Zapsani otce do rodneho listu

Od: Datum: 03.12.13 10:41 odpovědí: 8 změna: 03.12.13 11:53

Dobry den hledam odpoved na moji otazku zajimalo by me jak je to se zapsanim otce do rodneho listu.Syn se mi narodil v dobe po rozvodu kde neubehla lhuta 300 dni.Probehl soud o popreni otcovstvi a muj nynejsi pritel i ja jsme u soudu rekli ze je otcem syna i tak neni zapsan v rodnem listu.Porad apeluje na tom aby v tom rodnem liste byl tak by me zajimalo co se s tim da delat.Ja si nepreju aby byl uveden v rodnem liste.Jsem obeti domaciho nasili proto jsem od neho odesla,praci nema o penize obiral vzdy me,o syna by se stejne nedokazal postarat syn zije s vrozenou vyvojovou vadou o kterou se umim postarat jen ja prosim o odpoved nevim co ted s tim a jak by se dalo a melo postupovat. prosim o odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.13 10:55

A kdo je tedy otec? Smím-li se ptát tou nejtrapnější otázkou? Kvůli dítěti bych napsal pravého otce, i kdyby to byl Hitler.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 03.12.13 10:55
Jestli to dobře chápu, tak v RL je kolonka otce prázdná a vy na tom nechcete nic měnit. Tak prostě nedělejte nic. Jen v případě, že byste chtěla, aby byl skutečný otec zapsán v RL, pak byste se museli oba dostavit na matriku a tam vše vyřídit. Proces zapsání otce je velmi jednoduchou záležitostí.
doplněno 03.12.13 11:45: Jen ještě zvažte fakt, že dítě má právo svého otce znát. Vyroste a bude se ptát. Bude přemýšlet, proč je ta jeho kolonka prázdná... Je to vlastně lež, kterou by Vám mohl Váš chlapeček vyčítat... Na druhou stranu, boj o výživné je jako boj s větrnými mlýny. A v tomto Vám nepomůže nikdo. Vše řádně zvažte...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.12.13 11:03

tak otec v rodném listě nebude prázdná, bude v ní napsaný exmanžel - ze zákona.

jinak k dotazu - pokud proběhl soud o otcovství, tak soud musel nějak rozhodnout, na základě nějakých důkazů. pokud rozhodl, že otcem je exmanžel, tak jedině se proti rozsudku odvolat - ale pokud je opravdu otcem on, tak odvolání nepomůže, protože když je otcem, tak je otcem. pokud rozhodl, že otcem je váš současný přítel, tak by neměl být problém s rozsudkem v ruce zajít na matriku. pozdě bycha honit, příště je v tomhle případě lepší svatba s otcem dítěte (přepodkládám tedy, že je to váš přítel), pak by byl v rodném listu automaticky on.

Datum: 03.12.13 11:16
Ano exmanžel byl ze zákona v RL z důvodu zákonného předpokladu. Tak to bohužel je u všech dětí, které se rodí jinému otci za dobu trvání manželství matky a 300 dní po jeho ukončení.
Pak správně proběhl soud o popření otcovství. Čímž se exmanžel zbavil otcovství, nicméně tento soud nevyřešil otázku otcovství jako takového. Náš právní systém vám nejdříve vnutí předpoklad. Pak ho musíte u soudu vyvrátit (bohužel až po narození dítěte). Teprve pak jednate s matrikou a uvádíte věci na pravou míru. Vím, zní to nelogicky, ale tak je to tu nastaveno... :(

Od: naoko
Datum: 03.12.13 11:22

Pokud v době narození dítěte budete vdaná za otce dítětte (tedy chápu to tak, že tím není váš nynější manžel) bude podle zákonem otcem dítěte váš nový manžel, i když od zániku předchozího manželství uplyne méně než 300 dnů.Pokud se vám to svatbou vyřešit nepodaří, budete to muset vyřešit řízením o popření otcovství. Žalobu bude muset podat vy nebo váš ex a to do šesti měsíců od narození dítěte.

Pak buď: ... se dítě narodí až po rozvodu manželství, tak bude k popření otcovství stačit, pokud vy a váš současný přítel (otec dítěte) a váš bývalý manžel před soudem prohlásíte, že otcem je váš současný přítel. Tím to celé skončí.

Nebo...se ale dítě narodí ještě za trvání manželství, a bude pak muset proběhnout klasické řízení o popření otcovství, kde se bude muset dokazovat, že váš současný vmanžel nemůže být otcem dítěte, a to případně i znaleckým posudkem. Náklady takového řízení stojí i desetitisíce korun.

Datum: 03.12.13 11:33
Soud o popření otcovství již proběhl. Tazatelce jde o to, zda může nenechat zapsat do RL skutečného otce...

Od: naoko
Datum: 03.12.13 11:53

No musí se soudit dál. Přeci má nějaký závěr ten rozsudek o popření otcovství. To ví jen ona .. Dítě se narodilo do 300 dnů od rozvodu, otcem tedy je patrně ex . Přeci i píše že si to nepřeje. Má dotaz dost zmatený, jestli jsem to špatně rozlíčovala, nemůžu za to :).

Datum: 03.12.13 11:43

Pletete si některé pojmy, které jsem si do minulého týdne pletli i já. Zaprve je ukradené kdy po rozvodu se dítě narodí. Ano taky jsem si to myslel do minuleho patku, ale vyvedla mě z omylu naše předsedající soudkyně. Není to tak, zákon říká jinou formulaci. Ale laicky to tak plácejte dále. Ohledně rodného listu. Je uplně jedno zda jste objetí násilí, nebo zda Vás nakonec třeba zavraždí v afektu. Vy ho v rodném listě nemáte, nemáte ho v občance ani v oddacím ( platném) listě. Takže je tohle irelevantní, zda to chcete nebo ne. Já být otcem, tak pokud nejsem v rodném listě uvedený, nedostanete ani korunu, neboť se nebudu ani moci prokazovat, že platím na dítě, když nejsem otcem. Otcem budu když budu mít rodný list svého dítěte, kde budu figurovat. Oddělte svůj vztek a nenavist od toho co Vám provedl.

Na druhé straně, pokud není uveden v rodném listě, je uveden na matrice? Tak pak si ON sam může vyžádat o vystavení rodného listu, protože vy můžete vlastnit starý a on nový. Ale stejně tím ubíráte dítěti určité privilegia. To že je kretén dnes, neznamená , že jím zůstane třeba i za 15 let.

Tím, neříkám, že Vás nechápu, že s Vámi nesouhlasím nebo nesoucítím. Máte to složité, ale dokumenty, zákony a vše by mělo být v pořádku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.