Podnikání mimo obor

Od: Datum: 04.11.13 20:30 odpovědí: 7 změna: 04.11.13 21:44

Dobrý den, již nějakou dobu podnikám na volnou živnost a chtěl bych rozšířit podnikání o elektroslužby, a nejsem vyučený v oboru elektrikář, tato živnost spadá do živnosti řemeslné, lze nějak zřídit živnot bez vyučního listu? Na tyto práce bych měl zaměstance v oboru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 04.11.13 20:41

Potřebuješ sehnat garanta - odpovědnou osobu.

Odpovědný zástupce je fyzická osoba ustanovená podnikatelem, která zodpovídá za řádný provoz živnosti a jejímž prostřednictvím podnikatel provozuje živnost, např. podnikatel, fyzická osoba, sám nesplňuje podmínku odborné způsobilosti. V případě právnické osoby je povinností odpovědného zástupce ustanovit u živností, kde se vyžaduje splnění zvláštních podmínek provozování živnosti. Odpovědný zástupce musí splňovat všeobecné podmínky, tzn. věk 18 let, způsobilost k právním úkonům a bezúhonnost a zvláštní podmínky provozování živnosti. Právní úprava živnostenského zákona vyžaduje mezi odpovědným zástupcem a podnikatelem uzavření smluvního vztahu.

doplněno 04.11.13 21:12:

http://www.ipodnikatel.cz/Zal…ost-u-fyzicke-osoby-osvc.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 04.11.13 20:42

Ano, jde to, zajistit si kdo na to má papíry, vizte živnostenský zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: podnika
Datum: 04.11.13 21:00

Aještě jeden dotaz, odpovědný zástupce musí být také podnikatel, nebo klidně i fyzická osoba, kterí třeba někde pracuje jako elektrikář s má na to výuční list?

Datum: 04.11.13 21:11
avatar

Naopak, jednodužší bude, když to bude váš zaměstnanec a nikoliv živnostník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 04.11.13 21:12

A ještě jedna odpověď = http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-455#cast1 § 7, být vámi, bál bych se podnikat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: podnika
Datum: 04.11.13 21:32

Mohu zaměstanet člověka, který má vzdělání a je v insolvenčním řízení?

Od: uska®
Datum: 04.11.13 21:44

Na vaši otázku neznám odpověď, běžte se zeptat správce vašich daní. Ale logicky - proč by vám živ. úřad měl dát požehnání na novou živnost s garantem, co nezvládá své dluhy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.