Bez šance najít si holku

Od: Datum: 07.01.13 10:18 odpovědí: 14 změna: 19.02.13 09:47

Je mi 20 let a ještě nikdy jsem nechodil s holkou. Nechodil a bohužel nikdy se ani s žádnou nelíbal. Vše je možná zaviněno tím, že jsem poměrně stydlivý a vždycky když se mi nějaká holka líbí tak si řeknu, že je třeba zadaná a vykašlu se na jakýkoliv pokus. Dalším mínusem pro mě bude fakt, že jsem spíše introvert. To neznamená, že nemám kámoše, ale u holek mi to dělá problémy - mám jen jednu kamarádku. Rád bych si našel holku, kterou budu milovat a budu moci s ní trávit hodně času. Bojím se, že žádnou v životě nenajdu a vždy budu sám. Ani nevím kde bych jí měl hledat. Oslovit nějakou neznámou mi děla velký problém. Už jsem se setkal s tím, že mi někdo navrhoval bordel, ale to rázně zamítám a rozhodně tam nikdy rnepůjdu.

Děkuju za nějaké to vlídné/nevlídné slovo :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.13 10:42
avatar

Spousta vzdychání a sebelítosti...Co vše jste již udělal proto, abyste si děvče našel? Kolikrát jste se snažil nějakou zaujmout? Oslovit? Kolikrát jste někam zašel s cílem, seznámit se? Víte, tohle za Vás nikdo neudělá. Vy se musíte přestat stydět a Vy musíte známost hledat, chcete-li jí mít. Těžko se radí, jestli-že hned sám každý pokus předem odsuzujete k nezdaru a zdůvodňujete si, proč se vlastně o seznámení nesnažit...Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody...Kdo hledá, nakonec i najde. Nebojte se jít štěstí naproti, samo si Vás nenajde...

doplněno 07.01.13 10:54:

PS: Možností k seznámení je spousta. Inzeráty, seznamky, výlety, zajímavé koníčky...Jeden tip z mnoha např.:

http://www.seznameni-aktivne.cz/seznameni-se-zenou/

Je to jen na Vás a Vaší aktivitě. Jste mladý, odhoďte stud a snažte se...Někde na Vás ta pravá určitě čeká...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 11:04

Já to vidím na častější pohovory s psychologem,odstranění zábran není záležitostí na jedno odpoledne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: drejdl*
Datum: 07.01.13 11:13

Chápu tě. člověče.

Na katedře psychiatrie jsme měli ještě nebožtíka doc. Plzáka a to byl velký znalec problémů vztahu muž-žena a ten říkával: Léta dospívání v muže jsou léta sedmibolestná. Chlapec už by chtěl věnovat svou lásku nějaké ženě, ale většinou se nenajde žádná, která by o to stála. K tomu si připočtěte nesmělost mladíka a je tu problém.

Každý kluk to má trochu jinak. Někdo ta "léta sedmibolestná" přejde, aniž by si toho všiml, holky se mu samy nabízejí, je společenský a asertivní. Jiný zase má zábrany daleko větší, sebedůvěra na nule, někdy chybí i ta pohlednost. U takového se mohou ta léta protáhnout.

Nelámal bych to přes koleno. Ta velká vůle, nekoho si najít, vede ke křečovitosti a je to spíš horší. Doporučuji začít chodit více do společnosti, hlavně tam, kde se vyskytuje opačné pohlaví a "otrkat se". Existuje nemalá množina dívek, které by kluka chtěly, a třeba právě takového jako ty.

Nebudeš asi nikdy dominantní alfa-samec, ale proč bys měl být? Přemýšlivý introvert je u žen také velmi oblíben. Good luck.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: stud*
Datum: 07.01.13 11:38
Souhlasil s vetsinou toho, co jsi napsal. Jen to chozeni do spolecnosti bych nejak nelamal.
Tazatelovi bych doporucil, aby se normalne s zenami a s divkami v beznych situacich bavil, aniz by se chtel seznamit. Proste se jen normalne bavit o normalnich vecech, ktere v tu chvili prijdou na rec. Jsou to preci jen take lidska stvoreni a velka cast z nich jsou prijemne osoby, se kterymi si clovek muze i popovidat. Rozhodne se nekterych z nich neni potreba bat. Ne vsechny jsou potvory, ktere mu to chteji nechat dat "vyžrat". Jestli na nejakou takovou narazi, tak s ni okamzite prestan ztracet cas a presun se k nektere s tech hodnych :)
Casem mezi temi hodnymi potkas nejakou, se kterou si budete rozumet lepe nez s temi ostatnimi a ktera casem bude mit zajem byt s tebou sama o samote mimo okruh ostatnich, protoze si porad budete mit neco zajimaveho co rict.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: stud*
Datum: 07.01.13 11:18
Dvacet jeste neni konec sveta, ale jses na dobre ceste byt za par let jednim z tech, kteri opravdu maji problem.
Stydlivost je potvora. Sance, ze jednou na ulici oslovis nejakou holku jsou prakticky nulove. To se neda naucit. Bud to v cloveku je, nebo to v nem neni a ty nejsi ten typ "hrace", ktery to zkousi vlevo a vpravo a az sedne na jednu kytku, uz se kouka po dalsi, na kterou by preletl. Nekterym holkam to imponuje, nekterym je z toho na zvraceni. Nemyslim, ze hledas holky, kterym to imponuje :)
Jako nejschudnejsi budoucnost pro tebe vidim seznamit se jednou v kolektivu (okruh pratel, spolecny zajmovy krouzek, stejna budova, kde pracujete, stejny autobus do prace, stejny obchod, kde se potkavate pri nakupovani a zdravite se a bavite se, ...) s nejakou dobrou znamou, u ktere i ty jasne poznas, ze by ji vubec nevadilo, kdybyste spolu sli sami jen vy dva.
Samozrejme muzes pracovat i na tom svem sebevedomi a posunovat hranice toho, co jsi ochotny si dovolit, ale jak jsem psal, nemyslim, ze je v tobe to nejak vyrazne zmenit, aniz by jsi se kompletne zmenil.
Nejdulezitejsi mi pripada byt si ochotny pripustit, ze nekdo se s tebou opravdu ze sve vlastni svobodne vule chce dobrovolne seznamit, protoze ho (resp. ji) neco na tobe zaujalo. Proste ji z nejakeho duvodu budes pripadat zajimav a v takovem pripade uz se nesnazis mluvit s nejakou nahodnou holkou na ulici, ale s nekym, kdo sam nema odvahu te oslovit, Ukaz jim, ze nekouses a ze se te tedy nemusi bat :)
Hodne stesti.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 11:24
avatar

