Kde najít kamarády a kam na brigádu

Od: Datum: 31.10.13 13:05 odpovědí: 4 změna: 01.11.13 07:46

Dobrý den, jak a kde hledat kamarády, kluka? Jak vydělat peníze, je mi 15 let, na brigádě o víkendech? Poradíte jakou brigádu? Nebo čím jiným by se dalo vydělat aspoň pár kaček? A ještě jeden problém: Skoro nevím o čem se mám s lidma bavit. Mám jednu kamarádku, ta si našla kluka a semnou se ted poslední dobou moc nebaví. Jiné kamarády nemám? Jsme spíše tichý, uzavřený typ. Proto bych si chtěla najít nějakou kamarádku (dobrou) mimo školu a přidat se třeba k nějaké partě, ale vůbec nevím jak? Poradíte, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.13 15:40
avatar

Co se kamarádů týče, zkus chodit na nějaký zájmový kroužek, tam by ses mohla s někým skamarádit a třeba bys tam i našla kluka. Nebo se přihlaš do tanečních.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 17:53

Možná by bylo lepší založit dvě oddělené otázky:

Ke kamarádům - jak už tu zaznělo - zkus nějaký zájmový kroužek. Najdi si takový, který tě zajímá - pohybový (tanec, aerobik, bojové umění, nějaké relaxační cvičení) nebo výtvarný (kreslení, keramika, práce s textilem). Podívej se na nabídku nějakého blízkého domu mládeže nebo centra volného času. Určitě si něco najdeš ;)

Brigáda - je 15 lat a asi máš i základku za sebou - to jsou podmínky, které musíš splnit, aby tě někde mohli zaměstnat. Sehnat v tomto věku práci/briádu není lehké. Zaměstnavatele omezuje zákon, co můžeš/nemůžeš dělat a za jakých podmínek. Dá tedy raději přednost někomu strašímu (zájemci jsou).

Nejlepší je se poptat ve firmách, kde pracují rodiče (i přes ně) nebo známých, zda někoho nehledají. Dál sleduj své okolí, nástěnky, apod. zda někdo nepotřebuje výpomoc. Budou vánoce, takže do obchodů, skladů apod. budou potřebovat výpomoc. Nakonec můžeš hledat na pracovních portálech na internetu.

Pozor si dej na práci z domu, vypadá to zajímavě a lákavě, ale v 99% se jedná o podvody. Pokud máš za zprostředkováná práce něco platit, vypadá to na podvod, takže od toho ruce pryč. Neuvidíš ani práci, ani svoje a ani jiné peníze.

Nevím, na co potřebuješ si přivydělat, ale promluvila bych prvně s rodiči, zda ti třeba nezvýší kapesné (třeba za to, že vyluxuješ, uklidíš, nebo s něčím pomůžeš). Dále se jich zeptej na jejich názor na určitou práci, kterou si třeba najdeš (ukaž jim inzerát) a zeptej se jich co si o tom myslí. Mají více zkušeností než ty, ať nezkončíš v nějaké brindě.

Dál měl podopsanou smlouvu před zahájením práce. V ní vše ovedené pozici (příp. náplň práce), rozsah/pracovní dobu, plat. Bez smlouvy taky nic vidět nemusíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 22:34
avatar

ZvídaváJanča má pravdu: Dej si pozor na nabídky práce z domova.

V 99 % případů to nejsou podvody, nýbrž nabídky podnikání vlastním jménem a na vlastní náklady. (Na podvody si v naprosté většině případů stěžují lidé, kteří nečtou VOP.)

Podnikat můžeš podle současné právní úpravy až od 18 let, od ledna, kdy vstoupí v platnost nový občanský zákoník, by to mělo jít už od 16 let.

___

K možnostem práce: Píšeš, že ti je 15 let, ale neuvádíš, jestli máš ukončenu povinnou školní docházku. Jestli ano, můžeš si najít jakoukoliv brigádu (pravděpodobně by šlo o dohodu), např. v Annonci nebo v pracovních portálech.

Jestli ne, nesmí tě ještě nikdo zaměstnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monikaa
Datum: 01.11.13 07:46

Ano, už jsem na střední.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.