Otázky do výzkumu - hyperaktivita

Od: Datum: 23.10.13 05:36 odpovědí: 4 změna: 23.10.13 09:41

Ahoj,vymýšlím otázky do dotaznníku,ve kterém bych chtěla zjisti, zda lidé s diagnozou ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti) mají stížené uplatnění na trhu práce.Tento výzkum potřebuji do školy, jedná se o sociální školu, proto by tam měl být ten sociální podtext.Prosím, napadají vás nějaké otázky, které bych m.ohla respondentům položit?Nebo třeba hypotézy?Moc Vám děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.13 06:55
hypotéza H1
lidé s diagnozou ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti) mají stížené uplatnění na trhu práce.
hypotéza H2
lidé s diagnozou ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti) mají stížené uplatnění na trhu práce v technických oborech
hypotéza H3
lidé s diagnozou ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti) mají stížené uplatnění na trhu práce v humanitních oborech
hypotéza H4
využití podpurnych opatření XYZ zvyšuje o 20% uplatnění na trhu práce u lidí s ADHD
a jako konkurenční hypotézy můžete použít tvrzení že mají vyšší uplatnění nebo hypotézu že tam není rozdíl.
a zjišťovat tohle dotazníkem je cesta hodně trnitá a s hodně nejistým výsledkem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.13 07:35
Nad otazkami se chce zamyslet, aby si ziskala to, co chces. Je tedy nutne vhodne sestavit dotaznik. A aby kazdy mohl odpovedet!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 23.10.13 08:34

Nemusíte hledat extrémy. I v běžné populaci je spousta lidí neposedných, nepozorných, s bleskovými a naprosto nečekanými reakcemi, zapomínáním všeho možného, roztěkaných, a přesto normálně žijících, mnozí i na vedoucích místech, kde je jejich hyperaktivita hnacím motorem a jejich nepozornost eliminují zase pečliví puntičkáři a pracanti v pracovních týmech okolo této osoby. Někdo dovede myslet na deset věcí najedenou, dělat deset věcí ale nic pořádně, jsou zapomětliví, nepozorní.

Co se týče uplatnění na trhu práce, záleží na druhu výkonu a organizaci práce, někde je v tuhém režimu nemožné se splést, pracovník pracuje jako automat, součást výrobní linky, pod neustálou kontrolou a také unavený na to, aby měl čas na hlouposti a tak je jeho činnost pro firmu výhodná a zaměstnává takové lidi. Záleží také na náborářích pracovních sil, zda si hyperaktivity s poruchou pozornosti všimnou nebo jim nevadí.

Asi by to mohly být dotazníky dva, jeden směřovaný na osoby, zda si uvědomují svou hyperaktivitu a nepozornost, nebo dotazník kterým by se mohla jejich porucha pozornosti nějak projevit a druhý dotazník směřovaný na zaměstnavtelský sektor, jaké mají zkušenosti nebo požadavky na uchazeče o zaměstnání se zřejmou nebo možnou poruchou pozornosti).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.13 09:41
avatar
Takže možná že jedna otázka v dotazníku by mohla být - Nemyslíte si, že symptomy módní diagnózy ADHD splňuje valná většina dětí na základních školách?
Manželka přišla ze školení ohledně zvláštního přístupu k žákům s ADHD a pouze konstatovala , že podle toho jak jim přednášející definovala chování dětípostižených ADHD, se u nich v celé škole neučí jediné zdravé dítě.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.