Jak zabezpečit pronajatý prostor

Od: Datum: 05.11.13 15:07 odpovědí: 27 změna: 06.11.13 08:11

Zdravím.
Mám pronajatý veliký vojenský prostor a poslední dobou se potýkám s častými vniknutími. Jsem si víc než jistý, že mi tam lezou spoluobčané. Samozřejmě kradou železo. To vem čert. Ted už ale začínají být drzejší a začala se mi ztrácet celá auta. Do prostoru vedou dvě brány, kolem je betovnová zed. Dal jsem velké zámky, řetězy, zámky do trubek..nic je nezastaví a vždy jednou týdně o ty zámky přijdu.
Nemáte prosím někdo nějaký tip, jak zabezpečit brány před tím, aby mi tam mohli vniknout? Nějaký fígl nebo tak?
V prostoru není el.proud.

Předem Vám moc děkuji za případné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.13 15:09

Pokud není žádná ochrana, tedy zámky lze vklidu zničit a nidko je u toho neuvidí, tak by snad pomohla jen ochranka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:19

Bohužel na to nemám fin. prostředky.

Od: naoko
Datum: 05.11.13 15:17

U bran postavit hezké domečky pro rotvajlery nebo dobrmany. Ale vycvičit je, aby si od nikoho nic nevzali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 05.11.13 15:19

Vojenské prostory obvykle hlídala ozbrojená stráž. Nic jiného je asi nezastaví. Proti krádeži aut protitankové zátarasy a vrata trezorového typu.

Moc reálně to nevypadá, že?

takže bych tam někoho nastěhoval. Ubytovat tam někoho zadarmo, s tím, že to bude hlídat.

doplněno 05.11.13 15:47:

Jestli nemáte na to, abyste tam někoho ubytoval zadarmo, tak brzo přijdete o všechno. Prodejte něco z těch aut a vytvořte podmínky aby tam mohl někdo vegetovat. Jinak to za vás prodají spoluobčané a vám zbydou jen dluhy za nájem. A jestli se tam někomu něco stane, tak vás ještě zavřou. Ten pán s bombou pod podlahou měl mimořádnou kliku, možná i proto, že byl dost starý.

doplněno 06.11.13 01:03:

Mimochodem tu ukradenou trafostanici asi budete muset při ukončení nájmu nahradit, ne?

JInak počítejte s tím, že pokud se jim tam něco stane, spadnou do pasti apod, tak se vám pomstí, že rozbijou něco co nemůžou ukrást.

Prostě jak to necháte bez dozoru tak to nemá řešení. Přijdete o všechno. A i ten hlídač by měl být ozbrojen. Ne že by po nich fakt střílel, ale aby o tom věděli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:27

Jenže ty zmetci mi ukradnou i zátaras. Vrata trezorového typu budou nákladná a mé fin. prostředky jsou velice omezeny. Vlastně bych potřeboval nějakou "babskou radu" na past, či něco záludného, co jim ublíží, ale nezabije. Něco, co mi nedokážou, že jsem tam dal já.

Od: naoko
Datum: 05.11.13 15:32

Všechno vám dokážou. Na rozdíl od pachatele nepožívá u nás oběť žádné ochrany.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:58

Kdepak. V tomto jsem se od mých návštěvníků poučil. Pokud mě nechytí při činu, mohl tam tu past dát kdokoliv. Že tam někdo leze se všeobecně ví a mohl to tam nastražit jiný návštěvník, který chce lup jen pro sebe.

Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:51

Na to abych tam někoho ubytoval mám. Ale prostor nevlastním a majitel by se na to asi netvářil. I když bych ho možná přesvědčil, kde vezmu někoho, kdo tam bude chtít bydlet. Je to uprostřed polí, není tam el. proud ani tekoucí voda.

Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:54

No a jinak auta už tam žádná nemám. Ukradeno. Měl jsem je tam na blbnutí a pro zábavu zákazníků.

Datum: 05.11.13 15:30
avatar

Umístit cedulku,že objekt je střežen kamerovým systémem ( i když to neni pravda) třeba to pomůže

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:31

To bych zkusit mohl. Ale musim jí udělat ze dřeva.

Nějaké další typy?

Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:32

Ježiš jsem negramot..:) Tipy? :)

Datum: 05.11.13 19:48
avatar

Jestli se obecně ví, že tam není elektřina, nemá podle mne informace o střežená kamerovým systémem smysl.

Podle mne by byli lepší ti psi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 05.11.13 20:13

Není no. A ty vykradači to musí vědět nejlépe, protože ukradli celý transformátor, který elektřinu přiváděl. Škoda za několik set tisíc. Ale nikoho to prostě netrápí a nikdo s tim nic nedělá. A já, kterej jsem tam v nájmu, abych se bál o každou blbost, co si tam vezmu.

Datum: 05.11.13 15:36
avatar

Já třeba hlídám pražákům chalupu zdarma a občas jim tam i udělám nějaké menší opravy,protože tam mohu pobývat,kdy se mi zachce. Tak je spokojenost na obou stranách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 15:34
avatar

Je to ošemetné. Pán měl několikrát za sebou vykradenou chatu, tak hned za dveře nalíčil výbušný systém. Když se tam zloděj vloupal, přišel o nohu nad kolenem. Majitel skončil u soudu. Soud nakonec rozhodl, že nebude trestán. Chtěl jen zabezpečit svůj majetek /několikrát vykrádaný/ a protože systém umístil tak, aby ohrozil jen nohy, soud došel k tomu, že o život nikomu neusiloval. A ten trouba neměl na cizím pozemku co dělat. Je jen věcí majitele, co si tam umístí.

