem to pozoroval, když jí bylo 14.

Faktem je, že obzvláště zkušené mrchy dokáží nevinnost dokonale předstírat. Ale to se dá jen chvíli.

doplněno 07.11.13 12:20:

Protože to tak prostě je. A doba s tím nemá nic společného. Je dokázáno, že průměrný věk zahájení sexuálního života u dívek se nesnižuje.

Nenapsal jsem, že ji nebude chtít nikdo. Napsal jsem, že ji nebude chtít slušný chlap. Je mnoho těch, co ji chtít budou a podle toho se k ní taky budou chovat.

doplněno 07.11.13 13:11:

Typické. Teď jí už radíte lhát. Holt lidi v morálním úpadku nic jiného asi radit nemohou.

A rozhodně se nemůže v 15 odstěhovat nebo si dělat co chce. To si pletete s plnoletostí. Do 18 je dle zákona pořád dítětem a ze zákona musí rodiče ctít a restektovat. Viz ZÁKON o rodině 94/1963 Sb. , § 35 a po novém roce NOZ

Kdyby rodiče chtěli, mohli by ji šoupnout i do dětského domova.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: agathexp*
Datum: 07.11.13 12:02
Jak můžete o nějaké slečně říct, že by byla malá děvka kvůli tomu, že se svým přítelem (!) začala spát v patnácti místo v sedmnácti? Něco jinýho by bylo, kdyby spala s dotyčným po měsíci, případně kdyby je střídala jako ponožky. Proč bychom ale měli čekat do 17, 18 jenom kvůli tomu, že to říká někdo, kdo byl mladý v jiné době a proto má na náš život teď odlišný názor?
doplněno 07.11.13 12:04: A navíc... vážně si myslíte, že za deset let nebude tazatelku nikdo chtít, jenom protože nebyla panna málem to svatby?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 07.11.13 12:50

Tak ty jsi uplně labilní ne? :D :D Prej poznám na tváři :D jako nevím no..toto snad není možný, co si ti lidi vymyslí..prostě má přítele, roky už na to má, jsou spolu už dlouho a nestřídá to tak se uvědom co tu meleš! Stará škola prostě no nepochopím jak někdo může něco takového napsat..závidíš nebo co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 13:23
avatar

Kami, Rnk je sice dost razantní, ale kus pravdy v tom je. Jsem o pár let starší, než ty, a taky jsem bývala nejchytřejší, věděla jsem nejvíc a rodiče mě strašně omezovali. Až s přibývajícím věkem jsem přišla na to, že to dělali pro mě, a jak jsem psala, myslím, že jsem docela dobře vychovaná. A taktéž si nepřeji, aby se jendou má 14 letá dcera válela ožralá ve dvě ráno někde v parku, aby nosila do školy síťované punčochy, chodila zmalovaná jako š...a a v 15 běžně přespávala u svého přítele. Je to prostě dost brzo. Chápu, že je pak cool vyprávět kámoškám, jak máš rodiče na háku a jak si můžeš dělat co chceš, zní to strašně drsně a dospěle, ostatní holky závidí... dnes by bohužel děti chtěly, aby se vše řídilo podle nich, aby mohly chodit kamkoli a kdykoli - a jamile to tak není, jsou rodiče zastaralí, nemoderní, trapní, lidé s jiným názorem pak moralizují a závidí. Bohužel si často neudědomují, kdo je živí, kdo za ně má zodpovědnost a kdo v noci nespí, protože se o ně bojí. Z toho holt musí vyrůst.

doplněno 07.11.13 13:27:

A radit, jak lhát rodičům, to je úplně mimo, sorry. Taky jsem lhala a dost se mi to vymstilo. A ještě přehazovat odpovědnost - donutili jste mě lhát, když mě nechcete pustit - to už je přímo ubohý útok na city a odpovědnost rodičů, kteří pak opravdu nevědí, zda neudělali něco špatně. Díky za moji výchovu, kdy jsem za lhaní dostala pár facek a zaracha. Dnes aby se rodiče málem omlouvali za to, že dnešním rozmazleným dětem něco vůbec zakázali.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 07.11.13 16:06

Starší než já nebo starší než zakladatekla? To jsem nějak nepochopila..Nemyslím, že když přespí u svého kluka tak znamená, že chodí do školy zmalovaná a automaticky že bude ožralá v parku..kdyby chtěla taková být, byla by taková i kdyby jí to rodiče nedovolili..opít se dá přece i přes den a převléci i ve škole, no ne? Ale nevím, proč by nemohla mít přítele, když už to není nezákonné..myslím, že jí to ani nikdo zakazovat nemůže, takže proč by u něj nemohla přespat pokud ho rodiče znají, a pokud není nějaký podivín, což asi není..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 16:29
avatar

Starší, než obě:) Proto vím, že se mnou taky mlátila puberta a rodiče museli leccos vytrpět.

