Jak se naučit pořádně komunikovat?

Od: Datum: 02.11.13 12:23 odpovědí: 8 změna: 03.11.13 03:27

Dobrý den.

Jsem v pubertálním věku a dosud mám problémy se základní komunikací. Už jsem vystřídal tři školy a ani na jedné jsem pořádně nezapadal do třídního kolektivu. Příští rok půjdu na střední a mám poměrně velký strach z toho jak mě budou brát moji noví spolužáci. Často se taky stává,že když mluvím z vrstevníkem kterého neznám za pět minut usoudí že jsem d*b*l protože mluvím stylem se kterým se prezentuji jako nemehlo,ať se snažím si s ním rozumět sebevíc. Aby toho nebylo málo tak se mi začínají líbit holky ,problém je že já se jim nikdy nelíbím. Neporadíte mi jak to můžu změnit? Za každou odpověď předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.13 12:36
avatar

Zdravím,

Odkud jsi?

Hans S.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 12:41
avatar

Na střední máš šanci začit odznova. Všichni tam budou v novém kolektivu, takže na tom budou stejně jako ty. No já si pamatuju když jsem poprvé na střední seďel v lavici a najednou přišel takovej dost me nesympatickej kluk a sednul si přímo přede mě. Nejdřív jsem se bál co to bude zač a nakonec se ukázalo, že je v pohodě (tak trochu ulítlej) a jsme dobří kámoši.

doplněno 02.11.13 12:42:

*seděl

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.11.13 12:42
avatar

Základem je se vůbec nesnažit.

Čím víc se snažíš, tím horší to bude...musíš být svůj a zahodit obavy a ostychy.

Ani já jsem si s některýma lidma moc nerozuměl. Tak už to halt je...někdo nám sedne jiný ne.

Co se týče komunikace, hodně ti pomuže naučit se řeč lidského těla...od té se dá krásně vyvodit nálada člověka i jeho emoce...nu a není nic jednoduššího podle toho upravit styl rozhovoru..někdy je méně více...

Nemusíš se stavět na hlavu aby tě lidi braly...

Pravému kamarádovi se nemusíš vnucovat...ten tě bude brát takového jaký jsi...a ti ostatní? s těmi přece kamarádit nemusíš...

Je přeci rozdíl mezi kamarádem a známým.

Hans S.

PS. omlouvám se za chyby v textu, jsem tu přes tablet

Ohodnoceno: 1x
 
Od: komickylord*
Datum: 02.11.13 12:57

No tak ta řeč lidského těla je problémem hlavně u mě. Někdy se přistihnu,že se tvářím úplně jinak než si myslím a lidi se kterými mluvím to poměrně mate.

Jinak děkuji za radu. Problémem je že já na takových "Pravých kamarádů" zatím moc nenarazil. Vlastně jsem měl jen jednoho nejlepšího kterému jsem se ze vším svěřoval ale ten se však bohužel odstěhoval. Pak mám taky pár kamarádů kteří jsou sice docela dobří kámoši na pobavení ale spolehnout se na ně nedá ani omylem.

Odkud jsem- Z Olomouce- (Ne přímo z města ale z jednoho blízkého městečka,do města to mám tak 10 km)

Od: nimisis4
Datum: 02.11.13 14:28

kolik jsi přečetl knih? Pokud je chabá slovní zásoba, tak člověk má problém postavit rozumnou větu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: komickylord*
Datum: 02.11.13 14:49

Náhodou slovní zásobu mám poměrně dobrou a když mluvím doma s rodiči tak v pohodě zvládám mluvit souvisle a místy i používat odborné výrazy. Za to když mluvím s někým koho neznám tak složitější větu sestavím docela těžko. Buď kvůli nervozitě a nebo proto že člověk se kterým komunikuji mluví úplně jiným stylem.

Datum: 02.11.13 20:45
avatar

nimisis 4, kdyby dotyčný neměl dostatečnou slovní zásobu, tak by se nedokázal vyjádřit ani písemně. Mne právě překvapilo, že člověk, který srozumitelně a věcně napíše co ho trápí, má popisované problémy v komunikaci s druhými lidmi. Jestli to spíše nebude naopak. Že právě ten kluk, se kterým jsi mluvil, neměl co říci, či odpověděti a tak se diskuze zastavila...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.13 03:27
avatar

Napadlo mne téměř totéž, co Vás, Suzymon. Lidé, kteří něčemu nerozumějí, nebo nemají co říct, z téhož osočují protějšek, kterému nestačí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.