Energy saver - má někdo zkušenosti?

Od: Datum: 25.10.13 08:18 odpovědí: 87 změna: 31.08.14 16:16

Ahoj všem,

má tady někdo zkušenost s tímto zařízením:

http://www.energysaver-pro.com/cze/

nemyslím vyčtenou z internetu, to zvládám sám, ale na jakém principu funguje, zda vůbec funguje, je-li to vůbec po elektrikářské stránce možné, nějak si to neumím představit.

Nebo jde opět o malý podvůdek jako při snižování spotřeby auta a jiné blbosti, které fungují jen proto, že si to člověk vsugeroval?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.10.13 08:51
avatar

Dobrý den, už ty stránky působí "zvláštně" - ani jsem nezjistil, kde ta firma je nebo kontakt. Také zpráva, že zařízení má i certifikát bulharké laboratoře není argument k nákupu. Zákazník nesmí dle podmínek sdělovat reference o výrobku. Cena je akční - jinou jsem ani nepředpokládal. Má to optimalizovat, filtrovat a zlepšovat dodávanou el. energii a tím se má výrazně ušetřit. No, za sebe říkám, že děkuji, ale ne. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marko*
Datum: 27.10.13 22:40

ІV. VRÁCENÍ PENĚZ
Požadavky na vrácení peněz budou odeslány emailem na: support@energysaver-pro.com. V požadavku zákazník uvede důvod požadavku. Vyhrazujeme si právo požadavek kupujícího nepřijmout, pokud důvod jeho/její stížnosti bude shledán neoprávněným.
Vrácený produkt musí být ve stejném stavu, ve kterém jste jej obdrželi (jako nový), aniž by byla porušena pečeť nebo balení poškozeno, těsně před prodejem, stejný jako původní balení.
Pro přijetí vráceného zboží musíte uvést číslo objednávky osoby, která původně produkt zakoupila a jejíž detaily jsou uvedeny v kódu objednávky.
Zákazník má právo vrátit zakoupený produkt a požadovat jeho náhradu za jiný produkt nebo vrátit peníze ve dvou případech:
1. V případě prokázaného pochybení naší společnosti (obdržení chybného produktu nebo produktu s vadami v kvalitě), zákazník vrátí produkt během deseti (10) dní od dne, kdy produkt obdržel, bez nákladů na přepravu.
2. V případě, že rozhodnutí zákazníka vrátit produkt není důsledkem žádného dříve zmíněného důvodu, si společnost vyhrazuje právo požadavek neuspokojit. V případě vznesení nároku může zákazník produkt vrátit během deseti (10) dní od data převzetí. V tomto případě náklady na dopravu a také veškeré rozdíly v ceně produktu jdou na vrub zákazníkovi.
Ve všech případech musí produkt být ve stavu, v jakém jej zákazník obdržel, kompletní, bez jakéhokoliv poškození a v původním balení. Není-li produkt vrácen do deseti dní (10), není náš obchod povinen přijmout jakýkoliv požadavek vrácení peněz.
Při splnění Pravidel a podmínek a přijetí vrácení produktu je zákazník oprávněn obdržet jiný produkt ve stejné ceny nebo vrácení peněz. Vrácení peněz zákazníkovi proběhne během devadesáti (90) dní od obdržení produktu.
V případě opakovaných požadavků na vrácení peněz nebo požadavků, u kterých naše společnost čistě na základě svého uvážení shledá, že zákazník zneužívá právo na vrácení zboží nebo jedná ve špatné víře, je společnost oprávněna odmítnout vrácení produktu i v případě splnění těchto podmínek.
Tyto podmínky neovlivní jakákoliv práva zákazníka zaručená zákonem.

