Vraceni ridicskeho prukazu

Od: Datum: 31.10.13 22:12 odpovědí: 19 změna: 01.11.13 10:05
Dobry den,vzali mne RP za alkohol na pul roku.zitra vyprsi trest.o vikendu potrebuju jet autem.co se stane,kdyz me zastavi hlidka?Dostanu pokutu jenom za to,ze nemam u sebe ridicak.?nebo je to vetsi problem?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fandafytko
Datum: 31.10.13 22:22
Jo to bude problém nemáš pít . Alkohol za volant nepatří nejde jen o to ze ohrozis sebe na silnici ale i druhé ridice
Ohodnoceno: 0x

Od: ertl
Datum: 31.10.13 22:30
Na to jsem se te neptal chytroline.
Od: asd*
Datum: 31.10.13 22:44

Bude to o dost větší problém.

Od: davidp*
Datum: 31.10.13 22:54

Dobrý den,

bohužel, je to velký problém, protože trest vyprší až okamžikem rozhodnutí příslušného orgánu o vrácení řidičského průkazu a jeho převzetím, nikoli uplynutím samotné lhůty.

David

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.13 22:58
A je na to nejaky predpis ci zakon,kde bych to nasel?
Od: luke237
Datum: 31.10.13 23:06
Presne jak DavidP pise - dokud nepozadas o vraceni (po uplynuti doby zakazu) a obecni urad ti rozhodnutim nevrati ridicak zpet, tak ho nemas a mas rizeni zakazane (zakon).

Datum: 31.10.13 23:11
Jedina tvoje sance je, ze zitra dojde rano na urad s kompletnima papirama, ktere jsou k navraceni ridicaku potreba (viz muj odkaz na zakon v predchozim prispevku) a oni budou schopni zadosti vyhovet na miste nebo do nekolika hodin (zakon rika "bezodkladne"). Jak dlouho to ale trva v realu na tvojem konkretnim obecnim urade, to nevim.

Datum: 31.10.13 23:19
To bezodkladne jsem tam cetl taky..akorat nevim jestli to zitra stihnu.maximalne teda pojedu vlakem.
Datum: 31.10.13 23:17
Dekuji za odpovedi. Jeste by me zajimalo,jestli budu muset delat psychotesty nebo neco podobneho. V tom zakone nic takobeho nevidim,ale znamy, co mu vraceli RP pred mesicem,pry musel delat.
Datum: 31.10.13 23:53
Podle toho zakona musis mit prokazat zdravotni zpusobilost pri trestu nad 6 mesicu. Jestli chces vratit i ridicak pro C a ne jen pro B, tak musis prokazat i odbornou zpusobilost, coz si dokazu predstavit, ze obsahuje i psychotest (jestli jsi profesionalni ridic nakladaku a chces jako takovy take nadale pracovat).

Datum: 31.10.13 23:56
Oprava: ten doklad odborne zpusobilosti je zapotrebi jen v pripade, ze od pravoplatnosti rozhodnoti o zabaveni ridicaku uplynul vice nez 1 rok (zakon).

Od: buss®
Datum: 31.10.13 23:19

Můžete předložit hlídce ŘP? Pokud ne, tak proč se ptáte. A proč nebyla využita možnost vrácení ŘP - upuštění od zbyku trestu?

doplněno 31.10.13 23:25:

Joo, o přezkoušení je v zák. č. 361/2000.

Datum: 31.10.13 23:23
Predlozit ho pochopitelne nemuzu,kdyz ho nemam.ale stejne tak bych ho nemohl predlozit,kdybych ho zapomnel doma.
Odpoved na druhou otazku je: protoze jsem byl v zahranici a ted jsem se vratil.
Datum: 31.10.13 23:28
Ty jsi opravdu moc chytry. Ale cist asi moc neumis,kdyz jsem psal,ze to tam nemuzu najit.
Od: buss®
Datum: 01.11.13 00:38

Jsem, je třeba se naučit číst, nebo vyhledávat v textu. Poradím, to se v zmáčkne ctrl + f a napíše přezkouš a čtu co postupně vyskočíí. .Zapomněl? Prostě nejsi schopen předložit, nemáš.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.11.13 01:19

Ahoj. Ertle! Ty teda perlíš. Když si ho zapomeneš, tak že ho máš někde doma zapomenutý si Pomahači a Sloužiči už dneska lehce zjistí z databází ke kterým mají online přístup. Jinak máš problém. Logicky. Tak snad dál pochlastávej a už nikdy neřiď.

Datum: 01.11.13 05:26

Před lety mě stavěla hlídka asi 100 km od domova. A chtěla doklady. Vtom jsem si s hrůzou uvědomila, že složka s doklady zůstala na mém nočním stolku. A čekala jsem velký malér. Jenže oni se usmívali a řekli, že to, co jsem jim nadiktovala /bez dokladů/ si v databázi ověří. Takže říct, že jsem si zapomněla doklady lze, ale pokud to není pravda a nemám ŘP, přijdou na to. I když o policajtech koluje spousta vtipů, rozhodně nejsou tak blbí, jako někteří řidiči chytří.

Jednalo by se o maření úředního rozhodnutí a následoval by větší trest. Tak opravdu raději jeďte vlakem, nebo si zjednejte kamaráda řidiče.

A ty psychotesty se opravdu dělají. Na to si dejte pozor, pečlivě zvažujte a rozmýšlejte. Zdáte se mi dost vznětlivý a cholerický a to u podobných testů je pokaždé na závadu.

Takže klídek, uvažovat. A hlavně už nikdy před jízdou nechlastat. *bzum* Jaga.

Od: abc*
Datum: 01.11.13 08:05

Az budete mit ridicak v ruce, pak muzete jezdit. To, ze jste si ctvrty mesic mohl zazadat o vraceni ani zminovat radsi nebudu. V pripade, ze pojedete a nekdo Vas napraska (a ze takovych dobraku je vsude dost) a nebo Vas zastavi jen nahodou, tak prijdete o papiry znova a jeste pujdete k soudu, jelikoz budete vedome marit vykon uredniho rozhodnuti. ;)

Datum: 01.11.13 10:05
Musis cist.psal jsem,ze jsem byl v zahranici..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.