Můžu k psychologovi?

Od: Datum: 30.10.13 17:53 odpovědí: 9 změna: 02.11.13 11:41

Ahoj, můžu jít k psychologovi, pokud jsem nezletilý ( 17)?

Co si vzít sebou a jak se objednat, kolik stoji, proplaci pojištovna?

Dozví se o tom někdo?, bude něco vědět rodina , škola ...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.13 18:00

A nebylo by lepší prvně probrat svůj problém s rodinou? Sice ti možná nepomůže, ale jejich podpora je důležitá.

Škola se o tom dozví v případě, že budeš chtít na základě vyšetření individuální studijní plán nebo nějaké uzpůsobené podmínky studia, dále teřba z omluvenky. Ale není za co se stydět. K psychologovi chodí dnes kde kdo, nikdo nemusí vědět jaký máš problém, psycholog řeší všelijaké problémy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mira23*
Datum: 30.10.13 18:02

Myslím jen takovéto klasické povídaní, rád bych se svěril někomu doma ale zatím to nedokážu a chtěl bych jít k tomu psychologovi

Od: ron*
Datum: 30.10.13 18:05

K psychologovi můžeš, i když je ti 17. Zkus se objednat telefonicky a pokud bude potřeba, jdi si pro doporučení ke svému dorostovému lékaři. Nikdo se nic nedozví. Sebou si vem kartičku své zdravotní pojišťovny a na případnou platbu se zeptej předem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: naoko
Datum: 30.10.13 18:13

Není ti 18 takže bez vědomí rodůčů nemůžeš.U mladistvých je pak zákonem daná povinnost rodiče informovat. V praxi to ovšem funguje tak, že zajdeš ke konkrétnímu psychologovi, proberete svoji situaci a společně se můžete domluvit na tom, jaké informace budete či nebudete chtít s rodiči sdílet.

S sebou vezmeš kartičku zdr.pojišťovny a 30kč na poplatek. Když si najdeš psychologa co má smluvní vztah s tvojí pojištovnou

, tedy nepůjdeš do ordinace jeho soukromé praxe , kterou může souběžně mít také, neplatíš pak nic, kromě těch 30kč.

Nedozví se o tom nikdo kromě rodičů. Psycholog je vázán mlčenlivostí.

Samozřejmě nejdřív se k němu ale musíš objednat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mira23*
Datum: 30.10.13 18:16

Tak jak tedy, dozví se to někdo nebo ne?

Jak psycholog získá kontakt na rodiče? A co kdybych nechtěl aby informoval ... (Předpokladejme, že sním nebudu probírat sebevraždu a takové věci , ale banality co mi tíží psychiku)

Od: rajina*
Datum: 30.10.13 18:28

Hezký den, nevím v jakém kraji bydlíš. Ale zkus si vyhledat ve Středočeském kraji: Centum psychologicko-sociálho poradenství, v ostatních krajích: Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Všechno jsou to příspěvkové organizace KÚ tudíž veškeré služby poskytují zdarma (žádné doporučení či kartička pojišťovny není potřeba) můžeš zde vystupovat i zcela anonymně. Stačí se objednat (osobně nebo telefonicky) a dorazit na konzultaci. Popovídáš si s psychologem a společně se dohodnete zda by bylo vhodné řešit tvůj problém i s rodinou nebo ne.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jumba
Datum: 02.11.13 11:41

naoko: bez vědomí rodičů, může jít klid. Rodiče se nemusí nic dozvědět, když si to nebude přát.

Byl jsem s kámošem, kterému je 16 let u psychologa. Také to nechtěl říci doma. Ale sám se tam nechtěl nějak dokopat. Jeho problém byl pro nás v partě banalita, ale pro něj neřešitelný. Rodičům to časem řekl, ale to již měl vyřešený. Byl rád, že u psychologa byl. Není to žádná ostuda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 19:25
avatar

- ano, můžeš

- zavolat, zamejlovat, zeptat se. Jsou psychologové, co dělají na pojišťovnu, jsou psychologové co dělají za peníze. Obvyklá cena je od 300 za hodinu, záleží na druhu terapie.

- nikdo o tom vědět nebude, pokud to sám neřekneš. Psycholog dodržuje tzv. profesní tajemství.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: joolie*
Datum: 02.11.13 10:17

najdi si recenze a psychologa, který je individuální (ne skupinový ani rodinný) a hlavně, který má smlouvu s tvojí pojišťovnou. Kdyby smlouvu neměl, bylo by to drahé... Mě je 16 a chodím už půl roku :) Pokud se bojíš telefonátu, zkus mail...(v případě telefonátu musíš volat vždycky jen v době pěti minut před celou, abys nerušil). A nikdo se o tom nedozví, jen možná pokud budeš chodit pravidelně tak jim může bejt divný co to je. :) hodně štěstí ! :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.