Po rozchodu přátelství?

Od: Datum: 06.11.13 09:34 odpovědí: 9 změna: 07.11.13 11:18

Dobrý den,

už se pomalu smiřuji s tím, že si přítel našel jinou a začínám to brát tak, že když ho miluji, měla bych vlastně chtít, aby byl šťastný, i když ne se mnou...

Momentálně s ním nekomunikuji a řeším otázku, zda se mu ozvat, dát mu najevo, že jsem nad věcí, a že bych s ním ráda dál v dobrém vycházela. A nebo dál pokračovat v tom, co dělám, tzn., že ho ignoruji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.13 10:04
avatar

Dobrý den. S každým zklamáním a ztrátou se člověk smiřuje obtížně. Proto by na sebe neměl spěchat a dopřát si dostatek času aby byl, tak jak říkáte, opravdu nad věcí. A to Vy ještě zdaleka nejste. Nelámejte to přes koleno, city člověk neutluče a těžko se smiřuje jen s přátelstvím posléze. Počkejte, až to úplně přebolí, a nechte ho žít svůj vlastní život. Bez toho, aby jste mu do něho znovu vstupovala. Trápila byste jen sama sebe a on o to možná ani nestojí. Vykašlal se na Vás, udělejte totéž. Neprojevujte zájem o někoho, kdo ho přestal mít o Vás...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.13 10:11

To co píšete bolí, ale určitě máte pravdu...

Datum: 06.11.13 10:33
avatar

Já vím, že to bolí a je mi to líto...Ale než to přebolí, musíte si dopřát klid. Žít svůj vlastní život, ve kterém pro něho už nebude místo. Nabízet přátelství někomu, kdo Vám ublížil a opustil Vás, by bylo jen rozdírání vlastní rány, protože ve Vás ty city k němu budou ještě dlouho. Proto radím, nevšímat si ho a nedělat si to těžší, než už to pro Vás je nyní. I když se to nyní třeba nezdá, přebolí to, ale člověk si musí zkrátka odžít sám to, co ho v životě potkává. A přijít si na to sám, že ne nadarmo se říká _ pro jedno kvítí slunce nesvítí. Hodných kluků a chlapů ještě poznáte hodně a časem budete třeba vzpomínat už jen na to dobré, co Vám každý vztah do života přinesl. Přeji Vám, aby to bylo co nejdříve...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.13 10:24
avatar

Když jste se rozešli, ani se mu sama neozývejte /proč?/, ale ani ho neignorujte. Může se klidně stát, že se třeba někde potkáte, na nákupu, v restauraci a podobně. Určitě se pozdravte, to je přece slušnost. Pokud zapřede rozhovor, bez nějaké zášti se přidejte. V rámci běžných témat, to znamená nevyjasňovat si city, nenaříkat, neobviňovat se navzájem.

Ale ani se mu nepodbízejte, ani ho neignorujte. Jste podle všeho silná osobnost, ustála jste to bez ztráty cti a tak se jako dáma chovejte i dál. Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.11.13 12:09

Proč se mu neozvat? Proč pálit mosty? Já se stýkám s oběma svými bývalými prartnery. Máme se prostě rádi. Dokonce můj přítel chodí s mým bývalým na pivo, protože zjistil že je to ohromě úžasný člověk a může se v jakémkoli průšvihu on obrátit na nás a my na něj. Přítelova bývalá u nás byla před nedávnem na návštěvě a dohodli jme se že k nim pojedeme na dovču (bydlí na horách). Rozumní lidé by se měli dohodnout že to prostě nefunguje a zůstat přáteli. Moji rodiče by si po rozvodu vyškrábali oči a to je špatně. Takže asi tak.

doplněno 06.11.13 12:13:

Jo a ještě za mými zády spolu jezdí tajně na houby

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.13 13:26

Děkuji,

přesně to si myslím i já. Nechci spálit mosty, chci s ním normálně vycházet, asi je to i jediný způsob, jak se z toho nezbláznit. Nevím proč, ale chci, aby věděl, že se na mě může spolehnout. Dost toho pro mě udělal a tenhle jeho útěk k jiné asi neberu úplně definitivně. Tlačila jsem na něj s rozhodnutím ona nebo já, byla jsem sprostá a nejspíš jsem si tenhle rychlý konec zavinila sama. Nevím... za pár dnů jdu k odborníkovi, vypovídám se a snad mi poradí co dál.

Od: naoko
Datum: 06.11.13 14:31

Jestli jste se rozešli stylem "ona nebo já" , tak se na všechno teď vykašlete. Počkejte až se uklidníte (i on), časem si najdete někoho jiného a na všechno minulé budete koukat s nadhledem . Pak by snad kamarádství mohlo přicházet v úvahu, pokud i on bude mít stejný názor ... Dala jste mu na vybranou, on si vybral, o nějakou vaši oporu zcela jistě teď nestojí . Přestaňte si namlouvat blbosti a smiřte se s realitou, berte to definitivně. Neztrapňujte se ještě víc.. MÁ JINOU a ví proč.. Chápete to?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 06.11.13 17:59

Dobrý den,

pokud sama uznáváte, že jste v určité fázi netakticky tlačila na pilu, pak to chce čas, aby se rány na obou stranách zahojily. To ale neznamená, že jej budete na protest ignorovat. Chovejte se k němu normálně, slušně, přátelsky. Jak jste psala, leccos pro Vás udělal a určitě jste spolu zažili příjemná období a okamžiky, na které ráda vzpomínáte. Nemá smysl teď všechno to pozitivní zahodit a myslet jen na ten špatný konec. Prostě se věci zamotaly, ale to neznamená, že se kvůli tomu celá změníte a zahořknete.

David

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.13 11:18

Davide,

děkuji :) Napsal jste to moc hezky a pozitivně jste mě naladil :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.