Takže dejte, dejte a dvojitou.

Aspoň ta verbež ušetří za boty. Když se dají dva dohromady, bude jim stačit jen jeden pár. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:46

Tohle už mě taky napadlo. Ale zase se bojím, že tam vleze nějaký zvědavý puboš a pak budu mít výčitky. Na druhou stranu, já vím kudy tam lezou, takže můžu pasti umístit tak, aby sklaply. Otázkou zůstává jak moc ničivé by měly být.

Od: fribble*
Datum: 05.11.13 15:41
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 05.11.13 15:45

To je také moje téma..:) Víc hlav, víc ví..:)

Od: buss
Datum: 05.11.13 20:04

Plot asi ne, že. Sloupky a cedule soukromý pozemek, chodit se psem, ženijní zabezpečení. OZ § 6. Pustit tam někoho jiného, koňaře, auto moto, výcvik psů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 05.11.13 20:48

Plot tam je. Udělají si do něj libovolně díru, netrápí je. Zed, která je kolem větší části, je ok, i když tam je jedna velká díra, nic extra tamtudy nepronesou. Problém je v branách. Vždy mi zničí zámky, at to udělám jakkoliv.
Asi budou nejlešpí ty psi + nějaká ta pastička. Nejhorší prostě je, že i když zhruba víme, kdo to dělá, nikdo jim nemůže nic udělat, protože oni jsou tu chudáci diskriminovaný a navíc jim to není jak dokázat. I když je chytíme přímo tam, řeknou, že se jen procházeli a opět se jim nic nestane. To, že tam nějak vnikli, nikoho nezajímalo. Díra tam už prej byla, tak to neni jejich vina..:) člověk se tomu musí smát.

Od: buss
Datum: 05.11.13 20:55

Po cizím pozemku se prostě neprochází. Pořádně oplotit, cedule že je to hlídáno psy. Čidlo na mobil. Sem tam něco když jsou tam odpálit s křikem ..ještě jednou vy ... Tak do dělám já s petardou aniž by mne viděli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 05.11.13 20:59

A co fotopasti? Nešly by tam někde schovat? Alespoň vědět, že se něco děje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: daniell*
Datum: 05.11.13 21:05

Jediná 100% ochrana jsou IR brány (infračervené) , bezpečnostní kamery s kombinací detektory pohybu a ochrankou ... pokud na to není použiji efekt jakože ano, koupím alespoň kamery-pokud není ani na ty tak alespon ty plastový makety a nakoupím cedulky "objekt střežen kamerami" "pozor v objektu se pohybují hlídací psi" "prostor hlídán osobami" ty amatérské zlodějičky to odradí uplně ty více "profi" to odradí na chvíly dokud nezjistí že je to jen jako na oko ...

doplněno 05.11.13 21:07:

jinak si pamatuji kamarád také potřeboval ohlídat pozemek a tak si najal ochranku ovšem tak že tam nebyla pořád ale jen při aktivaci alarmu takže přijelo vozidlo, které tam bylo za 3 minuty, Policisté se na místo dostali do dalších asi 10 minut ... za týden takto chytil 3 zloděje. Ten dalkový monitoring je levnější.

doplněno 05.11.13 21:11:

hodně lidí by mohla odradit i cedule "pozor nebezpečné chemické a radiační zaření vstup ohrozí vaše zdraví/může způsobit smrt" To by mohlo pomoci .. toho se lidi bojí jak čert kříže

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 06.11.13 08:11

Nemáte prosím přehled kolik taková služba ( dálkový monitoring ) stojí? Popřípadě kontakt na někoho, kdo se tím zabývá a máte ho ověřeného?

Datum: 06.11.13 00:48
avatar

Řešení ale určitě existuje, odlehlost prostoru je v tomto případě výhodou stejně jako to, že oblast je bývalým vojenským prostorem. Tam se přece může vyskytnout zcela přirozeně tolik nebezpečných věcí...

Přimlouval bych se za nějaké hodně nenápadné fotopasti namířené na místa, kudy do areálu zločinci vnikají. Pokud se zabezpěčují objekty, bývají velmi účinná nečekaná zařízení - už jsem viděl instalované v garáži "zvukové dělo" v kombinaci se silným stroboskopem. Nelze krást, pokud intenzita zvuku a světelných záblesků přesáhne určitou mez a útočníkům to fyzicky neublíží - když rychle opustí prostor. Tyhle srandy utáhne i pořádná autobaterka. Jezdí tam autem? To je asi nepotěší 4 díravé pneumatiky nebo zcela zničené auto.

Nejdůležitější ale je, nechat si vyrobit plastové cedule s oznámením všemožných nebezpečí a všude je umístit. Jejich umístění zdokumentovat. Dokumentovat i neporušenost plotů. Aby bylo jasné, že Vy jste pro zabezpečení oblasti udělal maximum a narušitel musel vědět, že vstupuje do nebezpečného prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka*
Datum: 06.11.13 06:33

Super nápady. Zvukové efeky se světlem určitě realizuji. Ty cedulky jsou taky zajímavý nápad. Sice o ně asi rychle přijdu, ale zkusím.

Je tu spousta skvělých nápadů a já vám za ně všem moc děkuji. Snad to povede i k dopadení těch parchantů.
Budu rád, když mi sem budete dál psát vaše návrhy. Určitě se potom podělím o to, jaký byl výsledek.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.