V. VAŠE POVINNOTI KLIENTA
Jste zodpovědní za výběr vašeho produktu a jeho vhodnost pro vaše účely. Zákazník nesmí poškodit nebo se pokusit poškodit integritu, bezpečnost a/nebo dostupnost služeb naší společnosti.
● Poskytnout platné jméno, příjmení, poštovní adresu, telefonní číslo a email.
● Zaplatit cenu objednaného zboží.
● Být dostupný nebo mít k dispozici zástupce v době dodání.
● Nevytvářet objednávky.
● Nevytvářet recenze produktů nebo dávat jakékoliv jiné chybné informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondry*
Datum: 30.10.13 11:00
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 30.10.13 11:01

Ještě někdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomas65
Datum: 30.10.13 11:05

Je vidět, že spousta zákazníku, kteří si tento výrobek koupí, nemá ani základní vzdělání. Proč? protože z hlediska základního přírodního zákona, zákona o zachování energie, nelze připojit do energetického rozvodu další spotřebič a ještě ušetřit! Lidi, proboha , řiďte se selským rozumem a 90 procent podvodníků zkrachuje!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vesnican
Datum: 21.11.13 12:15

Zase jeden chytrý. Zákon o zachování energie říká, že energie nevzniká ani nezaniká, pouze se přeměňuje. Takže energetický rozvod se úlně stejný podvod jako spořič (z tohot pohledu) Energie je všude proč se rozvádí. Zkuste si přečíst fyziku,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 10:17
avatar

Tak tohle je nějaká hluboká úvaha. Prosím vysvětlit, nám nedoovzdělancům.

(Anebo kušovat.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jer
Datum: 14.01.14 23:03

Ale,ale, lidé dobří ! Všechno je jinak, tenhle zázrak skutečně funguje! Vaše nevědomost možná plyne z ne úplně dobrého překladu původního manuálu. Ve skutečnosti se to má tak, že: Po té co vybalíme spořič z krabice, zapojíme jej do libovolné zásuvky, chvíli počkáme a pak jej opět odpojíme a vrátíme zpět do krabice. A teprve od této chvíle nám šetří. Šetří energii, kterou by jinak spotřebovával (kdybychom jej nechali zapojený v zásuvce). A to se vyplatí !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 10:21
avatar

Svého času koloval vtip, jaká je bulharská definice středu kružnice. Odpvěď zněla, že (podle bulharských automobylek) to je jakýkoli bod uvnitř kruhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 08:53
avatar
Osobně bych počkal až na variantu Mark II..Ta bude prý šetřit až 120% energie.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: koukolik
Datum: 25.10.13 09:02

V době rozbouřených emocí kolem JE Temelín se údajně v Rakousku nabízel adaptér do zásuvky, který měl filtrovat a odmítat elektrřinu vyrobenou z jádra. A prý se jich docela dost prodalo ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomas65
Datum: 30.10.13 11:07

... takže jsou blbci i v Rakousku!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 09:04
avatar
jasně, a když koupím na každou fázi jedno, bude se elektroměr točit pozpátku.
doplněno 25.10.13 09:08: je divné, že má chránit a šetřit v celé domácnosti, ale přitom "pracuje" jen s jednou fází, ne? ;)
Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 25.10.13 13:53
avatar

Pozor, ono to má i přepěťovou ochranu i ochranu proti blesku a stačí to na ochranu VŠECH zásuvek.

Na všechno vám dávají záruky (vrácení peněz, spokojenost, bezpečnost), ale nikde ani jediná zmínka, kdo ty záruky dává. Výrobce dovozce... nic

Nedivil bych se kdyby uvnitř byly zapojené jen ty dvě diody na tišťáku. *smich*

Srandovní jsou taky ty fotky "profesionálů" z fotobanky

doplněno 25.10.13 13:55:

Takže na to abychom zjistili, že je to drahá blbost, nepotřebujeme osobní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.13 17:22
avatar

ono stačí v podmínkách tohle. Předpokládám, že bez poškožení pečeti či obalu ani nepůjde obal otevřít :)

Vrácený produkt musí být ve stejném stavu, ve kterém jste jej obdrželi (jako nový), aniž by byla porušena pečeť nebo balení poškozeno, těsně před prodejem, stejný jako původní balení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: igor5244
Datum: 28.10.13 10:17

