Oddlužení x ručitel

Od: Datum: 03.11.13 00:34 odpovědí: 2 změna: 03.11.13 10:54

Dobrý den,

mám následují dotaz. Spolu s manželkou nám bylo schváleno oddlužení splátkovým kalendářem. Řádně plníme, vychází nám, že za 5 let zaplatíme cca 85% všech pohledávek (dneska už máme kolem 25%). Jenže u jedné pohledávky máme ručitele a věřitel žaluje jej, a pohledávku chce vymoci od něj. Proč se neozval už před cca 2 roky když jsme o to soud žádali? Je možné aby jedna pohledávka byla placena jak z našeho oddlužení, tak případně exekucí na ručitele? Insolvenční správce říkal, že ručitel ručí pořád, podle něj by za 5 let až soud vydá usnesení kde nám "odpustí" zbytek dluhů, tak tam by se mohl věřitel přihlásit o ten nezaplacený zbytek u ručitele. Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.13 06:14

Ručitel je od významu slova ručit.Pokud jste věřiteli nesplatil Vy,je on oprávněn požadovat úhradu od ručitele,který se k tomu zavázal.Ten si pak svoji důvěřivost vyrovná s Vámi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 10:54

Přesně tak. V okamžiku, kdy vy jste šli do insolvence byla s vámi ukončena smlouva o půjčce. Soud vyměřil určitou finanční částku, kteréóu budete odvádět právě na tento dluh (nedejte se mýlit tím, že uhradíte celkem cca 85 % z celkové částky dluhu. Některé vaše pohledávky uhradíte například ve 100=ní výši a jiné např. jen ve výši 25% ). Tím, že byla dotyčná pohledávka zesplatněna je možné ji předat k soudnímu a posléze i exekučnímu vymáhání vůči věřiteli - ručiteli. Může se mu stát, že mu bude obstaven účet a z něj stržena CELÁ dlužná částka (včetně odměny exekutorovi). On totiž RUČÍ za váš úvěr ve 100%ní výši .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.