Kolik můžu jít dní v kuse do práce?

Od: Datum: 24.10.13 12:55 odpovědí: 4 změna: 24.10.13 23:47

dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik můžu jít do práce v týdnu. Pracuji na dvě směny, bohužel je nás v práci moc 6. Jsme rozdělený na dve směny.Při ranní chodíme je ve dvou takže si prostřídáme dny volna(příklad jeden jde po,ut, ,st až pá volno, druhý má volno po a jde ut-pá a třetí jde po, ut má volno a pak jde až do pátku) při opolední jdem všichni tři. Jistě jste si všimli že nám tímto stylem nemůžou sedět hodiny, takže si je naděláváme víkendem, někdy i dvěma. Jenže nemůžeme při odpolední to by jsme šli 7 dní v kuse. Pro mě to znamená to že jsem rozvedená, samoživitelka a mám soudně dané že liché víkendy je dcera u táty a sudé u mě. Já ty liché víkendy mám pracovní a sudé mám být s ní. 4 roky to nikomu nevadilo že chodíme i 12 dní v kuse a teď nám zaměstnavatel nakázal že můžeme chodit jen 6dní v kuse, když nám chybí 31 až 40 hodin za měsíc to znamená že nás nutí jít vždy jeden den o víkendu v měsíci . Je nás moc a kvůli tomu už nemám právo být s dcerou? normální den chodíme do práce 8,15 z toho pul hodiny pauza takže čistý čas 7,75 o víkendech, prázdninách a svátcích 10,15 počítá se nám 9,75 ..snad mi někdo poradí děkuji Tereza

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.13 14:17

Dobrý den, přiznám se, že je to na mě dlouhé a moc zmatené, vůbec to nechápu. Každý zaměstanec má asi právo si odpočinout, je to dané zákoníkem práce, ne?

Ohodnoceno: 0x

Od: tekarol
Datum: 24.10.13 16:25

já vím že každý má právo na odpočinek, ale zajmalo by mě zda bych mohla jít do práce 7 dní z toho od pondělka do pátku od 13:45 do 22:00 a pak hned na víkend 9:45-20:00 a v pondělí třeba volno a úterý 5:45-14:00? protože mám soudně daný sudý(dcera u mě-volno) a lichý(u táty-jsem v práci) víkendy ..zda mi to může zaměstnavatel nabourat a zda jako samoživitelka musím chodit do práce minimálně jeden den o víkendu celý měsíc (v měsíci nemít ani jeden celej víkend volno)

Od: ron*
Datum: 24.10.13 14:25

Datum: 24.10.13 23:47

Pracpvní dobu, její začátek i konec a rozvrh pracovních směn určuje podle zákoníku práce zaměstnavatel.

Zaměstnavatel musí dodržovat přestávky mezi pracovními směnami (minimálně 12 hodin) a délku souvislého odpočinku v týdnu (minimálně 35 hodin).

Nepokryje-li zaměstnavatel celou pracovní dobu/všechny pracovní směny stávajícími zaměstnanci, aniž by porušoval zákoník práce, měl by přijmout dalšího zaměstnance.

Zaměstnavatel by měl při zařazování zaměstnanců do směn přihlížet i k potřebám zaměstnanců, pečujících o dítě/děti, pokud mu to umožňují provozní podmínky.

Můžete se pokusit zaměstnavatele požádat o vhodnou úpravu pracovní doby, ale pokud Vám zaměstnavatel nebude moci z provozních důvodů vyhovět, nezbyde, než si najít zaměstnaní s pracovní dobou, která Vám umožní i péči o dítě.

___ Viz: Doba odpočinku (zákoník práce)

___ Poznámka: Z uvedených časů by to asi spočítat šlo, ale dotaz i doplnění jsou nepřehledné. Nemohla byste "hodit" rozvrh směn včetně délky směn do tabulky a vložit sem jako obrázek (nebo ještě lépe umístit tabulku do internetu a sem vložit odkaz)?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.