Prace taxikáře - co to obnaší?

Od: Datum: 24.10.13 11:11 odpovědí: 5 změna: 24.10.13 16:18

Ahoj,

chtěla bych pracovat jako taxikářka, co to obnaší? Co je to vlastně ten místopis? Musí člověk opravdu dokonale znát město, nebo může jet podle GPS. Myslíte si, že bych třeba měl šanci se uchytit, kdybych si založil živnost, přivezu odvezu cokoliv atd...je to asi blbost no :D , ale strašně mě baví jezdit s autem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.13 11:14
Z mistopisu musis udelat zkousky, takze mesto musis znat.
Jako zena bych to nedelala... sama v aute a nastoupit vam tam muze kdokoliv, hlavne v noci.
Je spousta povolani, kde se jezdi. Zalezi co studujete.
Ohodnoceno: 0x

Od: koukolik
Datum: 24.10.13 12:00

Založit si živnost je určitě možné, větším problémem bude sehnat si zakázky. V autodopravě a v taxikaření zvlášť je dnes hodně ostrá konkurence protože tuhle práci může v podstatě dělat každý bl... c a potřebuje k tomu jenom auto. Většinou mají už taxikáři rozdělené rajóny, hlídají se mezi sebou a každé nové konkurenci výrazně znepříjemní život. Pár přes držku nebo zapálené auto nebývá výjimkou.

Datum: 24.10.13 13:46

1. část otázky píšeš jako žena, druhou jako muž. Tak co vlastně jsi?

Ptám se podle toho, jak poradit. Muži, aby to zkusil. Ale i přesto je ostražitost na místě. Nikdy člověk neví, kdo si k němu sedne. A je málo případů zabitých taxíkářů - vzpomínám naposledy muž v Liberci a pak žena v Ústí.

Jinak mezi texikáři panuje určitá rivalita, každý chce vydělat a tak jsou různé skupiny, nechci psát přímo gangy, které obsadily určitá lukrativní místa. Pokud k nim nebudeš patřit a budeš tam parkovat, se zlou potážeš.

Taxikářby měl znát místopis, GPS mu nestačí. Také bývá častým terčem kontrol, zda pracuje /a hlavně si počítá/ poctivě.

Pokud jsi žena, nedoporučovala bych Ti tuto práci už vůbec. Nikdy nevíš, kdo k Tobě nastoupí, v jakou hodinu a kam si poručí zavézt.

Známý bývalý taxikář dával k dobru historku o tom, jak mu ženská ožralá jako dobytek pozvracela celé auto. A když ji vyhodil ven, zjistili, že ona nemá ani na zaplacení. A i když to bylo jistě velice nepříjemné, jízda taxíkem může dopadnout i daleko hůř. Ačkoliv to nikomu nepřeji. V dnešní době je možné všechno. Bohužel. Jaga.

Datum: 24.10.13 15:59

Zdá se, že podle admina je první část vašeho dotazu na pohlaví proti pravidlům fóra. Když jsem na tento zjevný rozpor reagoval (podle mého názoru se totiž pravděpodobně nejedná o náhodný překlep), tak jsem byl smazán a moje IP dokonce zablokována.. Tak si počkám, jak to dopadne u vás.. :)

Datum: 24.10.13 16:18

Tome, neptám se ze zvědavosti, ale kvůli radě. Otázka začíná: CHTĚLA BYCH PRACOVAT JAKO TAXIKÁŘKA... a pokračuje dál: MĚL BYCH ŠANCI SE UCHYTIT , KDYBYCH ZALOŽIL ŽIVNOST.

Proto nevím skutečně, zda je tazatel žena či muž. Podle toho by se odvíjela má odpověď:

MUŽ - ať to zkusí

ŽENA - v žádném případě

Skutečně jsem to v žádném případě nemyslela zle, že bych chtěla někoho zostudit, zesměšnit apod. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.