Výpověd kvůli pracovní neschopnosti

Od: Datum: 01.11.13 06:49 odpovědí: 6 změna: 02.11.13 08:41

Dobrý den prosím o radu jak postupovat,vrátil jsem se po nemoci (zánět šlach které mě vzniklo při práci),s doporučením od lékaře že mám omezit zatížení horních končetin,mistr mě nabídl obdobnou práci,nebo skončit v zájmu svého zdraví jsem se rozhodl skončit ,v pondělí mám jít podepsat výpověd jaká mám práva a povinnosti?mám nárok na odstupné? jak se toto řeší abych mohl vůbec na úp...děkuji za radu Kalík P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 01.11.13 08:12

Dobrý den. Pracovní poměr budete končit dohodou se zaměstnavatelem (ze strany zaměstnance), odstupné Vám tedy nenáleží. Na ÚP se můžete jít zaevidovat, podpora v nezaměstnanosti Vám krácena nebude - důvodem rozvázání pracovního poměru jsou zdravotní důvody. Nárok na podporu máte po splnění 1 roku důchodově pojištěného zaměstnání v posledních dvou letech před zařazením do evidence ÚP. Nezapomeňte své zdravotní pojišťovně oznámit ukončení pracovního poměru a začátek evidence na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 08:13
avatar

ja bych neodchazel, a vyckal jakou praci ti nabidnou. Ono je totiz mozne ze te muzou propustit a jeste dat odstupne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 08:14

toť otázka, záleží na tom, PROČ vlastně výpověď (nebo možná spíš dohodu, když ji máte jít podepsat?) dostanete.

1. pracovní lékař vám dosavadní práci zakázal z důvodu nemoci z povolání - máte nárok na 12-ti měsíční odstupné

2. pracovní lékař vám dosavadní práci zakázal, ale stav nevyhodnotil jako nemoc z povolání - nemáte nárok na odstupné

3. pracovní lékař váš stav vůbec nehodnotil, práci končíte na vlastní žádost - nemáte nárok na odstupné

na úřad práce můžete každopádně, ovšem pokud platí bod 3, tak je potřeba abyste ve výpovědi nebo dohodě zdravotní důvody uvedl. když to necháte bez důvodu, tak vám bude krácena podpora v nezaměstnanosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.11.13 08:41
avatar
Pracovní lékař nemůže vyhodnotit nemoc z povolání, to může jen klinika pracovního lékařství.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 11:07
avatar

Pokud vám vzniklo onemocnění při práci, máte nárok na dorovnání nemocenské do průměrného výdělku, jako kdyby jste pracoval. Taky máte nárok na proplacení léků, regulačních poplatků, cestovného k lékaři a všechny výdaje spojené s onemocněním. Může se jednat o nemoc z povolání, tam jde pak o velké peníze a zaměstnavatel se chce odpovědnosti zbavit. Určitě neodcházet dobrovolně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 21:46
avatar

Výpověď nepodepisuje příjemce (Vy), nýbrž ten, kdo ji dává - zaměstnavatel. Příjemce svým podpisem nevyjadřuje vůli, jeho podpis pouze potvrzuje převzetí výpovědi.

V tomto případě půjde nejspíš o dohodu o rozvázání pracovního poměru, kterou lze uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany.

Ohlídejte si, aby byl v písemné dohodě uveden důvod skončení pracovního poměru (ze zdravotních důvodů, které budete moci úřadu práce doložit), jinak se Vám v případě registrace na úřadu práce bude krátit podpora na 45 %.

___ Ovšem stejně jako předchozí rádci bych i já poradila nekončit pracovní poměr dobrovolně.

Trpíte-li nemocí z povolání, zbytečně byste se připravil o odstupné, a o proplacení ušlého výdělku, bolestného, nákladů spojených s léčbou, ...

Pokud byste kvůli nemoci z povolání musel v budoucnu přijmout méně placenou práci, mohl byste mít nárok na dorovnání, ...

doplněno 01.11.13 21:48:

Přidávám odkaz pro představu, nač byste mohl mít nárok: Nemoc z povolání

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.