ERA výplatní šek - možnosti zneužití

Od: Datum: 30.10.13 18:35 odpovědí: 4 změna: 30.10.13 19:53

Ahoj, může mi někdo poradit?
Mám poslané od banky předtištěné výplatní šeky s mým jménem. A syn mi odcizil výplatní šeky, myslíte si, že může z mého účtu vybírat v případě, že má výplatní šeky předtištěné na mé jméno s mým číslem účtu? Nebo potřebuje na výplatním šeku ještě můj podpis? (mám kartu a pin k tomu, tak nevím jak je to výplatním šekem) doufám, že mu budou k ničemu. Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.13 18:48

Dle mého názoru má banka vydané šeky jistě evidované. Proto bych bance nahlásil zcizení se žádostí o jejich anulování. Zfixlovat podpis na šeku, pokud syn ví jak se podepisujete, by nebyl zase takový problém.

doplněno 30.10.13 18:52:

A vás lituji, skutečně povedený synek !

Ohodnoceno: 1x

Od: lucka888
Datum: 30.10.13 19:01

Mám tam pár tisíc, je to osobní účet, ale mám ještě ERA spořící účet, tam mu budou asi výplatní šeky k osobnímu učtu na prd, tam je přece jiný číslo účtu a tam už mám velký obnos peněz, tak doufám, že tam by mu výplatní šeky byli k ničemu, i když je to také u ERY ale nejde už o osobní učet ale spořící

Datum: 30.10.13 19:37

V daném případě bych neváhal šeky ihned zrušit, přestože jde "jen" o pár tisíc. Už z principu bych mu neumožnil mne okrádat. (Něco jiného by bylo kdyby o ně slušně požádal a měl k tomu vážný důvod.)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.10.13 19:53

Nic s tím neudělá. Šeky se nosí osobně a musí je donést majitel účtu, nebo jeho disponent.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.