Zaplacení darované věci

Od: Datum: 26.10.13 19:18 odpovědí: 10 změna: 27.10.13 19:31

Dobrý den,

před 3 rokama mi přítel zakoupil kuchyňskou linku a dřez v hodnotě cca 10000,- Kč. Po necelých 3 letech jsem se s ním rozešla. Nyní na mě vymáhá peníze za darovanou kuchyni s dřezem. Neexistuje žádná smlouva o darování, ani o zývazku zaplatit. Mám jen fakturu, která je vystavená na jeho jméno, adresu a placena z jeho bankovního účtu. Má právo toto po mě vymáhat? Bude mi chtít patrně zadržovat mé osobní věci, které mám u něj uschované ani ty nevím jak vymoci. Zajímá mě jaké mám možnosti. Děkuji předem za odpověď
Šárka Slámová

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.13 19:22

Jaké máte možnosti, to nevím, ale staří latiníci říkali, ""possessores sunt potiores, licet nullum ius habeant" (držitelé jsou v silnějším postavení, i když nemají žádné právo),

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.10.13 19:27

Snad jedině podat TO na zadržování osobních věcí?

Datum: 26.10.13 19:33
Pokud máte Vy trochu hrdostí, hoďte mu tu linku na hlavu.
Pokud má trochu hrdostí on, pak by ji zpět chtít neměl.
Ohodnoceno: 3x

Od: uska®
Datum: 26.10.13 19:40

Linka 3 roky stará, PC 10 tis, dnes hodnota? kolik? Za 5 tis by jí přítel neprodal .Domluvte písemně s ex termín demontáže a odvozu. Bude mít doma kupu bince a k tomu ještě náklady na odvoz. ,

Já bych si obratem koupila z Aukra Polskou linku za 2 tis a šetřila na novou. Navíc bych byla spokojena, ex asi těžko,raději by chtěl linku vyplatit, což bych neudělala.

doplněno 26.10.13 19:43:

V den demontáže kuch. linky vám může dovést i vaše osobní věci. A každý budete mít vše svoje.

doplněno 26.10.13 19:54:

akras - buďte v klídku a chovejte se přesně dle přání ex. Vždyť on vám daroval LINKU (faktura na jeho jméno, platba taktéž) a ne PENÍZE. Když chce dar zpět, může dostat pouze linku, co dal, to mu vracíte.

Ohodnoceno: 8x

Od: akras*
Datum: 26.10.13 23:16

Děkuji za názor, tak nějak to udělám

Datum: 26.10.13 20:09

Souhlasím s Uškou, na peníze nemá nárok. Vyzvi ho písemně, aby si linku do určitého data vyzvedl. Současně ho vyzvi k tomu, aby ti do určitého data umožnil vyzvednutí tvých věcí. Pokud ti to neumožní, tak na něj podáš trestní oznámení. Nezapomeň, že veškerou komunikaci musíš mít písemně a nepřipusť žádnou jinou komunikaci jakoukoli formou.

Ohodnoceno: 6x

Od: pepr®
Datum: 27.10.13 11:36

Jen doplním: Veškerou písemnou komunikaci nejlépe doporučeně a dělat si kopie.

Ohodnoceno: 1x

Od: davidp*
Datum: 26.10.13 20:52

Dobrý den,

v žádném případě nemá nárok na peníze. Kuchyň ať si na své náklady odmontuje a odveze. Teoreticky byste mohla prostřednictvím svědků prokázat, že Vám kuchyň daroval, ale na Vašem místě bych ho nechal tu kuchyň odvézt, abyste od něj měla pokoj.

David

Od: stragen
Datum: 27.10.13 11:01
Trestni oznameni? To urcite ne. Kdyby jste s timto sla na policii tak Vas fofrem vyslou ze dveri. Jedna se zde o ciste obcanskopravni spor resici soudy a ne policie.

Od: akras*
Datum: 27.10.13 19:31

Takže svoje osobní věci mohu vymáhat pouze soudní cestou?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.