Podnikání na cizí účet

Od: Datum: 30.10.13 09:02 odpovědí: 8 změna: 30.10.13 13:13

Poraďte prosím, dostala jsem se do složité situace, i když vlastní vinou .. chci vše nějak rozumně vyřešit .

Dva roky jsem na úřadu práce , a při obcházení firem a hledání vhodného zaměstnání jsem kápla na ,, podnikatele,, velmi vstřícného člověka, který mi sliboval práci ... prý se ze začátku musím trošku zaučit, pochopit práci, že rozjíždí firmu . když budu šikovná, budu mít procenta ze zisku .Doporučil mi založit si účet , kde já jsem hlavní vlastník a on disponent .(může jen vkládat a vybírat peníze).Prý je účet můj a já budu mít alespoň přehled, jaké mu chodí platby a kolik tedy mám mít provizi ze zisku ...řádné zaměstnání mi stále sliboval, prý firma ještě není dostatečně zaběhnutá...před několika měsíci mne tento známý přemluvil, že mu chybí finance na doplacení zboží, že by si potřeboval vzít půjčku . A když si ji vezmu já ke svému úvěru - tak mi peníze brzy vrátí ... s velkou odměnou navíc ...Banka moc nezkoumala, že jsem bez peněz, a nezaměstnaná, a na základě obratu na účtu schválila úvěr. Známý samozřejmě splácí, ale nepohodli jsme se, mně došlo, že mne vlastně jen vodí za nos, a zaměstnání jen slibuje ... navíc mi vyhrožuje, že když on bude chtít přestane splácet a já budu v pr*eli ...Hledám právní radu, pomoc kde se dá ... poradíte?

Vím, že jsem udělala chybu , a neuvěřitelně hloupě jsem uvěřila slibům, každá situace má však řešení , dnes je zkrátka složitá doba . Janyfer


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.13 09:30

Na těchto stránkách Vám asi nikdo neporadí,protože všeby bylo na hraně k napomáhání k /mnimálně/ přestuku.Tady už nejde jen o vztah Vy a nějaký vykutálený podvodník,ale i Vy a nějaká zákony.Asi bude lépe mlčet,tolerovat a čekat.S čímž on nakonec počítá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 30.10.13 09:53
avatar

Znate oznaceni Bily kun?

Jak je ten uver velky? Kolik zbyva splatit? Doufejte, ze uver splati a pak od nej pryc a to co nejdal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 30.10.13 09:54

Tak to tedy netuším. Podat trestní oznámení? Poraďte se s advokátem zda by vás také nemohli z něčeho obvinit. Pokud jste v žádosti o úvěr nelhala tak asi můžete být klidná.

doplněno 30.10.13 09:56:

Mimochodem bílí koně (jako vy) se často stávají obětmi vražd.

doplněno 30.10.13 12:07:

Podívejte se do obchodního a insolvenčního rejsříku.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-rozsirene

https://isir.justice.cz/isir/common/index.do

Věci před 1. lednem 2008, lze vyhledat v Evidenci úpadců. http://www.justice.cz/cgi-bin…qw1250.cgi/upkuk/s_i8.sqw?F=U

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.10.13 09:55

No jste naivní, jinak řečeno prostá. Pan podnikatel má zřejmě problém a tak potřeboval ne vlastní účet aby na něj nikdo nemohl. Pokud splácí, tak musíte držet hubu a modlit se, že splácet bude. Pak zrušit účet. Písemně mezi sebou nic nemáte... Jen se mi ta banka co nezkoumala moc nezdá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janyfer*
Datum: 30.10.13 10:27

Díky všem za reakce. Pro doplnění uvedu že BANKA vydala úvěr na základě OBRATU na ÚČTU -, milý podnikatel si přes účet přelíval dost peněz na to, aby mna banka označila za movitého klienta, a nezkoumala tedy další moje příjmy... Jedná se o GE money bank , a mají to tak v systému ...Jdu to řešit s advokátem , jsem nedobrovolně bílým koněm ...ale už jsem si zjistila, že podnikání na cizí účet není trestné ,podnikatel může mít účet jaký chce, svůj, maminky, kamaráda, souseda... ale musí se i na tomto účtu chovat korektně ... , a pokud má třeba nějaké finanční problémy , nebo i exekuce, je možné mu zabavit peníze i na těchto ,, cizích ,, účtech ... Na to , že mi někdo vyhrožuje ,, odstraněním,, jsem zvyklá ... naštěstí úvěr není zas nějak závratně velký , a já jdu jednat .

Výsledek jsem samozřejmě napíšu ,zkoušela jsem psát i do některých internetových advokátních poraden zdarma, ale odezva žádná .

Finančně to nemám jednoduché , jsem ráda, že mám kde bydlet a co jíst ... na nic jiného mi nezbývá ...udělala jsem spoustu chyb a musím začít od začátku - především u sebe .

Datum: 30.10.13 10:56
avatar

Jéééžiši, co to děláte?! Tohle je jasná cesta do pekel. Do ostudy, bídy, exekuce, kriminálu. *cert* Váš účet, vaše jméno, vaše zodpovědnost! Neříkejte mi, že jste tak blbá, že tohle nevíte! Hajzl se schoval za chuděru. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janyfer*
Datum: 30.10.13 12:02

Ano, i tuhle variantu jsem několikrát slyšela ... můj účet,moje jméno ...ale disponentovy peníze, jasně prokazatelné z faktur , číslo mého účtu uváděl na fakturách ...já na tomhle účtu neměla ani korunku . Faktury mám schované ... a světe div se, po naší hádce firma vesele funguje dál...ovšem s jiným účtem - samozřejmě taky na někoho jiného . a já vím na koho, mohu to dokázat ...exekuce mi nehrozí ,bídu zvládnu, jsem zvyklá na skromnost . A o svých chybách dovedu diskutovat - to je první krok k lepšímu .

Nevíte prosím, kdo může nahlížet do Solusu? Zajímalo by mne, kolik má dotyčný podnikatel - fyzická osoba jiných dluhů ...

Datum: 30.10.13 13:13
avatar

Jen na okraj, problému se to dotýká jen velmi okrajově: V nedávné době probehl soud, kdy si nekdo stěžoval, že zveřejněním c Solusu bylo narušeno jeho právo na soukromí, respektive na ochrany osobníh údajů, a soud mu dal za pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.