Nepíšu nikde, že by nemohla mít přítele, ale na přespávání u něj mi přijde brzy. A pleteš si zákony a odpovědnost - rodiče za ni mají odpovědnost do 18 let (formálně), takže jí to samozřejmě zakázat můžou, takže věta "nikdo jí to zakazovat nemůže" je trochu úsměvná. U mého táty platilo "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". což znamená, že pokud mě živí a šatí rodiče, bylo by přinejmenším vhodné udržovat nastavená pravidla a snažit se podle nich chovat. Sice je frajerské a drsné pak říct "jo, teď už je mi osmnáct, tak už vás nebudu poslouchat", ale než tohle děcko vypustí z pusy, tak by tedy mělo mít sehnaný vlastní byt a práci, protože jinak to jsou jen blbé žvásty. Ono halekat před kamarády, jak mám rodiče na háku, jak je nemusím poslouchat a oni mi nemůžou nic zakazovat, a přitom se od nich nechat oblíkat, živit apod., je trapné:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 13:44
avatar

Na co má roky? Měla jsem spolužačku, která začala pohlavně žít v 16 letech; do 18 let vystřídala asi 8 kluků a potom si sama stěžovala, že si připadá jako šl*pka. Byla to slušná holka, žádná "poběhlice" - hledala normální vztah, ale prostě byla nestálá jako většina dospívajících. A rodiče na ni neuměli dát pozor.

doplněno 07.11.13 13:45:

reaguji na kami95

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 07.11.13 16:04

Ale to není těmi rodiči, ale jí..já začala taky poměrně brzo, ale už mám dlouholetého přítele a střídat to roooozhodně nestřídám, takže asi tak..to je pak její věc jakou cestou se vydá..začít střídat může i když začne později..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 21:44
avatar

V dospívání se člověk rychle mění, a vůbec neznamená, že dva, co si rozumějí dnes, si budou rozumět za půl roku. Jsou výjimky, samozřejmě, nicméně se vždy vyplatí počkat, až se člověk trochu ustálí a dospěje. Nehledě k tomu, že pohlavní orgány jsou v tomto věku mnohem citlivější k různým onemocněním.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: narfr
Datum: 07.11.13 11:10

Rozmarýnka kvete rychle, ale kopr déle, říká se. Tím chci říci: nepospíchej, brzy ztratíš pel mládí. V 15 asi na manželství moc nemyslíš a přítel ještě méně, a přesně to vědí rodiče. Aby tě nemuseli narychlo "zplnoletňovat". Časy se sice mění, ale já jsem vyrážela s partou nebo prováděla podobné akce tajně, ovšem v 18.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 07.11.13 12:48

Tak jim normálně zalži, že spíš u kamarádky a když na to příjdou tak bych jim řekla, že když mi to nedovolí tak co mám asi tak dělat..teda já jsem to tak vždy dělala..Nebo se domluv že pokud tě nenechávají u přítele přespat, tak že se k němu nastěhuješ, což už myslím teť v tomto věku můžeš..Fakt nevím jak ti poradit..zkusit to s rodiči promluvit, přítele jim představit a když to jinak nepůjde, tak prostě zalhat..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martka
Datum: 07.11.13 12:57

Ježiši lidi vzpamatujte se ona po vás chce radu, aby jí to dovolili ne váš názor...Je to její věc jak si svůj život prožije. Já chápu, že se vám to nelíbí a že vy byste to vašim dcerám nedovolili, ale ona chtěla pomoc ne kázat. A ty si dee zkus s rodiči promluvit i když je to pro tebe asi nepředstavitelné, ale zkus. Nehádej se s nimi ani nezkoušej pitomé scény pubertačky, že si můžeš dělat co chceš a že proč máš takové rodiče a že kámoškám to dovolí a proč tobě ne..To určitě nedělej, do určité míry mají pravdu a mají za tebe zodpovědnost a tím větší strach když v této době jsou pořád ve zprávách nějaké informace o uchylech atd. Normálně si s něma promluv, at vidí, že jsi rozumná a tím spíš ti vyhoví... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 16:22
avatar

Jak napsala "pt" jsem sice velmi tolerantní matka ale v patnácti? Pokud tolik potřebujete být spolu a rodiče to dovolí, tak buďte, za mého mládí bylo na to "spolu" auto, lavička v parku, stoh slámy... Věřte, že i po letech budete vzpomínat jak to bylo krásné. Nevěřte všem patnáctiletým kamarádkám, spousta z nich musí být doma na Večerníček.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.