Holící strojek na hladkou tvář?

Od: Datum: 06.11.13 06:16 odpovědí: 10 změna: 07.11.13 21:19

Chci se zeptat, uvažuji že si koupím holící strojek. Ale nevím jaký si vybrat. Viděl jsem nabídku od společnosti braun. Pak jsem viděl pár od philipsu a fakt nevím.

Mám totiž problém, že normální žiletka mě neoholí do hladka. Zůstávají prostě pole jemného strniště. Přitom když to projedu ještě jednou tak nic nesebere. Když ale projedu rukou cítím tam vousy. Otázka je, jestli jsou holící strojky tak dobré aby oholili tvář do hladka. Mám totiž ještě jeden problém, a to ten, že někde mi nerostou vousy, protože tím jak se holím, tak to někde úplně krásně oholím a trvá nějaký čas než vyrostou. Jenže tím, že se musím holit co druhý den, tak mám prostě pole kde jsou vousy a kde ne. :(

Říkal jsem si tedy že si koupím strojek a možná docílím toho, že oholím celou tvář stejně a nebudou tyto prázdná pole vznikat a taky, že s daným strojkem budu tvář mít oholenou. Takhle to totiž vypadá že se neumím holit. :D :( :(

pak už zůstává břitva... :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.13 06:29
Břitvu bych nedoporučoval, je velmi snadné se pořezat. Já mám planžetový strojek Braun (asi za 3500Kč) a frézkový Philips (asi za 2600Kč se Speed XL).Upřímně ten "slavnej" Braun má problémy s oholením vousů od brady ke krku, na tváři to oholí celkem rychle. Ten frézkový Philips je prostě lepší. Holím se 1krát týdně. Takže bych doporučoval za mě frézkový Philips.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 08:29
avatar

vrtá mi hlavou, že holení žiletkou je méně hladké než holícím strojkem. Podle mě to popírá logiku. Žiletka jede rovnou po kůži kdežto u holícího strojku po ní jede planžeta a teprve za ní je jakási žiletka, tedy nikdy by to nemělo být tak hladké jako po žiletce.

Mám taky frézkový od Philips už asi 7 let a i přes starý NiMH akumulátor pořád jede víc než dobře, což jsem u akumulátoru neočekával. Holím se také jednou týdne, takže neprve používám zastříhávání (holení na hrubo *smich*) a pak až klasické holení, jinak to zbytečně bolí a moc neholí. A protože občas se mi povede někde vynechat jeden zlobivý vous, tak to ještě vezmu žiletkou *smich*

Žiletka po holení strojkem vždy ještě něco posbírá. Žiletku používám takovou tu jednorázovou (mám ji tak na 4x) :)

doplněno 06.11.13 08:30:

když nejsem spokojený s oholením beru to ještě žiletkou proti srsti. Zarůstající vousy se mi vyhýbají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bananovarepubli
Datum: 06.11.13 11:31

bez legrace, mám nové žiletky. Mám od Gilletu a musím jet proti srsti, jinak bych neměl šanci. A věřte že už mě to nebaví. Kdyby aspoň rostly všude, ale ono si to roste kde se jim zachce a kdy chce, takže si nemůžu nechat ani strniště, to by se mi všichni smáli :( :(

Datum: 06.11.13 11:45
avatar

Mě to sice roste uspořádaně na příslušných místech, ale zato mám jeden vous šedivý, další blond a další zrzavý. Takže vypadám jak namalovanej od Chagalla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 13:17
avatar

jestli se holíte teprve chvíli a vousy jsou ještě měkké, tak si nejsem jistý jestli strojek udělá vůbec nějakou rozumnou službu... "přes planžetu musí projít pokud možno kolmo, když je měkký tak se ohne a nejde skrz, kde ho ostří uřízne."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 17:09
avatar

Jak říká clayman, žiletka je vždy lepší než holící strojek. Oholení je hladší a vydrží déle. Holící strojek je zase rychlejší a pohodlnější, ovšem na úkor kvality, s tím nic nenaděláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 06.11.13 21:19

Zkušenost:

Rotační holicí strojek pobere i delší fousy, několikadenní strniště nebo i zarostlý krk, a kvalitní strojek s pravidelně čištěnou hlavicí holí pěkně dohladka.

Planžetový vibrační holicí strojek dlouhé fousy nenabere, je na denní holení a kvalitní s kvalitní planžetou holí pěkně dohladka.

Planžety se dají koupit nové. Fézky do rotatního taky, ale ty mají takovou výdrž, že spíš je třeba po pár letech koupit novou síťovou šňůru než frézky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bananovarepubli
Datum: 07.11.13 06:21

uvažuji nad tímto... Co myslíte? Celkem jsou i chválené na diskuzích.

http://www.philips.cz/c/holen…a-upravu-vousu-rq1175_16/prd/

Datum: 07.11.13 20:24
Vypadá pěkně, ale vousy si musí na holící strojek zvyknout, což chvíli trvá. Myslím si, že je to lepší investice než do Brauna za stejné peníze.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 21:19
avatar
Já mám tento:
http://www.philips.cz/c/holen…-super-lift-cut-at750_16/prd/
Než se zaběhly frézy (asi tak 5 - 9 holení, vyráběl strniště (mám tvrdé vousy), potom začal holit dohladka.
doplněno 07.11.13 21:22: Kurnik, špatně. Tento:
http://www.philips.cz/c/holen…n-hlavy-flexing-at890_16/prd/
doplněno 07.11.13 21:24: Oni jsou skoro stejný, ale sedmsetpadesátka nemá zastřihovač a rychlonabíjení, frézy jsou stejný.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.