Rodiče mě něchtějí pustit za holkou

Od: Datum: 29.10.13 17:45 odpovědí: 16 změna: 30.10.13 21:46

Dobrý večer,potřebuji poradit.Řeším takové dilema..Je mi 16 a našel jsem si na netu holku,bydlí v Praze ale rodiče mě nechtějí pustit.Ale Praha od nás není tak daleko,vlakem je to hodina cesty.Myslíte,že se má cenu s rodiči o tom dohadovat?..Jak by jste se zachovali vy?..Taky si myslíte že jsem na to docela dost malej aby 16 letý kluk jel do Prahy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.13 17:51

Dobrý večer, ano, myslím si, že je to dost nebezpečné a hodina vlakem je daleko, to si jen Ty myslíš, že to je blízko, protože tam chceš jet. Vžij se do role rodičů, mají o Tebe strach...

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 29.10.13 17:52

AhojNo sice nejsi malý,ale ani velký.Nejde tady ani tak o tu cestu,ale o nástrahy,které Tě mohou potkat...Já bych Tě také nepustila,to se nemůžeš zlobit,ani na mě,a už vůbec ne na rodiče.Mají o tebe zkrátka strach,to je celé "dilema."

Ohodnoceno: 5x

Datum: 29.10.13 18:05

Souhlas, ono nejde o tu hodinovou cestu do Prahy, to je to nejmenší.. Problematičtšjší už by mohl být návrat z Prahy, trefit na správné nádraží, správné nástupiště, správný vlak. Ani to by nemusel být problém, pokud je od vás časté spojení. Největší problém vidím v době mezi příjezdem a odjezdem. Praha je holt Praha a o jejích nástrahách, ten, kdo ji nezná, nemá ani tušení a může na to velmi těžce doplatit. Takový člověk může rizika eliminovat pouze životní zkušeností a tu ty, v 16 letech, rozhodně mít nemůžeš. Píšeš, našel jsem si holku. Ale je to vůbec holka? Možná je, ale nebude na tebe v Praze s ní čekat někdo jiný nebo něco jiného? To nikdy nemůžeš při takovéhle známosti, vědět.

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 29.10.13 17:53

Dobrý večer. Není to o věku, každý zvládne v 16 něco jiného. Opravdu nemá cenu s rodiči se dohadovat, znají tě lépe než my. Měl bys jejich rozhodnutí respektovat a hledat jiné řešení.

doplněno 29.10.13 17:54:

Jen doplním, jak bych se zachovala já, jako rodič. Svého syna bych v šestnácti také nepustila,.

Ohodnoceno: 2x

Od: davidp*
Datum: 29.10.13 17:56

Ahoj, nejsi ani malý, ani velký. Neznáme tě tak dobře, abychom ti mohli říct, vykašli se na rodiče a jeď. Vždy je lepší se s rodiči nějak dohodnout a nevytvářet zbytečné konflikty.

David

Datum: 29.10.13 18:12
Hodina cesty není úplně blízko. Buď se s rodiči zkus domluvit na tom, že s tebou do Prahy pojede nějaký kamarád, na kterého vědí, že se mohou spolehnout a je zodpovědný nebo je popros ať tam jedou s tebou, třeba mamka.. udělejte si výlet. Můžou počkat poblíž v nějaké kavárně a tak..
Nebo si udělej výlet s partou tvých kamarádů za partou jejích. Nějakou společnou akci, výlet, diskotéku na půl cesty atd.
Když to přitáhnu za vlasy, tak nepíšeš, jak moc tu holku znáš.. jsou případy, kdy tě tam může nalákat nějaký chlap nebo holka a o kus dál si na tebe počíhá nějaká banda jejích kamarádů atd.. nikdy nevíš.
Nepřijde mi to rozumné sám, do cizího vzdáleného města, za někým koho neznáš.

Od: allright
Datum: 29.10.13 18:13

Myslíš si, že schůzky domluvené přes internet a ještě tak daleko jsou pro tebe vhodné? Nemáš dost dobrých kamarádek, co by se ti líbily (v okolí)? Já myslím, že je to zbytečné někam jezdit. Za prvé nevíš, co se z internetové "osoby" vyklube. Třeba se s tebou domluví a pak tam nebude.

Můj názor

Datum: 29.10.13 20:22

Víš co? Zeptej se té své dívky, jestli by ji rodiče pustili za Tebou. Asi budete stejného věku. A řekni svým rodičům, že když Tě nechtějí za ní pustit, tak přijede ona za Tebou. A uvidíš reakce na obou stranách. V šestnácti letech už nejsi sice malý kluk, ale jak si to představujete? Oba dva? To jako že za ní pojedeš, budete se chvíli courat po Praze a Ty pojedeš domů? To by se dalo zvládnout za odpoledne a nikdo by o tom ani nemusel vědět. Pokud budete rozumní a jde o rande, tak by se to dalo zvládnout. Přece nejsi malej Jarda a budeš se chovat zodpovědně. Ve tři rande, dvě hoďky s ní a v šest jsi zase doma.