Odporúčam sa pozrieť na tých odborníkov inžinierov aj na slovenskej a napr. bulharskej verzii - hovoria to isté, vyzerajú tak isto, ale mená majú úplne iné :)

http://www.energysaver-pro.com/slk/

http://energysaver-pro.com/bg/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukas1111
Datum: 30.10.13 14:16

Michaela Slavova tak sa vola ta ing. na bulharskej stranke a na slovenskej je to ing. kavecká. preklad: google prekladac

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolosediaci
Datum: 14.03.14 09:42

ono google translator to preloži správne ako Slavova ... :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miroslav1
Datum: 28.10.13 21:26

Vsimnite si este tie recenzie na ich stránke, konkretne stvrta, ,,Ondrej sa pyta na cenu za dorucenie, Energy Saver Pro odpoveda, a zhruba hodinu a pol nato, dakuje za odpoved Henrich s fotkou tvare Ondreja :D Tak bud sa Ondro za hodinu a pol premenoval, alebo ma dvojníka, alebo je to riadna kktina, Priklánam sa k poslednej verzii,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 25.10.13 09:09

Děkuju všem, myslel jsem si to, jen jsem si chtěl ověřit, jestli v elektrice není něco, o čem nevím.

Od: otahyr
Datum: 25.10.13 19:34

Ta stránka je naprosto podvodná - prostě zázračné zařízení, které popírá fyzikální zákony a stačí k tomu ho zapojit do jedné zásuvky. Nesmyslné rádobytechnické termíny - "Slouží jako filtr, který vyrovnává nežádoucí napěťové špičky, poklesy, šum a změny napětí a stabilizuje napájecí napětí. Působí na všechny spotřebiče v naší domácnosti, které vytvářejí v rozvodné síti výkyvy." - to jsou naprosto technické bláboly, které by údajný elektrikář vůbec neměl vypustit z úst. Potom hra na city - mrznoucí rodina s dětmi, která nemá na elektřinu a zahránilo je zázračné zařízení. Prostě je to na úrovni šmejdů s pánvemi. Na závěr třešinka - pod takzavaným blogem je falešná diskuze, která se tváří jako facebooková - jenže nic nového do ní nenapíšete, protože to je prostě snůžka smyšlených reakcí lidí, který zázračný přístroj pomohl. Všechno vymyšlené, je to téma pro ČOI. Kdo to koupí naletí jako s jinými šmejdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 09:19

To zařízení skutečně funguje. Ale je nutné koupit jedno do každé zásuvky, Pak už tam totiž nic jiného nestrčíte, takže tutově ušetříte. :)

// Takovéhle podvodné stránky by se snad měly někam hlásit, ne? Někteří na to skutečně mohou naletět.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: m86m®
Datum: 25.10.13 13:19

živě si dovedu představit nějakýho podomního prodejce v kvádru s plnym kufrem těhle s*a*ek, oblbujíc důvěřivý důchodce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yyy
Datum: 25.10.13 14:31

Po najetí na ty stránky, tak mi to prohlížeč ihned zakazoval tam jít, tak asi je to na ...!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 18:38
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.13 17:45

Podvod, něco jako auto na vzduch, kavitační topení nebo ventilační turbína.

Ale u nás jsou podvodníci v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa0071
Datum: 29.10.13 18:06

len pre upresnenie auto na vzduch bolo vyrobene

http://www.mojevideo.sk/video…a_pohana_stlaceny_vzduch.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 20:16

To já vím. A je to stejný podvod, jako kavitační topení a těch se snad i pár prodalo. A stejný podvod, jako ventilační turbíny a ty vidíte na tisících paneláků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: apes
Datum: 28.10.13 11:30

Diskuze v různých jazykových mutacích stránky je stejná, včetně "uživatelů" akorát jména jsou zcela odlišné :D takže podvod :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luckywonder
Datum: 28.10.13 14:42

Pro nádhernou ukázku, jak energysaver funguje se stačí podívat zde:


Ohodnoceno: 0x
 
Od: janko*
Datum: 28.10.13 14:45

Neviem ako v českej mutacii ale v slovenske piše že žije v Košiciach a faktúru dáva zo starej turej Blbosť... Počítajú s tým, že pre nejakých 30 -40 € ich nebude nikto žalovať a kto si to kúpi sa bude hanbiť ako naletel a neprizná sa ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: d4rk
Datum: 28.10.13 16:28

je to uplna blbost, uz logicky to nemuze fungovat jen tim ze se to zapne :D leda ze by to byla mala elekrarna ktera pumpuje do site energii :D ... na stejne principu jak popisuji pracuji prepetove ocrany ktere maji i filtraci napeti, pouziva se to hlavne u audio techniky ktera je nachylna na vykyvy, ale rozhodne to nic nesetri, dalsi vec je ze aby to alespon filtrovalo tak to musi byt pruchozi, coz znamena vystuú (zasuvka) na tom zarizeni, taze toto je totalne na hovno :D .. pokud mate hodne penez tak si to kupte :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 18:09

Ahoj. Ne pokud máte hodně peněz, ale pokud je chcete zbytečně vyhodit.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkral
Datum: 28.10.13 22:17

To, že to nešetří mi bylo jasné, ale že to bude brát 240W (vidět je to ve videu výše), tak to jsem tedy opravdu nečekal. Podal jsem podnět na ČOI, tak jsem zvědav co se bude dít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 22:23
avatar

Je tam desetinná čárka - 24 W.

doplněno 28.10.13 22:23:

Ten mixér nemůže brát skoro 0,5 kW.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkral
Datum: 28.10.13 22:37

Tak existují i 500W mixéry ale většina z nich má výkon kolem 300W. 48W na plný výkon mi přijde hrozně málo ale možné to je. Také na začátku ukazoval výkon fénu 2kW a poté se tam objevilo 140(,)0. Každopádně není o co stát, ať to bere kolik chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 22:43
avatar

Ten mixér nebyl zatížený a nezatížený motor, jak známo, bere ménš, než motor zatížený. Navíc výrobci často o skutečném výkonu lžou - http://www.ebastlirna.cz/modu…Forums&file=viewtopic&t=53054

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkral
Datum: 28.10.13 22:44

A nebo to je propagační video a ukazuje nám, kolik vlastně ušetříme :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dtest
Datum: 29.10.13 11:05

Hezký den, můžete nám prosím na dtest@dtest.cz zaslat Váš podnět na ČOI, resp. číslo podání na ČOI a případnou reakci úřadu?


Děkuji, V. Tichá

dTest

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ludo
Datum: 29.10.13 18:18

No čo na to povedať ...

Vezmem na to jed, že v krabičke je obyčajný bipolárny kondenzátor, ktorý eliminuje jalový prúd jednofázových motorov resp. indukčnej záťaže resp. ak sú v žiarivkových svietidlách už vadné kondenzátory , tak plní ich funkciu zrážanie napäťových špičiek , ktoré vznikajú na tlmivkách .

Takéto kondenzátory sa bežne používajú vo fabrikách , kde je väčší počet elektromotorov na vyrovnávanie cos fí a sú nazývané ako kompenzačné. V žiadnom prípade sa ale v domácnosti, kde prevláda ohmická záťaž nedá ušetriť 50-7O % enegie. Preto aj všetky ukážky fungovania energy saver pro sú buď na elektromotoroch , alebo žiarivkách . Nie ale na originálnych žiarivkových svietidlách s funkčnými kondenzatormi .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: engo
Datum: 29.10.13 21:20

Tento výrobok je podvod. Nekupovať. Po technickej stránke nemožné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenik007
Datum: 30.10.13 19:49

co to je bipolární kondenzátor? že by něco co dělá bipolární poruchu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 20:21
avatar

Něco, co může být nabité na jakoukoliv polaritu. Běžná součástka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: keckaslajfka
Datum: 30.10.13 10:27

Koupil jsem domů tento přístroj do každé zásuvky. Výsledek byl naprosto ohromující. Dodavatel elektřiny mě vyplatil peníze za to, že jsem mu dodal do sítě el. energii :)) Asi to ještě nevíte, ale pravděpodobně se jedná o PERPETUM MOBILE !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 30.10.13 10:34
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick7
Datum: 30.10.13 10:41

