Životní pojištění

Od: Datum: 05.11.13 18:55 odpovědí: 4 změna: 08.11.13 15:29

Dobrý večer,poprosila bych o radu,budu ráda za každou odpověď.Dva roky jsme měli uzavřené životní pojištění ze spořením u jedné společnosti přes finančního poradce.Po dvou letech k nám přišel zas s jiné společnosti finanční poradce a díval se na naši pojistku,která měla hodně nedostatků,tak jsme se domluvili na zrušení stávající a založení nové životní pojistky.Po zaplacení poplatku od 1.11.2013 nám naběhla nová pojistka.Od staré nám přišel stávající výpis,kde byl napsán aktuální stav hodnoty pojištění kde hodnota podílového účtu byla 2798,- a hodnota nesplacených nákladů činí 11075,-.Nikdo nám neřekl,že při zrušení bude nějaký nedoplatek.Chtěla bych vědět jestli budu muset tuhle částku zaplatit,popřípadně jak se bránit.Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.13 19:05
avatar
Me by spíš zajímalo, proč jste se nechala ukecat na pojistku novou, místo toho, abyste stávající pojistku upravili. Cca první dva roky u životního pojištění jde na náklady, pak teprve začínáte něco spořit. Teď budete začínat zase znovu, alespoň do té doby, než přijde jiný pojistovsk a zase vás přetáhne jinam. Pokud uz chcete byt pojistena, zrušil bych výpověď staré a ukončil novou. Více info dostanete od vašich pojistovaku. Dle mého-životní pojištění jsou vyhozené peníze.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: davidonderka
Datum: 05.11.13 19:09

Taky jsem toho názoru jako vy.Kdyby jste si tu pojistku nechala ,dostala by jste bonus za věrnost .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 19:12
avatar

Souhlasím se Štírečkem, i podle mne znamená životní pojištění zbatečně vyhodit peníze. A také bych vzala zpět výpověď původního pojištění a radši zrušila nové. Od nové pojistky můžete po nějakou dobu (snad 2 měsíce?) odstoupit.

doplněno 05.11.13 19:14:

Spousta finanční "poradců" dnes jedná stejně: vše, co neuzavřel on, je špatné, je potřeba vše zrušit a uzavřít smlouvy na nové produkty (jinak by totiž nezískal provizi).

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 08.11.13 15:29
avatar

Doporučuji dále spořit v tom starém pojištění (když už jste tam ty dva roky dávala peníze, je škoda tam skončit, po deseti letech se vám to vratí a možná i něco málo vyděláte) a upravit případně rizikovou část (pokud jí opravdu máte špatně nastavenou), ale vše bych ještě konzultoval s někým dalším nezaujatým (přece jen finančím poradcům jde hlavně o provize.

Jinak souhlasim, že spořit na životním pojištění není nejlepší řešením, na tohle jsou lepší produkty, ale pro finanční poradce nejsou tak provizně zajímavé...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.