Objekt k bydlení nebo RD?

Od: Datum: 25.10.13 07:27 odpovědí: 3 změna: 25.10.13 10:34

Např. je 6 rod.domů v řadě za sebou všechny mají čp. a u některého z rod.domku je na katastru nemovitostí uvedeno jen... objekt k bydlení a u dalšího rodinný dům.Proč je to tak to nevím a ráda bych to i věděla. Díky za odpověd pokud se někdo v tom vyzná.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.10.13 07:40
avatar

Dobrý den, pokud pominu určitý nepořádek, který je v KN, tak bude zřejmě rozdíl ve velikosti domu, resp. jak byl zkolaudován. Hodně informací je viz odkaz. Zdravím!

http://www.pavlat-znalec.cz/i…vesting/stpr/stpr/stpr06.html

Ohodnoceno: 2x
 
Od: scorpio*
Datum: 25.10.13 10:19

Dobrý den, rozdíl v zápisu v KN je pravděpodobně způsoben obdobím, kdy byly domy zapisovány a zkolaudovány. Dříve se rodinné domy zapisovaly jako objekty k bydlení, dnes je to jako rodinný dům. Bohužel již nevím od kdy je nové uváděno rodinný dům.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 25.10.13 10:34

Já mám pocit, že záleželo na tom, kdo to kolaudoval a podle toho to KÚ zapsal. Jednou rozhodoval počet bytů (dvougenerační), jednou výška daně (objekt k bydlení nemusí být obydlen trvale), majetkové vztahy třeba mezi manželi atd. atd. Nakonec viz příloha (z roku 1999).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.