Správné psaní u kapitálek

Od: Datum: 28.10.13 17:47 odpovědí: 3 změna: 28.10.13 18:26

Dobrý večer, mám dotaz ohledně psaní kapitálkami. Pokud chci napsat např. jméno Christian, stačí mít v nich zvýrazněné větší písmo pouze C nebo celé CH, přiznám se že mě to celkem zaskočilo :)

Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.10.13 17:54
avatar

Dobrý den, já nevím, co jsou to kapitálky, tak jsem asi mimo. Ale např. po zadání slova Christian do některého vyhledávače začínají všechny odkazy na velké C a následuje malé h - tedy nikoliv CHristian, ale normálně Christian. Možná uveďte co jsou kapitálky. Zdravím!

doplněno 28.10.13 18:02:

Tak jsem si to už našel - citace: "Kapitálky - typografické označení pro řez písma, kdy jsou malá písmena psaná stylem velkých písmen, ale mají zmenšenou výšku. Používají se pro odlišení v textu."

doplněno 28.10.13 18:18:

fanfan - tak jsem si o tom něco našel a problém je v tom, že Ch je snad jen v češtině. Ale, podle principu psaní tohoto písma bych zůstal jen u zvětšeného C a všechna ostatní písmena velká, ale menší, než to první C. Ještě si počkejte na další rady.

doplněno 28.10.13 18:31:

fanfan - asi to tak bude. Já když si nejsem jistý variantou textu, tak si to napíši vedle sebe a srovnávám to pohledem, až se rozhodnu pro tu verzi více oku lahodící. Zkrátka, podle citu. A to CHristian je ošklivé .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fanfan
Datum: 28.10.13 18:02

Všechna písmena jsou velká, přičemž je počáteční o něco větší.

Od: fanfan
Datum: 28.10.13 18:26

Já jsem si to taky myslel akorát mě to ze začátku trochu popletlo. On ten způsob bude stejný jako u normálního stylu písma. Tenhle dotaz tak možná byl celkem zbytečný. Takže ještě jednou díky za reakci a hezký večer :)

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.