Datum: 30.10.13 01:20

Rodiče tě živí, rodiče budou určovat pravidla (i po dovršení 18 let).

Nemá smysl se ptát, co si myslíme my. Tobě je 16 a musíš se řídit pravidly svých rodičů.

(Pokusíš-li se je obejít, jenom dokážeš, jak moc jsi ještě nevyzrálý.)

Datum: 30.10.13 18:34

Takový vztah s rodiči by asi nebyl úplně idylický, ne? Kdyby se ke mně rodiče takhle chovali, když jsem byl ještě neplnoletý, pravděpodobně bych se hodně brzy vzepřel, vypadl z domu ještě před 18 a vztah by to poznamenalo nadosmrti. Jen doufám, že takto nepřistupujete ke svým dětem, pokud nějaké máte. I kdyby se nevzepřeli, vychováte z nich jen neschopné a nesamostatné jedince, kteří umí jen poslouchat, co jim někdo poručí, prostě komunisty...

Datum: 30.10.13 21:00

Amadee, jsi rozumný chlap se spoustou zkušeností, ale v tomhle úplně nemáš pravdu. Ono záleží, jak moc rodiče drží dítě doma, jak je dítě celkově vychováváno a jaké dítě je. Já byla dost problémová, takže mě táta držel zkrátka a do 17 let jsem musela bývat do 22. večerní doma, pokud nešlo o taneční apod. A protože nejsem pařmen a raději si sednu s knížkou, nepřišlo mi, že by mě zase tak straaašně omezoval.

Po těch 17 mě nechal, ať rozhoduji sama. Dneska jsem mu za to vděčná, nikdy jsem nefetovala, nechlastala (moc:)), nechodila na akce zmalovaná v síťované minisukni, jak vidím u dnešních dětí, které už ve čtrnácti válí v jednu ráno pod stolem.

Nejsem ani neschopná, ani nesamostatná. Je to fakt o tom, jaký člověk je.

doplněno 30.10.13 21:01:

Nicméně, abych nebyla jen v opozici, držet děcko do 18 na řetězu a pak ho najednou vypustit, to je taky nesmysl.

Datum: 30.10.13 05:29

Tolik bych to nehrotil. Já jsem z Jičína a vlakem jsem jel do Prahy sám dostkrát. Vždy bez problémů (i když v tom parku před hlavákem se člověk necítí dvakrát bezpečněji). Jinak cesta je to na necelé dvě hoďky s přesedáním v Nymburce. Asi záleží na každém jedinci, ale prostě já u sebe nevidím problém v něčem takovém.

doplněno 30.10.13 05:29:

Na druhou starnu, nezakazují ti to kvůli té holce?

Datum: 30.10.13 18:30

Je ti 16 let a ještě se ptáš rodičů, jestli smíš někam jet? Asi jsem z divokých vajec, ale já se v šestnácti klidně ztratil na celý týden. V době mobilů a internetu už snad není ani potřeba, aby se něco takového řešilo. Pokud máte dost peněz na cestu tam, drobnou útratu a cestu zpátky, tak nic neřešte a jeďte. Ale na druhou stranu... proč se seznamovat s holkou, která bydlí takový kus cesty od vás? Cesty se prodraží, uvidíte se jen občas... to nemá cenu.

Datum: 30.10.13 20:51

Wow... docela koukám. Já jezdila v patnácti sama i na x dní pryč. Hodina cesty, to je skoro za humny. Nepřijde mi to nějak dramatické, aby tě nepustili.

Od: agathexp*
Datum: 30.10.13 21:20

Vážně jde o to, jak jsi na tom s tou slečnou - voláte si na Skypu, přes mobil, viděls jsi ji na fotkách, webkameře, nebo jsi ji před třemi dny našel na nějakým webu, napsali jste si tři zprávy a ona chce, abys za ní dojel?

Praha je velká, ale zase to máš víceméně kousek. Taky hodně záleží na tom, jací vaši jsou a jaký s nimi máš vztah. Jestli víš, že máš šanci u nich s rozumnými argumenty uspět, nebo že se naštvou a nepojedeš ani kdyby ses rozkrájel. Jak už psal někdo výše, zkus navrhnout, že bys s sebou vzal spolehlivého kamaráda, kterého znají. :)

Od: davidp*
Datum: 30.10.13 21:46

Co kdybys s ní nejdřív domluvil nějakou akci ve více lidech a pak jste jeli s kamarádem. To by mohlo u rodičů projít snadněji. P.S.: Pokud bude třeba, na soukromou chvilku ve dvou bys jistě našel prostor, i kdyby si jel s kamarádem.

David

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.