Člen volební komise vs voličský průkaz

Od: Datum: 22.10.13 17:49 odpovědí: 9 změna: 23.10.13 20:05

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat jako člen okrskové volební komise jestli potřebuji k volbě

voličský průkaz když jsem mimo svůj okrsek?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 22.10.13 18:27

Samozřejmě! Jinak byste si mohl odskočit do svého okrsku a volit ještě jednou.

doplněno 23.10.13 15:23:

Pro ostatní, co se do něj tak pustili: na školení chodí jen předseda komise. Řadové členy poučí na místě. členem se může stát zájemce u příslušného obecního úřadu (je o to docela bitka - dobrý přivýdělek) nebo nominant politické strany.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.10.13 19:04
avatar

Jako člen volební komise byste to především měl vědět. Jak chcete radit ostatním voličům když sám nevíte tu snad nejjednodužší věc? "mk" vám odpověděl a to patrně ani člen volební komise není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 23.10.13 09:07

Ano, pokud nemůžete odběhnout a působíte daleko. Z hemzů výše si nic nedělejte, vím že jde o dobrovolnou funkci a nikdo učený z nebe nespadl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 23.10.13 12:50

Dobrovolnou funkci, za kterou je ale každý člen komise placený. Takže pokud jsem za něco placená, měla bych být dobře informovaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 23.10.13 15:15

Tak moc peněz to není, ve velkých městech končí počítání také v hluboké noci, takže se dost pracuje a s poměrně komplikovaným programem. Někde tu totiž byla stížnost na hemzy místo odpovědi. Tazatel je v komisi zjevně porvé a ptá se, protože ho volby zajímají. Pokud vím, tak právě tohle se na školení, které volbám předchází, nezdůrazňuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.13 15:27
avatar

Školení proběhlo i letos, dost práce to sice je ale nejvíc ji má předseda volební komise, jak dlouho počítáte do noci záleží na velikosti volebního okrsku, příjdete si cca na 1000-3000kč(asi podle velikosti okrsku) a ty musíte zdanit poud nejste student, důchodce nebo žena na MD. Za tím stolem nemusí stále sedět celá komise, máte čas jít se vyčůrat, najíst a také odvolit pokud to nemáte půl dne cesty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.13 15:10
avatar

Pokud jste člen volební okrskové komise, jistě jste byl pozván na školení a absolvoval jej. Chodívalo se asi tak na 5 - 6 hodin a mívalo opravdu dobrou úroveň, dozvěděli jsme se vše, co bylo potřeba. .

Jestli jste se ho zúčastnil, co jste tam dělal? Lelkoval? Protože se tam člověk dozvěděl celou řadu důležitých informací, které by měl sám znát i poskytovat ostatním. A řídit se jimi.

Pokud budete působit mimo svůj okrsek, volební průkaz jste povinnen si zařídit, protože nebudete volit "doma", ale v jiném okrsku či dokonce jiné vesnici, jiném městě. Jen nevím, zda už není pozdě na požádání o něj. Sice se o tom často mluví, ale není to můj případ, budu volit doma a tak jsem si to nezapamatovala.

Pokud by už pozdě bylo, buď volit nebudete, nebo požádáte o chvíli uvolnění a zajedete si domů odvolit. Svatá prostoto! Jaga.

avatar
Upozornění od administrátora 23. 10. 2013 20:17:43
Není potřeba autora otázky "napadat", nemůžete znát všechny souvislosti s otázkou! *stop*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.13 19:51

Zdravím Vás,

děkuji za Vaše upřímné odpovědi!

Co se týká volební komise tak jdu do volební komise poprvé, jak tady poznamenala jedna paní!

Na školení jsem samozřejmě byl, trvalo hodinu a půl a velký důraz na členy okrskové volební komise nebyl a

už vůbec nebylo zmíněno na co jsem se Vás teď ptal jestli potřebuje člen okrskové volební komise voličský průkaz.

Diskuse byla krátká ani se nikdo na nic nezeptal a mě to v tu chvíli vůbec nenapadlo se na tuto otázku zeptat.

Přesto ještě jednou děkuji za odpověď a chtěl bych zdůraznit, že o peníze mi skutečně nejde.

Do volební komise jsem byl nominován politickou stranou.

Datum: 23.10.13 20:05
avatar
Zbytečné emoce a připomínky!
http://www.mvcr.cz/clanek/moz…ke-republiky-v-roce-2013.aspx
Volič, který se nebude zdržovat v době voleb do Poslanecké sněmovny konaných ve dnech 25. a 2 6. října 2013 ve volebním okrsku v místě svého trvalého pobytu, může hlasovat za podmínek stanovených zákonem č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „zákon, o volbách do Parlamentu“) na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky nebo ve zvláštním volebním okrsku...
doplněno 23.10.13 20:12: Pro dodržení zákona se teda MUSÍTE prokázat volebním průkazem
Voličský průkaz opravňuje voliče hlasovat v kterékoli volební místnosti na území ČR. Volič může o vydání voličského průkazu požádat ode dne vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a to těmito způsoby: § osobně: pokud volič žádá osobně, není třeba, aby podpis na písemné žádosti byl úředně ověřen, neboť pracovník úřadu ověří totožnost zobčanského průkazu nebo cestovního pasu. Osobní žádost musí být podána nejpozději 23. října 2013 do 16:00 hodin; § podáním: žádost podaná poštou musí být doručena nejpozději 18. října 2013 a takovéto podání musí být opatřeno ověřeným podpisem voliče. Správní poplatek za ověření podpisu se neplatí. žádost podaná v elektronické podobě (e-mailem) musí být doručena nejpozději 18. října 2013 a musí být podepsána uznávaným elektronickým podpisem voliče. To samé platí pro žádost zaslanou prostřednictvím datové schránky.
Voličské průkazy se předávají nejdříve 15 dnů přede dnem voleb (tj. od 10. října 2013) osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo se voliči zašle na adresu uvedenou v žádosti.
Při ztrátě nebo odcizení voličského průkazu nelze vydat duplikát!
Žádost mohou žadatelé zasíla
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.