Roznášení pomluv, lze se bránit?

Od: Datum: 29.10.13 14:16 odpovědí: 3 změna: 29.10.13 15:16
avatar

Dobrý den, můj bývalý přítel Martin mi dělá naschvály. Respektive roznáší pomluvy o mě, mém zesnulém manželovi(Shazuje smrt na mě, že - prasknutí srdečnice) a dobírá si mé přátelé. Rodinného kamaráda na diskotéce někdo napadl a kamarád má vážné zdravotní problémy.Pachatel z místa utekl a je neznámí. Martin kamarádovi tvrdí že ví kdo ho napadl.A zná jméno.Po schůzkách to ale dopadá tak, že žádné informace neřekne, jen pak dále pomlouvá a hádá se. Martin si ale dává pozor na to aby informace nikam nenapsat a tak se pomluvy ale i důkaz o napadaní kamaráda jen šíří mluvou.Mě to ale vadí, jelikož když na malém městě začne někdo tvrdit že jsem si poslala manžela do hrobu, může mi to škodit ať v práci nebo společenském životě.A to ani, jak by pomohlo kamarádovi zjistit kdo mu zmzačil tělo,aby to konečně mohla policie dořešit. Co s tím můžu udělat, je nějaká možnost jak na takového?

Děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.13 14:21
avatar

Pomluva je trestný čin podle §184 trestního zákoníku se sazbou do dvou let. Takže záleží už jen na závažnosti a samozřejmě na důkazech.

doplněno 29.10.13 15:14:

Ano, svědecká výpověď může být jedním z důkazů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.13 14:27
avatar

Jak já mu dokážu že to řekl? Že mi pomlouvá? Říci mu, že ho budu nahrávat? Bude stačit když k případnému soudu půjdu já a ten kamarád, jako svědek?

Od: rnk*
Datum: 29.10.13 15:16

Sežeňte si více svědků, nejlépe mimo okruh vašich kamarádů a pak zajděte na policii podat trestní oznímení, kde vyjmenujete i ty svědky. Pokud by se vám ho podařilo nahrát, předejte to policii taky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.