Aukro - od jaké částky se musí dát d.přiznání

Od: Datum: 24.10.13 18:44 odpovědí: 15 změna: 26.10.13 12:22

Milí rádcové, prosím o sdílení zkušeností s aukrem.

Někde jsem zaslechla, že pokud bych měla výši prodeje v částce 20.000,- Kč a více/rok, tak to znamená, že bych musela dát daňové přiznání na FÚ.

Dnes jsem volala na Aukro a tam mi k tomu nebyl nikdo nic schopný říci. Řekli jen to, že oni takové informace FÚ nepodávají. Jen prý na vyžádání.

Máte někdo s tím zkušenosti? Děkuji. Alusska

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.13 18:58
ano, pokud prodáte nakoupené zboží za více než 20000kc, musíte odvézt příslušnou cčástku finančnímu úřadu
Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.10.13 19:43

Děkuji za odpověď. Jen pro jistotu se zeptám - je to od ledna do ledna?

Od: hop®
Datum: 24.10.13 19:50

Na Aukru Vám nic neřeknou, je to obecná záležitost daňových zákonů. I přesto je o tom i na Aukru informace, stačí vyhledat...

Od: buss®
Datum: 24.10.13 20:01

Pokud jsem se dopídil, tak některé inzertníky už na FÚ práskají, ostatně byl i takový §, kde nad jistou částku se to oznamovalo. Pokud sledují inzerty a jsi tam často, tak se o tebe budou zajímat, i jiné složky.
Alussko a napřed laskavě řekni co prodáváš, zda se zbavuješ svých věcí, či je to podnikání, koupíš a prodáš a máš zisk. Pokud to chceš vědět přesně, viz zákon o dani z příjmu. Ostatně nějaký den před už to tu bylo.

Datum: 24.10.13 20:21

Prodávám textil (výprodej starých kolekcí, které již nejsou v obchodě, ale stále leží ve skladě). Vypomáhám tím kamarádovi, mám z toho určitá procenta.

V informacích z Aukra (viz. předešlý přízpěvek) je napsáno, že u částek nad 15.000 se to musí hlásit. Ne nad 20.000. Je to tedy 15 nebo 20?

Snažila jsem to tady na Poradně dohledat ve starších tématech a odpovědi na mojí otázku jsem zcela nenašla ...

Datum: 24.10.13 20:51
Aukro nic neohlasuje, jen v případě, ze je k tomu fú vyzve. Ale kdo by si dobrovolně přidělával práci? Navíc váš zisk tvoří pouze to procento, co máte od kamaráda. Takže prodejní cena minus nákupní cena x provize=váš zisk.

Datum: 24.10.13 21:23

Alussko, najlepčí informace je v zákonu o dani z příjmů, tam hledejte! Nikde jinde není přesnější informace. Nevím, jak zní váš inzerát, jaké množství inzerujete. Dokonce bych se nebál se informovat na FÚ. Ale zjistil jsem, že ani tam nelze všemu věřit. Pak jsou ještě daňoví poradci. Ale komu u nás věřit, že. Takže napřed ZDP.

Datum: 24.10.13 23:25

Alussko, pomáháte-li kamarádovi s doprodejem textilních kolekcí, nejde o příležitostný příjem (do 20.000 Kč/rok), jde o opakovanou činnost za účelem dosažení zisku.

Pokuta za neoprávněné podnikání by mohla převýšit částku za živnostenské oprávnění i "ušetřenou daň".

___ Odkazy:

Příležitostná činnost a daň

Živnostenský zákon

Zákon o dani z příjmu

Datum: 25.10.13 06:37

Aukro samo nic nehlásí, pouze odpoví na případný dotaz FÚ. Ale některé složky státní správy si sami zpracovávají obsah Aukra.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.10.13 13:49

Na FÚ mi potvrdili, že je potřeba uhradit daň 15% pod paragrafem 10 při Dani z příjmu. Daň uhradím a další obchodování budu provádět pod účtem kamaráda, který si ho založí na vlastní živnostenský list..

Nic není jen tak a příště si vše zjistím s předstihem ...

Všem rádcům děkuji za odpovědi! :)

Datum: 25.10.13 22:49
Takže ještě jednou, jelikož má odpověď výše vám nestačila a nikdo vám to tu ještě nenapsal, snad jen buss vas odkázal na konkrétní zákon, ale stejně jste si ho nepřečetla. DANĚ SE PLATÍ ZE ZISKU, NE Z OBRATU NEBO PRODEJE!. Škoda ze uz nebude Kalousek ministr financí, měl by z vás radost. Základem daně (dílčím základem daně) je příjem snížený o výdaje prokazatelně vynaložené na jeho dosažení! Takže když na to přijde, i tu klávesnici ze židlí bych si dal do nákladů. Nehledě na to, ze ty hadry mají nějakou nákupku.

Datum: 25.10.13 23:07

Za loňský rok se uplatňoval daňový paušál ve výši 60 %, tedy pokud jste prodali za 100.000,-Kč tak jste měli základ daně ve výši 40.000,-Kč, což v praxi letošní jaro znamenalo, že pokud jste uplatnili daňový odpočet ve výši 60 % za rok 2012, tak jste si nemohli dát do nákladů ani ten pověstný špendlík. Pokud jste uplatňovali všechny náklady doložením daňových účtú, tak jste zase nemohli uplatnit ani jedno jediné procento paušálu.. asi tak. Za letošní rok je myslím paušál mnohem menší.., nevím zatím kolik..

Datum: 26.10.13 12:22
Ale tady nejde o podnikání...
doplněno 26.10.13 12:26: Teda pokud si ji nenajal jako brigádníci? Ona žádnou dan pak platit nemusí . Na to máme málo info...

Datum: 26.10.13 07:37

To je právě to, že ta nákupka je už těžko dohledatelná - rozprodávám kousky staré i 10 let a kolikrát je to i jeden zbytkový kus z jednoho druhu. Ty nákupní údaje bohužel nemohu z kamaráda dostat ...

Datum: 26.10.13 09:01

Co s tím a okolo toho měl být zájem zjišťovat před započetím činnosti, poradit se jak na to. Co je podnikání je v živnostenském zákoně no a pak z. o daních z příjmu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.