Jaká je šance svěření do péče otce?

Od: Datum: 29.10.13 12:37 odpovědí: 6 změna: 29.10.13 13:47

Dobrý den, jakou vidíte šanci sveření dítětě do péče otce v tomto případě (děti se především svěřují matkám).

Kluk 10 let - svěřen bez předchozích problémů v 6 letech do péče matky, bez konfliktu, na dohodu. Situace se změnila, matka nemá peníze, cca 4 - 6 exekucí. Klučina si přeje (nahráno i na video) být s otcem, bojí se matky, která je na něj opravdu protivná. Epileptik, matka mu doma kouří, z nedostatku peněz jedí instatní polévky (otec v již 3 roky zpětně platí dvojnásobné výživné stanové soudem). Dle slov klučiny jim domů chodí paní ze sociálky (kontrola?). Minulý měsíc odpojená elektřina, dluh na nájmu.

Otec - vlastní dům, zázemí, nekuřák, stará se o druhou dceru, které zemřela matka, s klukem si rozumí.

Jaká je v tomto případě šance, pokud otec podá přes právníka návrh na změnu péče o svěřené dítě? Dlouho dostávala šanci, ale to dítě je opravdu chudák a opravdu už není jiný způsob řešení. Myslíte, že je to možné, reálné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.13 12:43

Myslím, že šance je a ne malá. Zvlášť, pokud se matka chodá takto, což by asi i paní ze sociálky měla poznat, že to není OK.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.13 12:59
avatar

Dobrý den. Ať se otec nebojí tento krok udělat. V tomto případě soud již bude přihlížet i k přání dítěte a zcela jistě rozhodne v jeho prospěch..Pokud se prokáže, že bude mít u otce klidnější zázemí a bude lépe postaráno o jeho potřeby, šance je určitě vysoká.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.13 13:14

Šance určitě je. ALE vzhledem, k nebojím se říci až neskutečnému nadržování matkám v ČR v těchto sporech, si myslím, že pokud matka např. ukáže snahu, např. uzná dluhy a předloží splátkové kalendáře, osobní bankrot apod., tak soud nebude tak jednoznačný. Jediné co vidím jako problém jsou právě ty dluhy, vše ostatní je spíše suběktivní a těžko se bude dokazovat.

doplněno 29.10.13 15:28:

Já vám nemám důvod cokoliv nevěřit, jen pouze opakuji, že se jedná o subjetivní pohled. Kouří? Je to nelegální? Bohužel není... Chodí do školy a oblečený asi ano. To že nedostal nic k narozeninám je věc jiné a těžko prokazatelná. Mohl dostat dort a pěknou večeři (znám takové rodiny, které to takto řeší a nejsou extra chudé) a dokažte opak:( Že je na něj hnusná? Opět subjektivní... pokud by ho bila, to by byla jiná káva ale takto... nevím, nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roboot*
Datum: 29.10.13 13:44

No ty dluhy bychom asi ani neřešili, to je její osobní věc, o to nám nejde, ale vadí nám to jak doma třeba kouří, on je epileptik dost silný, léky bere každé ráno a večer a hulit mu pod nos fakt není ok. Věc druhá je to jídlo, přece nemůže jíst v tomhle věku tyhle blemty, a věc třetí je ta, že je na něj opravdu hnusná, nyní jsme ho v pátek vyzvedávali a přes telefon na něj řvala "pojd, dělej ne" pěkně hnusně. Pro nás to taky není jednoduché, znamenalo by to pěkný chaos i doma, ale už se nám tam nechce nechávat. Ten kluk nemá žádný život...

doplněno 29.10.13 13:47:

A ještě tedy podotknu že ho asi ani moc neobléká, k narozeninám co měl v srpnu od ní nic nedostal ale na cigára je vždycky. To, že přijede s tričkem za kterého mu kouká pupek (je mu krátké) a smrdí kouřem na to jsme si v podstatě už zvykly. Bohužel nepřeháním, jen nevíme co s tím.

Od: rnk*
Datum: 29.10.13 13:40

Otec musí na svoji stranu nejprve získat psychologa, OSPOD, případně lékařku. Jinak je šance malá a video mu můžou přičíst k tíži jako snahu rozvracet vztah dítěte s matkou. Pak by mohli i dosavadní styk omezit.

Je znám případ otce, jemuž matka dítě vůbec nedávala a skrývala se před otcem na neznámém místě, otec hledal syna za pomoci inzerátů a soud to ocenil zákazem styku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 13:47
avatar

Já bych v první řadě dostal na svou stranu sociálku. Pak už by to neměl být problém. Možná právník na vaší straně by vše formuloval jasněji a věděl přesněji co dělat, i když jsem v zásadě proti najímání advokátů. Většinou stačí chytrá knížka a selský rozum.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.