Těhotenství ve zkušební době

Od: Datum: 21.10.13 22:28 odpovědí: 2 změna: 22.10.13 00:06
Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu. V září 2011 jsem byla přijata do pracovního poměru. O rok později jsem otěhotněla, ale bohužel jsem v listopadu 2012 potratila. Pak jsme se s přítelem snažili dál, ale zatím se nám to nepovedlo. Od října 2013 jsem změnila zaměstnání, tudíž jsem ve zkušební době. Co by pro mě znamenalo,kdyby se nám zadařilo a já otěhotněla ve zkušební době? Mohla bych jít na PN a měla bych nárok na mateřskou? Moc děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 21.10.13 23:50

Zkušební doba na rodičovkou nemá vliv Vše podstané v zakoně 117/1995 §30-§31

doplněno 22.10.13 00:32:

omluvám se u mě rodičovká a mateřka bylo totež---a není

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 00:06
avatar

Pacourek se mýlí a pro změnu poskytuje velice nepřesnou odpověď.

Ve zkušební době může zaměstnavatel pracovní poměr zrušit po uplynutí prvních 21 dnů nemoci, a to bez ohledu na případné těhotenství.

Pokud by zaměstnání skončilo ve zkušební době, nemusela byste splnit podmínky pro přiznání peněžité pomoci v mateřství (PPM).

Na nemocenské byste měla nárok i po skončení zaměstnání. Poklady pro výplatu nemocenského byste musela předávat bývalému zaměstnavateli.

___ Poznámka: Já bych rodinu začala plánovat nejdříve po skončení zkušební doby.

doplněno 22.10.13 00:11:

PPM je dávkou nemocenského pojištění a podmínky pro její přiznání nenajdete v zákoně o státní sociální podpoře. Podmínky k PPM najdete v zákoně č. 187/2006 Sb. o nemocenském pojištění.

doplněno 22.10.13 15:37:

Reakce na Pacourek, doplnění z 22. X. 2013 v 00.32:

Pojmy "mateřská" a "rodičovská" se vztahují k volnu, jež na péči o dítě poskytuje zaměstnavatel.

Ztratí-li tazatelka v průběhu zkušební doby zaměstnání, nebude mít nárok na mateřskou (MD) ani rodičovskou (RD) dovolenou. Přesněji: Nebude mít zaměstnavatele, který by jí MD/RD mohl poskytnout.

___ Vy jste zřejmě mínil rodičovský příspěvek (RP), což je sociální dávka.

I na pobírání RP může mít délka a/nebo skončení zaměstnání vliv: Ztratí-li tazatelka zaměstnavatelka zaměstnání tak brzy, že nesplní podmínky pro přiznání PPM, bude mít od porodu nárok na RP ve variantě do 4 let věku dítěte - bez možnosti změny.

Jedině v případě, že by bylo možné stanovit vyměřovací základ u otce dítěte (že by otec dítěte splnil podmínky pro přiznání PPM), by tazatleka mohla volit variantu RP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.