Na stránkách dTestu je vyjádření - jde o podvod a podání trestního oznámení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radek0010
Datum: 30.10.13 10:42
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 30.10.13 10:46

Fakt, jo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evca*
Datum: 30.10.13 10:46
Ohodnoceno: 0x
 
Od: namor17*
Datum: 30.10.13 10:54

Myslím, že si stačí přečíst jejich obchodní podmínky,aby si člověk udělal jasno.Je to jasný podvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josef38
Datum: 30.10.13 11:11

Zajímavý, že nikoho nenapadlo, že tento přístroj se připojuje k spotřebičům v podstatě paralelně. V tom případě nevím, co by mu bránilo, aby takto ošetřil celé patro, neřku-li celý barák, nebo i ulici. Elektroměr jeho zázračnou "službu" by neoddělil!

Pěkná hovadina, kterou logicky uvažující člověk nikdy nemůže koupit! Mějte se! J.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirozbiro
Datum: 30.10.13 11:02

A- viz dtest_podvod

B-přepěťovky do zásuvek se dávají na cca 10m(např. krajní zásuvka v kanceláří ochrání zásuvky na stejném okruhu)

C-přepěťovka sráží pouze napěťové špičky aby ochránila elektroniku - na blesky se dává jiný typ přepěťové ochrany a to do hlavního rozváděče

D-v zásuvce- kdyby to fungovalo-je to za elektroměrem - takže by eventuelní-nesmyslné a podvodné - vyhlazení úspoře nepomohlo

E-je to v jedné fázi, musely by být tři - do každé fáze

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milancerny
Datum: 30.10.13 11:02

Jak psal před sto lety Jaroslav Hašek: "Lidi sou volové". Ale jo, kupte si to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brmba
Datum: 30.10.13 11:09

Napsala jsem jim:

1) nesrovnalost - v popisu píšete doprava za 200,-Kč, v objednávce "zdarma"

2) není údaj o výrobci, příp. i dovozci

3) chybí údaj o homologaci

4) žádný údaj o prodejci (název, IČO)

5) není adresa firmy, kontaktní osoby (tají jen podvodníci)

6) k uvěření o tomto "zázraku" chybí video o funkci - zásuvka-měřič spotřeby-

-/Energy Saver Pro/- zapnutý spotřebič,

a to bez střihu, s čitelným údajem na měřiči spotřeby

s použitím "zázraku" a bez něj !

prostě aby byl vidět rozdíl ve spotřebě.

Úsudek si udělejte sám ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brmba
Datum: 30.10.13 11:15

Je to něco jako zázračný půllitr v hospodě - objednáte si méně piv, ale vypijete jich víc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lubos*
Datum: 30.10.13 11:19
Ohodnoceno: 0x
 
Od: david*
Datum: 30.10.13 12:00

Podívejte se na stránku: http://www.acknur.com/

Tam je ing. Josef Tichý nejspíš na stáži. Nebo že by momentálně pracoval zde: http://kerjadiaustralia.com.au/

Nebo snad tady? http://novacoluna.com.br/

Podobně je to i s dalšími specialisty.

Můžete si je najít sami. Uložte si obrázek do PC, otevřete si v prohlížeči Chrome GOOGLE.CZ, vyberte odkaz OBRÁZKY a do vyhledávacího pole myší ulžený obrázek přetáhněte. Google Vám vyhledá shodné obrázky na internetu...

Přeji hezký den

David

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 14:04
avatar

Jak takové zařízení může fungovat? Některé staré mechanické elektroměry, prý měly poněkud rozhozený posun fáze mezi napěťovou a proudovou cívkou. Pokud se k zásuvce připojí čistě odporová zátěž, chyba se neprojeví a elektrometr měří přesně. Pokud připojíte čistě induktivní zátěž, elektroměr se pohybuje velmi pomalu dopředu, ač by neměl. Když však připojíte kapacitu ("zázračný" šetřič energie), pohybuje se nepatrně dozadu. Samozřejmě že tato nepřesnost je v rámci spotřebované energie naprosto zanedbatelná, ale to je ten efekt, kterého se kdosi chytil a začal na tom vydělávat.

