Kolektiv a já

Od: Datum: 22.10.13 21:21 odpovědí: 4 změna: 24.10.13 22:04

Dobrý den / ahoj ...

Mám takový dotaz (není to problém to o čem napíšu, nepíšu proto, že by mi to vadilo, ale protože mě prostě zajímá čím to je. Můj problém se týka začlenění do kolektivu)

Chodím do 2 na sš. A prostě ve třídě už každý má nějakého toho nejlepšího kamaráda nebo nějaké skupinky apod...

Když někdo řekne rozdělte se do skupinek apod. každý už ví ke komu půjde a já jen čekám kde bude nejmín abych se někam mohl přiřadit. Když někdo řekne rozdělte se do dvojic obykle nemám dvojici ...

Kdyby bylo 10 lavic pro 2 lidi obsazeno tak, že v každe lavici sedí 1 člověk (10 lavic 10 lidi a dalších 9 lidí by si mělo posedat) Zůstane právě jedna lavice volná respektive bude vni sedět pouze jeden člověk... kdo asi?:D

Tohle se mi dělo aj po přestupu z 8 třídy do 9 přestupoval jsem na jinou školu a tam to bylo takřka samé ale zase?

Říkam, ani mi to moc nevadí, jsem samotář a někdy jsem dokonce rád, že to tak je, ale ptám se proč to tak je? Se spolužáky se bavím, ale to je takové že se bavíme cestou ze školy na zastavku trolejbusu nebo v radě u obědu ale to je takové no však víte :)

Vzhledově si myslim, že jsem nějaký průměr prostě standart tam bych problém vubec neviděl..

chovám se normálně, přirozeně, snažím se pomáhat aj druhým a řekl bych , že si na nic nehraji...

Martin.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.13 10:37

Ahoj,

neznám Tě, takže těžko říct, jak působíš na své okolí. Já to měla vždy tak, že mi dlouho trvá, než se s někým začnu bavit a pustím si ho tzv. k tělu. Nemám potřebu být středem pozornosti. Problém ale je, že spousta lidí, se kterými jsem se po čase sblížila, se shodli na jednom - působila jsem na ně ze začátku namyšleně a nedostupně. Aniž bych to tak samozřejmě chtěla. Není třeba problém v tom?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mira23*
Datum: 23.10.13 19:36

opravdu nevím, to musí posoudit ostatní, ale namyšlený nejsem

Od: ria®
Datum: 23.10.13 10:47
avatar

Ahoj, nechci se tě nějak dotknout - ale problém bude v Tobě, ne v ostatních - ale na tom, žej si samotář není vůbec nic špatného, pokud to tobě samotnému nevadí.. ve čtvrťáku na střední k nám přistoupil kluk a holka - holčina stydlín, tichá, ale jinak moc příjemná, boužel se ale už nestačila nějak včlenint - kluk ač cizinec, extrovertní, přátelský, zábavný, už z dálky jsem ho po týdnu všicni zdravili a všichni si ho hnedka oblíbili... Opravdu je to o přístupu, každý jsme jiný.. Nedělej si s tím velkou hlavu, buď sám sebou :)..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: joolie*
Datum: 24.10.13 22:04

Mám podobný problém a řešila jsem ho se svým terapeutem. Taky jsem říkala, že mi to "nevadí", protože jsem "samotářka". Tady ale většinou je problém v tom, že k sobě samotnýmu nejsi dost upřímnej. Časem jsem si uvědomila, že mi to vlastně hrozně vadí. Navíc mi to může uškodit v osobním a společenským životu... Chtělo by to se o to dost pokoušet... Je škoda, žes promeškal tu šanci na začátku, ale pořád není pozdě :) Terapeut mi třeba radil abych se nebavila se samotářema, byť je mi to příjemnější, ale abych se třeba dala do rozhovoru s někým, kdo je věčně obklopený velkou skupinou lidí - tzn, tím získáš hned několik nových známých a je jen na tobě, jestli je dostatečně zaujmeš (když se budeš nenuceně snažit, tak nepochybně, navíc ve škole je neomezený téma "škola").

Snad jsem Ti pomohla! :) ;)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.