Dítě - pomočováni

Od: Datum: 03.12.13 09:53 odpovědí: 20 změna: 04.12.13 05:27
avatar
Dobrý den. Prosim o radu. Dítko šestileté , začlo chodit v září do školy. Do října vše ok. Pak se začala pocuravat. Behem dne. Ve vyucovani. V druzine. Ma dovoleno kdykoliv jit na záchod, stejně problém přetrváva. V noci problém není o víkendech doma taky ne . Lekar nic nezjistil obvodni i nefrolog. Po zdravotni strance je ditko v poradku. Psychicky je ok. Skoka ji bavi chidi tam rada. Uceni na jednicku. Ve školce problém nikdy nebyl. Uz si nevim rady..
doplněno 03.12.13 17:04: Všem velká omluva za chyby. Jsem na mobilu. A ještě k tomu novém. Takže děs. Chyby nejsou úmyslné.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.13 10:41
avatar

Možná, že se na školu prostě tak zasoustředí, že tu moč prostě nestihne kontrolovat. Hlavně ji za to nijak nehubujte. Věřte, že se to časem urovná. Pokud to pomočení registruje učitelka, bylo by dobré vypozorovat, v kterém je to okamžiku (co se právě děje). Třeba to něco napoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 11:04
avatar
Zásadně nehubuju. Spíše se snažím motivovat odměnou, pokud se zadari a kalhoty jsou suche. Učitelka i vychovatelka o problemu ví a snaží se timu predchazet. Ale přece maji na starosti i jiné děti, ne jen naši. Děkuji za reakci.
Datum: 03.12.13 11:05
Se školou to evidentně souvisí. Jednoduše bych si si s dcerou promluvila, abych zjistila důvod. Může jít o banalitu. (stydí se, toalety jsou příliš daleko od třídy, družiny, příliš dětí na malý počet WC, štítí se...) a pak bych to řešila.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 12:04
avatar
Mluvily jsme o tom s dcerkou nesčetněkrát. Bohužel zatím bezúspěšně. Sice říká ze jsou zachodky pořád špinavé, ale vždy ji říkám ze prostě se vycurat musí. Nemůžu kontrolovat záchody ve škole . S ucitelkami hovorim stále. No snad se nam to podaří zvladnout.
Datum: 03.12.13 15:23
Byla jste se tam podívat? Pokud si holčička stěžuje na špínu, tak bych ji vzala za ruku a šla tam s ní. Sama byste posoudila. Pak bych to buď řešila s ředitelkou nebo koupila papírové kryty na sedátko... :( Jak to řešite prakticky? To máte pro ní s sebou denně čisté oblečení na cestu domů? Nemá problém s dětmi, že by se jí smáli?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 15:58
avatar
Byla jsemve škole. Zachody jsou relativně v pořádku. Ano denně čisté pradlo 3x za den. Kalhotky ma v aktovce v sáčku. Nakoupila jsem oteplene leginy a denne spotrebuje troje. Deti si niceho nevsimly. Ucitelka ji vzdy prevlekne v kabinete. A ona sama jako by ji to nevadilo..
Od: hm®
Datum: 03.12.13 16:20
avatar

Teď si řeknete, že jsem asi blbej. Ale ... nedělá ona to nakonec "schválně"? Nechci zrovna říct, že by se chtěla předvádět před učitelkou, ale není to určitý způsob, jak upoutat její pozornost? Nebo se jí možná něco líbí v tom kabinetu, ráda tam chodí. A tak.

Připadá mi totiž zvláštní, že "jako by ji to nevadilo". Normálně by to asi dětem vadilo.

doplněno 03.12.13 17:15:

Pro @iv: Aha, tak to jsem špatně pochopil. Já to pochopil tak, jako že jí celá ta situace vlastně nevadí. Takže tady ta moje úvaha o "schválnosti" tím pádem neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 17:01
avatar
Víte ona se o tom stydí mluvit. Pred lékařkou jsem ji musela nechat u sestry. I pred učitelkou a druzinarkou .vim že to dětem vadi. Dcera prostě v tom mokrém klidně zustane.
Od: lenkeena*
Datum: 03.12.13 11:13

Náš syn (předškolák) se takhle začal počůrávat, když začalo chladnější počasí. Možná měl mírný zánět močového měchýře, nevím. Pomohlo myslet za něj a posazovat ho na záchod, i když se mu zrovna nechtělo, "preventivně".

