Sovy nejsou tím, čím se zdají být?

Od: Datum: 05.11.13 22:42 odpovědí: 6 změna: 07.03.15 09:14

Sovy nejsou tím, čím se zdají být? Jak mám tento nesmysl chápat? Nebo to byl opravdu jen takový žblebt ze seriálu Twin Peaks?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.11.13 22:57

Dobrý den, sova je považována za nositele moudrosti. Možná je tím míněno, že to s tou jejich moudrostí je přehnané a jsou hloupější. Seriál jsem neviděl, ale mohl to být i blábol bez hlubšího významu - záleží na tom, v jaké situaci to tam bylo uvedeno. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Od: laik
Datum: 06.11.13 05:37

Serial jsem nevidel a neznam, ale "hooters" znamena anglicky "sovy", ale taky "kozy" (ve smyslu "prsa").

Je tedy mozne, ze ten vyrok by spravne v prekladu mel znit: "Kozy ve skutecnosti nevypadaji tak, jak se zdaji". Tedy jako ze napriklad oblecena holka muze vypadat, jako ze ma velka prsa, ale pak se svlekne a sunda si push-up nebo molitanovou podprsenku a najednou je videt, ze ma mala prsa.

Mozna je vsechno je uplne jinak ... *ee*

Znas ten vyrok z toho serialu v originale? Mas odkaz na prepis celeho toho dialogu?

Ohodnoceno: 0x

Od: 123456789*
Datum: 07.03.15 01:31

a nebo nemá žádná prsa

Hooters je i síť restaurací v USA http://en.wikipedia.org/wiki/Hooters, kde skutečně chodí obsluha s bujným poprsím, bylo to v jednom z těch seriálů, kde se šéf firm převlékne za "normálního" člověka a jde pracovat k sobě do firmy a hledá chyby na zaměstnancích ale i na vedení a vymýšlí, co by se dalo dělat jinak.

Datum: 06.11.13 06:47
Cely serial byl jedna absurdita za druhou.myslim.ze i toto nema zadny hlubsi vyznam.

Datum: 07.03.15 07:50

Ne, není to žblept. Podle mě je to odkaz na film Čtvrtý druh.

http://film-vice.osobnosti.cz/ctvrty-druh-335406

Ti "pacienti" mluvili o tom, že se na ně dívají sovy, ale že to nejsou sovy...

doplněno 07.03.15 07:52:

Seriál, o kterém píšete, jsem neviděla, takže moje odpověď je možná zcela "mimo mísu" a může podle kontextu jít i o ty kozy...

Datum: 07.03.15 09:14

Ač jsem seriál viděla 2x, tak jsem jej nikdy nepochopila.Ale líbíl se mi a dost často na něj myslím. Já si myslím , že sovy, jsou noční ptáci a v souvislosti ze seriálem je myšleno, že ač jsou to noční ptáci, v seriáli žili ve dne, je tím ale myšleno lidi.

Je to zmatené tak to vyložím jinak: Je to asociace: Někdo, kdo se nám zdá že je daleko, je právě blízko nás.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.