Popálení ruky párou

Od: Datum: 02.11.13 19:08 odpovědí: 20 změna: 03.11.13 16:48
Teď jsem si spálila ruku o páru,neznáte nějakou fintu? Nemám doma ani kefir ani tvaroh :( stalo se mi to před půl hodinou v práci,cítila jsem gril a zalévá se to vodou a ja tam nechala omylem ruku :( Pálí to jak čert :( Děkuji Petra
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.13 19:09

Zkuste jestli doma máte Fenistil.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.13 19:10
To nemám :(
Datum: 02.11.13 19:11

chladit studenou vodou uděůejte si zabaly a mast Bapantel asi doma nemate?

Datum: 02.11.13 19:11

Mám po celá desetiletí odzkoušenou plnotučnou hořčici. Namazat a když zaschne, přidat. Klidně mnoho vrstev. Lituji vás, je to bolestivé, ale hořčice zchladí a dodá kůži nějakou látku, protože se pak kůže nesloupe a velmi rychle se zahojí.

Datum: 02.11.13 19:15
Domů se dostanu až za 2 hodiny,do te doby to musím vydržet :(
Datum: 02.11.13 19:12

Zdravím,
propolisová tinktura by vám pomohla - na spáleniny vynikající.
Jinak bych doporučil aspoň spáleninu natřít nějakým tukem - sádlo nebo něco podobně mastného. Zabrání to částečně vzniku puchýřů (čím dřív po ůrazu. tím líp).

Od: wamp®
Datum: 02.11.13 19:13

http://www.mojemedicina.cz/do…-rada/jak-osetrit-popaleniny/

doplněno 02.11.13 19:34:

Máslo ani sádlo neee,to je špatně!

doplněno 02.11.13 19:34:

Číhněte na video

Datum: 02.11.13 19:48
Kouknu až doma jsem na tel a v práci k tomu jeste
Datum: 02.11.13 19:24

Již léta aplikuji radu, kterou jsem dostala od babičky. Hned po úrazu chladit tekoucí vodou. Potom pořádně promastit máslem, pak omotat kapeníkem a nechat v klidu. Je to samozdřejmě pro pířpad, že to je popálenina, při které není nutné vyhledat akutní lékařskou pomoc.

Vždy mi to máslo krásně pomůže.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.13 22:28

Někdo tu píše, že máslo ne. Má určitě pravdu, pokud jde o velké popáleniny, ty se mají jen překrýt sterilním gázem. I u malých popálenin lékaři máslo nedoporučují kvůli sterilitě, ale na druhou stranu to zklidní bolest a proti puchýřům to pomůže. Jen ten kapesník by neměl být posmrkaný. A chladit vodou, dlouho (20 minut). A ještě drobná rada, sice maličkost, ale jednoho to nenapadne: máte-li na ruce nějaký šperk , třeba náramek, sundejte ho, ruka nejspíš oteče. kapesník

Datum: 02.11.13 19:37

Tuhle se mi na malíček přilepilo rozžhavené lepidlo z tavící pistole a nešlo to dolu, tak se mi úplně roztavilo bříško prstu. Okamžitě jsem se zbavil lepidla a pod ledovou vodu. Po půlhodině chlazení to tak pět minut bylo v pohodě a pak to začalo pálit jak čert, takže chlazení znova, ale to pomáhalo jen krátkodobě a nic po ruce na zlepšení nebylo, tak jsem prostě dal ruku nahoru, aby se odkrvila a bylo to v pohodě.

Od: jm*
Datum: 02.11.13 19:49

Mám ozkoušenou mouku. Nedávno jsem si popílil ruku o pájku. Poté jsem vložil ruku do mouky, chcvíli to pálí jak čert, ale pak se to sklidní. Navíc jsem neměl ani jeden puchýř.

Datum: 02.11.13 19:58

Doma pustit fén na studenou a nechat ovívat.

Od: olinlitomericko
Datum: 02.11.13 21:46

Hned po popálení do studené / ledové vody na 10-15 minut pod tekoucí , potom mažu domácí silnější měsíčkovou mastí (ze sádla a rostliny měsíčku) , ještě lepší konopná (marihuanová,cannubis) mast s palmovým olejem-mám silnější než ty z obchodů a rychle odstraní i opary, vyrážky, beďary- -zklidňuje. Další je heřmánková mast-na mě účinkuje méně. O hořčici jsem ještě neslyšel-snad se jedná o plnotučnou oranžovou...

Od: martin1965*
Datum: 03.11.13 00:56

Včera jsem taky chytil pěknou spáleninu (obracel jsem maso na pánvi, chvilka nepozornosti a snaha to udělat rychle se nevyplatila). Myslím, že nejlepší je to ochladit studenou vodou, nechat větrat a vydržet. Cokoli na to mazat se mě neosvědčilo. Samozřejmě při větší popálenině bych asi vyhledal doktora.

Datum: 03.11.13 08:24

Vypadá to sice na hlavu, ale vyzkoušejte, až budete mít popálený jen kousek, tu hořčici. Tu celá naše rodina aplikuje snad 30 let a to podle rady někoho, kdo vyzkoušel mnoho let předtím. :D Muž seskočil v trenkách ze střechy garáže před letlampu a osmahlo mu to nohu na týtku dřív, než si uvědomil co se děje tak, že když na to sáhnul, posunul si kůži. Moje kolegyně zalívala turka s hrnkem v ruce a koukla jinam. Hřbet ruky strašlivě opařený. To jsou nejstrašnější případy. Strašně řvali, když jsem namazala hořčicí. Neudělaly se ani puchýře a chloupky znovu, po čase narostly. Drobností byla spousta a hořčice, ikdyž je to k nevíře, vždycky fungovala. Chladí, je mastná a má spousty léčiívých látek.

doplněno 03.11.13 16:18:

Kartaginec, úplně obyčejnou plnotučnou hořčici. A kydž na zasaženém místě zaschne, tak přimáznout. Snažit se udržet stále vlhké. ;) Za výsledek ručím

Datum: 03.11.13 11:44

Nevím, jestli to není blbý dotaz, ale položím ho: Jakou hořčici? Plnotučnou, kremžskou (tu asi spíš ne, cožú?

doplněno 03.11.13 16:42:

Omlouvám se, až šaňo mne upozornil, že ten můj dotaz je opravdu blbýa že jsem topřehlédl.

V každém případě a tím spíše děkuji.

Datum: 03.11.13 16:25

kartaginec - jste jako já, babka to píše ve svém tuším prvním příspěvku shora

Datum: 03.11.13 16:10

Nedávno bylo v TV - rady hasiče, říkal, že vaječný bílek je přírodní kolagen a na popáleniny velmi dobře funguje, jeho rada byla omýt chladnou vodou a pak pořít bílkem, nepřikládat žádnou gázu. Nemám vyzkoušené.

Datum: 03.11.13 16:48

Pokud se jedná o malou oblast popálení, používáme toto: rozklepnout vajíčko a z vnitřku skořápky odloupnout tu bílou blanku.

Tu přiložit na ránu a ponechat co nejdéle.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.