Napadá mě jako prozatimní řešení domluvit se s učitelkou nebo družinářkou, aby dohlédla, že holčička chodí pravidelně na WC. I když se jí zrovna nechce. Například o velké přestávce, pak po obědě a jednou v družině.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 12:07
avatar
Jsem domluvena i s ucitelkou i vychovatelkou. Zatím bezúspěšně. Snad se to brzy zlepší. Ještě me napadl psycholog, treba jen konzultace. Uvidím. Děkuji ta reakci
Od: moula*
Datum: 03.12.13 12:15

Dával bych denně inkontinenční dětské "papmpersky", aby byla holčička v dokonalé pohodě a časem se to samo uklidní a přestane.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 12:29
avatar
Z tohoto řešení mám obavy. Co když si zvykne. A bude curat stále. Budu muset asi zkusit další lékaře. Problem je dennodenní takže dost aktuální.
Od: naoko
Datum: 03.12.13 13:00

Když je dle lékařů zdravotně v pořádku, zkusila bych psychologa. I když se vám i učitelkám jeví v pohodě, někde problémek asi bude. Možná si to ani učitelka neuvědomuje, že se jí nevěnuje při vyučování tak často jak by dcerka chtěla. S dcerou nejsou učební problémy tak se víc soustředí na ty pomalejší. Možná by stačilo jí občas během hodiny něčím oslovit. Dcerka si třeba tu pozornost tímto vynucuje aniž by si to sama uvědomovala, takže ve finále chodí sice do školy ráda a líbí se jí tam, ale problém tady je. V noci je ok, tak je to dost divné. Zkuste jí i trochu omezit pití, možná má pitný režim až příliš bohatý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 13:44
avatar
Zkusím si promluvit s pani učitelkou. Možná by mi mohla umožnit abych strávila dopoledne s nima a tak uvidim kde je problém. Za zeptani nic nedám. A pitny režim ometeny již je. Dopoledne 0, 5l, k obědu hrnek čaje a odpo v družině jen asi sklenka džusu. Asi budu muset řešit návštěvu psychologa. Děkuji.
Od: moula*
Datum: 03.12.13 16:16

A jak je to proboha teď když se počůrá. to se převleče - nepřevleče? Já bych holčičku v problému nemáchal, ani nechválil, ale pomohl jí nyní těma pemprskama a nijak to s ní nepitval a netahal ji po vyšetřeních a furt se jí během vyučování s utrápeným výrazem neptal "už ses počůrala" ! A ten půllitr dopoledne bych okamžitě zrušil, ten je navíc ! Nechal bych ji v bezpečnejch pemprskách a v klidu ať na to nemyslí ! A ani bych se jí po škole neptal, jestli se počúrala. Ona jednou sama ráda Vám zašeptá, že je to dobrý !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 16:55
avatar
Ja ji v problemu nemacham. Vždyť je to holka meko by ji to vadit. A jsem matka proto to řeším. A nikdo se ji neptá. Pani ucitelja si uz všímá protože ví. Myslim ze pul litru tekutin na ddobu od 6 do 12 je tak akorát. A nezlobte te se, ale když ji vyzvedavam rak musim zjistit zda je mokrá. Vebku mrzne a máme to patnáct minut pěšky.

 

Od: moula*
Datum: 03.12.13 20:27

Toho půl litru je v jejím případě momentálně fyziologická a psychologická chyba. Zrušte ten půllitr a abyste vy nestrádala strachy, že dcera uschne, tak ji dávejte jablko nebo papriku nebo banán apod. A ty pemprsky. Já bych teda takto dceru netrápil !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 04.12.13 05:27
avatar
Děkuji za názor. Nemyslim ze bych ji trápila. Kdyby ano, bylo by mi úplně jedno v čem sedí ve škole. Nestarala bych se. Nedavala čisté oblečení.
Od: hm®
Datum: 03.12.13 15:47
avatar

Podle mě se jedná o psychickou záležitost: ve škole/družině problém, doma ne. Problém se projevil pár dní (měsíc) po začátku školy.

Bude potřeba zjistit, co je "jinak".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: iv®
Datum: 03.12.13 16:57
avatar
Doufám že se to brzy zlepší. Zkusím psychologa a uvidím. Trapit ji takto nenecham.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.