V krabičce zařízení se zřejmě nachází bipolární kondenzátor, který eliminuje jalový proud jednofázových motorů resp. indukční zátěže resp. když jsou v zářivkových svítidlech už vadné kondenzátory , tak plní jejich funkci srážení napěťových špiček, které vznikají na tlumivkách. Tyto kondenzátory se běžně používají tam, kde je větší počet elektromotorů na vyrovnávání účiníku cos fí a jsou označovány jako kompenzační. V žádném případě se ale v domácnosti, kde převládá zatížení odporovými spotřebiči, nedá ušetřit slibovaných až 75 % energie. Proto jsou všechny ukázky zařízení na videích buď s pomocí zářivek nebo elektromotorů. Ne ale na originálních zářivkových svítidlech s funkčními kondenzátory.

Teoreticky se ale s tímto přístrojem dá ušetřit elektrická energie. Když si jich koupíte tolik, kolik doma máte zásuvek a do všech je zastrčíte, tak už žádnou elektrickou energii z těchto zásuvek neodeberete...

http://fyzmatik.pise.cz/1579-…rgy-saver-pro-neusetrite.html

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dzejar2*
Datum: 30.10.13 14:23

Podívejte se na

http://fyzmatik.pise.cz/1579-…rgy-saver-pro-neusetrite.html

A ještě se pobavíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 30.10.13 14:24

Umí tady dneska aspoň někdo číst?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 30.10.13 18:45
avatar

Neumi. To je klasická deformace diskutérů. Přečíst nadpis a šup do diskuze. V našem případě otázku a bez čtení předchozích odpovědí, napsat to samé.

...

Všimli jste si, že do toho D-test praštil až jsme to začali probírat na Poraďte? :-D

doplněno 30.10.13 19:07:

Bylo to i v


televizi v ranní show. Jen jsem nepoznal jakým jazykem to mluví *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: analytik
Datum: 30.10.13 15:27

Inzerované zařízení pracuje na úplně stejném principu, jako perpetuum mobile a spalovací motor na vodu.

Bohužel se stále najde dost lidí, kteří při fyzice nedávali pozor a teď naletí na každý špek!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: modrak
Datum: 31.10.13 09:31
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 10:56
avatar
A není ten článek jen pokračování reakce dTestu v tomto vlákně.
doplněno 04.11.13 22:09:

?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drsova
Datum: 02.11.13 16:29

Dle popisu jako člověk od "fochu" (elektroinstalacemi v RD se zabývám už 5 let) bych toto zařízení nedoporučoval. Dle popisu by mělo vytvářet totéž, jako synchronní motor 3F - jeho hodnoty tzv. Jalového proudu - to je ten, který vám měří hodiny - je díky stejným filtrovaným napěťovým složkám na vstupu roven 0. Proto je také synchronní motor zakázaný.

Takto to ovšem funguje u 3F rozvodu. Není možné, aby 1F rozvod umožnil tuto techniku filtrování bez použití kostření, případně nulování energetického obvodu. Z toho plyne, že RD, které jsou zapojeny dle nejnovější vyhlášky, jsou tímto zařízením ohroženy - časté vypadávání proudového chrániče, jističe ve zkratu atd. jsou základní požadavky pro požár vzniklý od chybné elektroinstalace ( může být instalace správně celá dle normy, ale toto zařízení z ní udělá šmejd ).

V lepším případě si za 1000Kč kupujete pouze Diodu se zdrojem, která se tváří, že funguje. Výrobní náklady tohoto zařízení jsou cca 150kč, přidejme poštovné, a z každé zakoupené krabičky jde těmto podvodníkům 700Kč do kapsy.

Nákup 10 lidí jim bohatě umožní "zaplatit si" revizního technika, který se pod takové zařízení podepíše, ano funguje to. Jak říkám, jsem z oboru, takže vím, jak někteří "revizáci" pracují. Dones peníze a papíry, dám Ti razítko.