Jen malé procento mužů a žen si v životě nikdy nikoho nenajde. Většinou se k opačnému pohlaví dopinoží každý, někdo dříve někdo později. Takže neházejte, mladý muži, flintu do žita, máte před sebou více možností, než si sám myslíte. A ještě jedna věc - když moc tlačíte na pilu, když moc něco chcete, tak to většinou v životě vůbec nejde. Stará osvědčená a léty prověřená pravda.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 07.01.13 11:40

Dobrý den.

Máte teprve 20 let, není kam spěchat. Kdyby Vám bylo 2x tolik, neřeknu. Netlačte tolik na pilu. Holka se nehledá, hledají se houby v lese. ;)Hledejte příležitosti k seznámení. Choďte do společnosti, třeba s kamarády, s partou přátel. Dívejte se kolem sebe. Ale nesnažte se seznámit za každou cenu, nechte tomu přirozený a volný průběh. Život je jen náhoda, jen té náhodě trošku pomozte a neseďte doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrazek1969*
Datum: 07.01.13 11:51

Začni s některými seznamkami na internetu,tam můžeš vystupovat klidně i anonymně,u klávesnice nebudeš takový stydlín-uvidíš,že se to podá a ty,pokud budeš opravdu chtít-se mnohem snáz s někým seznámíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.01.13 12:01

Cvičení dělá mistra. Chce to mezi lidi, nebát se podívat na ženu, pod záminkou zapříst rozhovor, tady moc nehledět, zda se líbí, jde o překonání strachu. Chodné jsou obchody, oslovit prodavačku, pokladní, sportovní akce... Prostě to překonat a ne si furt říkat, jak to nejde, nemohu, to je blok..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucius*
Datum: 07.01.13 13:33

Do bordelu musíš dospět, vzpoměň si na má slova za 15-20 let

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 16:44
avatar

Dokud si budete říkat, že nemáte šanci najít holku, skutečně žádnou šanci mít nebudete.

Na rozdíl od ostatních rad bych nedoporučovala chodit "mezi lidi", pokud Vás to tam netáhne.

Věnujte se spíše svým zájmům a koníčkům, při nichž se můžete seznámit se zajímavými lidmi a/nebo s dívkou.

Zájmy a koníčky Vám vedle příjemně stráveného času pro začátek nabídnou (poskytnou) vhodné téma ke konverzaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: david20*
Datum: 07.01.13 16:40

Ničeho se neboj.Pokud máš kámoše tak máš půl hotovo. A melo by to byt snažší.Jděte třeba na zábavu,dodej si sebevedomi panake..a nech se unaset tim pocite,že ty jsi lovec co hleda kořist.Nemysli na to,že by mohla odkopnout ... bud te odmitne nebo ne ... svet se nezboří...na svete je plno žen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 18:43

Ahoj, já myslím, že máš na holky ještě času dost, ve 20 ještě spousta kluků holku nemá, i když se třeba chlubí, ale skutečnost je jiná. Myslím, že čas máš ještě tak těch 10 let, řekněme do 30 let, to už by ses měl pomalu usadit, ale vše je samozřejmě individuální. Pozdější vztah má také výhodu v tom, že už jste přecijen oba rozumově a celkově vyspělejší, a vztah tak pravděpodobně vydrží delší dobu, narozdíl od těch, kteří začnou s někým chodit v 15 a za 14 dní se zase rozejdou. Zkus na tom najít nějaká další pozitiva.

Stydlivost je opravdu vlastnost víceméně přitěžující, ale pokud chceš něco změnit, musíš začít u sebe. Takže se osměl, a nějak to dopadne. Hlavu Ti nikdo neutrhne. Pokud nechceš chodit do společnosti a třeba na diskotéky, tak jistě máš nějaké koníčky, tak se zkus seznámit tam, budete mít společné zájmy a to je jeden z předpokladů úspěšného vztahu. Navíc spolu přece nemusíte hned chodit, mnohem lepší bude, když se budete tak nějak při společné zálibě oťukávat a pak můžete spolu třeba začít chodit.

Dobrou možností k seznámení je v současné době také internet - internetových seznamek je dnes spousta. Hodně lidí považuje seznamky za něco, k čemu by se nikdy nesnížili a pro mnohé je to poslední možnost, jak někoho najít, ale není to tak. Samozřejmě seznámení přes internet má své nesporné nevýhody, ale také výhody. Pro větší úspěšnost doporučuji zejména placené seznamky, právě z toho důvodu, že je zde větší pravděpodobnost, že zde nenarazíš na podvodníky a také tam budou lidé, kteří se chtějí opravdu seznámit, ne jen nějak zabít čas a podobně.

Konzultace s psychologem také není od věci, ale to záleží především na Tobě, nikdo Tě nutit nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 09:47

Jako bych to psal já.. Určitě v tomhle nejsi sám je spoustu takových i holek i kluků :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.