Parkování na chodníku a v křižovatce

Od: Datum: 24.10.13 13:20 odpovědí: 5 změna: 25.10.13 07:29

Už bezmála rok řeším vzniklou dopravní situaci u nás v obci na křižovatce. Na křižovatce jsou dva nájemní domy a restaurace, a ty nemají vyřešeny parkovací místa ani pro hosty ani pro nájemníky. Takže všichni parkují co nejblíže svého bytu a staví auta přímo do křižovatky a i na chodníky. Nejenom moje děti musí tedy auta obcházet a vstupovat do komunikace. Jelikož nejsme samostatná obec, ale okrajová část města, tak se mi zatím podařilo přes zastupitelstvo vydobít pouze příslib, že zařídí vodorvné dopravní značení(žlutá plná čára) a bude to dozorovat Městská policie. Já tomuto opatření moc nevěřím, protože na čáru se každý vykašle a pokud to nebude Policie(státní nebo městská) pokutovat nonstop, tak tam ty auta budou neustále. Já navrhoval instalovat mechanické zábrany (zábradlí, velké květináče) tak, aby se situace vyřešila navždy. Jelikož ale cesta ani chodník není v katastru jako majetek města, tak od toho dává město ruce pryč, že to je to věc vlastníka, tedy ŘSD. Existuje nějaký zákon který be mne jako občana ČR v tomto ohledu bránil? Připadně díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 24.10.13 13:26

V cem Vas ma zakon branit? Pokud vim, tak zadny zakon, ktery by prikazoval uradum reseni dopravni situace dle navrhu obcana CR neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.13 13:28
avatar

stezovat si , stezovat si , stezovat si ... volat benga , volat benga , volat benga ... nic jineho neudelas , kdyby takhle se dela vse co obcan chce , tak by to byl maras

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.10.13 14:05

Když bude opatření, tak počkejte jak to dopadne. Využijte zák. č. 56/2001 + o pozem. komunikacích. Jednejte s vlastníkem.

doplněno 25.10.13 09:46:

Z foto nevyplývá, že by tam kde stojí byl chodník a křižovatka. Kde je obrubník, jak je to odděleno?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.13 15:23
avatar

Navrativ,

na správnou radu je potřeba slyšet i druhou stranu. Nebo dejte přesné GPS místa, popřípadě fotky.

Pokud není povoleno stání na chodníku, nesmějí tam vozidla být. Na to stačí jen dodržet zákon a policie musí konat. Stání u křižovatky méně jak 5 metrů rovněž zakazuje zákon.

Dejte gps místa.

doplněno 25.10.13 12:57:

Na fotce vidím opravenou fasádu, nějaké větrání pod oknem, zaparkovaná auta v protisměru, krásné sluníčko svítí...

nevidím křižovatku nevidím chodník, nevidím GPS místa, nelze poradit.

Přeji všem dlouhý hezký víkend.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: navrativ*
Datum: 25.10.13 07:29

Mě je to jasný, že je to daný zákonem, že se nesmí stát na chodníku a ani v křižovatce. Mě ale jde o to, jak donutit město aby tuto situaci pro nás občany řešilo. Prostě je to nezajímá.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.