Proto DŮRAZNĚ nedoporučuju nikomu kupovat podobná zařízení. S přáním příjemného dne, Dr.Sova

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 20:20

Doporučuju koupit také toto. Je to zázrak na druhou http://www.morezliav.sk/novod…ciou-do-vasho-auta-iba-za-699 Lidé, škoda psát...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 02.11.13 20:24

No to snad ne 8-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 21:07
avatar
tak na tohle energy saver zdaleka nemá :D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 21:02
avatar

Odkdy je synchronní motor zakázaný a odkdy mají motory cos φ = 1? Proč by kompenzace účiníku neměla fungoval u 1f rozvodu (běžně se to dělá)? Jak by toto zařízení mohlo ohrozit elektroinstalaci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janik22
Datum: 03.11.13 11:40

Najlepšie by bolo objednavať si vyrobky od šmejdov ktorí klamu kazdy den na inu adresu, pod inym menom aby na posielani skrachovali skor ako niečo zarobia na nas prostych občanov

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amirela
Datum: 05.11.13 09:24

tiež si myslím, že to nie je úplne čisté a vychádzam z komentárov na bloge o tomto zariadení, kde pani uvádza, že úsporu spozorovala už po prvej faktúre, blbosť! faktúry sú prednastavené a až do vyúčtovania sa platí rovnaká taxa za mesiac, až po ročnom zúčtovaní by mohla vidieť rozdiel v cene a úspore. aspoň v SR to tak funguje :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koalak
Datum: 06.11.13 20:47

podvod jak vysity, inak na ebay sa to predava za neuveritelnu jednu jedinu libru, napr.:

http://www.ebay.co.uk/itm/New…ion_Other&hash=item3f1c1763ab

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fino97*
Datum: 09.11.13 09:55
Balu ho rozebral,na pitvu se muzete podivat zde http://www.balu.sk/energysaver/index.html
Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolosediaci
Datum: 14.03.14 09:52

na tej linke NIC NIE JE :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 19:56
avatar


ČOI odhalila podvod na lidi, spořič energii nešetří, ale naopak spotřebovává

Česká obchodní inspekce (ČOI) na základě odborného posouzení funkčnosti a bezpečnosti zjistila, že výrobek Energy Saver Pro jakožto "zázračný spořič energie" elektrickou energii nejen vůbec nespoří, ale naopak ji sám spotřebovává. Informoval o tom vedoucí oddělení pro komunikaci ČOI Jan Rotbauer.
Zvětšit obrázek

Podvodný šetřič energie

FOTO: Česká obchodní inspekce


Dnes 17:31 - Praha


Podle Rotbauera se na ČOI v této souvislosti obrátily desítky lidí s dotazem, jak tento přístroj funguje a zda jsou informace o úspoře "až 75 procent elektrické energie" pravdivé.

"Z výsledků testů vyplynulo, že tento výrobek, jehož obsahem je velmi jednoduchý elektrický obvod, elektrickou energii nejen vůbec nespoří, ale naopak ji sám spotřebovává," uvedl Rotbauer s tím, že informace prodávajících o výhodnosti koupě tohoto přístroje jsou zcela klamavé.Podvodný šetřič energie

FOTO: Česká obchodní inspekce

"Česká obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům výrobek rozhodně nekupovat," sdělil Rotbauer.

Energy Saver Pro (označení na výrobku Electricity Saving Box), u něhož není zmíněn výrobce a jako země původu se uvádí Čína, je elektrické zařízení opatřené vidlicí k připojení přímo do zásuvky, v provedení spotřebiče třídy ochrany II se dvěma LED indikátory. Výrobek obsahuje trubičkovou skleněnou pojistku, která elektrické zařízení chrání před poškozením nadměrným elektrickým proudem.

Výrobek sice splňuje podle Rotbauera požadavky na elektrickou bezpečnost, ovšem nemůže snížit spotřebu energie.

"Vůči prodejci těchto výrobků však nemůže Česká obchodní inspekce využít svých kontrolních a sankčních pravomocí, tj. zakázat jeho distribuci a prodávajícího za klamavé obchodní praktiky postihnout, neboť se jedná o zahraniční subjekt mimo EU, který v Česku nemá zastoupení. Z tohoto důvodu i vymahatelnost spotřebitelských práv může být problematická," informoval Rotbauer, podle něhož by si lidé tuto rizikovou investici měli dobře rozmyslet.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: nob
Datum: 20.11.13 20:39

Mrkněte sem, je to jeden velký podvod.

http://www.novinky.cz/ekonomi…-ale-naopak-spotrebovava.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pap
Datum: 21.11.13 09:27

Je to podvod !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pista123
Datum: 02.01.14 14:18

Neni to podvod, na fotke vidno velky cierny kondenzator, ktory skutocne vyrovnava jalove prudy, ucinik. Vyrobca je ale blbec a k tomu kondenzatoru prirobil svietiace ledky, ktore su tam celkom zbytocne a zeru elektrinu. Takze netreba kupovat zazracnu krabicku, staci ten velky cierny kondenzator zabudovat priamo do rozvodnej skrine za elektromer. V kazdej elektro diskusii vam to vysvetlia, ale musia to byt elekrikari a nie murari co popri montazi sadrokartonu zapojili aj tri zasuvky. vid reakciu "pana elektrikara" vyssie. ten tomu rozumie presne tak ako ti murari.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.14 14:27

Ten kondík vyhlazuje usměrněné napětí pro ty ledky, nevyrovnává účinník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: golemisko
Datum: 03.01.14 09:03

ak to chcete vyskúšať tak si to skúste zaobstarať podstatne lacnejšie cez EBAY za 5 dolárov

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 09:18
avatar

ono to sice nefunguje, ale máš recht... za 5 dolarů nekupto, když je to tak levný *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3axel
Datum: 14.03.14 09:57

přečtěte si o principu na fyzikálním webu Aldebaran.cz

http://www.aldebaran.cz/forum/viewtopic.php?t=3809

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anthony*
Datum: 26.04.14 18:07

Dobrý den,

nemáme zkušenost s výše uvedeným zařízením za necelou tisícovku, už ta cena a výše úspory

My jsme si objednali pro náš dům zařízení Home Energy Saver od společnosti Great Victory z Brna, zařízení sice bylo finančně náročné (44.800,-), ale každý měsíc šetříme na zálohách na elektriku 820,- (máme to už víc než rok).

Navíc je v tom i přepěťová ochrana a před týdnem v ulici uhodil blesk, jsme snad skoro jediní, jejichž spotřebiče přežily

Pokud chcete, můžeme poskytnou kontakt na chlapíka, který nám to prodal.

Za nás toto zařízení doporučujeme...

Stoklasovi Nová Paka

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 26.04.14 18:30
avatar

no nevím, jestli je to výhodné - teprve za 55 měsíců se vám vrátí vložená investice, šetřit začnete až potom... *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.14 18:56
avatar
A z jaké zálohy? Ze zálohy 1600 těžko ušetřím polovinu, tedy ano, když ji polovinu nespotrebuju. Patrně jde i o něco úplně jiného, viz cena, ale věřím ze podobná účinnost.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 26.04.14 21:38
avatar

@Clayman: No jasně, že jde o něco jiného. Great Victory z Brna prý dělá síťový marketing, ale spíš je to letadlo viz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johny1
Datum: 31.08.14 16:16

ENERGY SAVER PRO je podvod!

Nič také neexistuje, čo by ti uvedeným spôsobom znížilo účty za elektriku. Je to rovnako, ako podvod zo šetričom benzínu v aute. Aj všeobecné podmienky sú chybné a klamlivé. Klient nemá žiadne práva. Nemôžte vrátiť použitý produkt, ako je to zo zákona povolené, musíte uviesť dôvod a predávajúci ho nemusí (a ani nebude) akceptovať.

Ľudia, nepodporujte podvodníkov a nekupujte to. Sú to podvodníci !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.