Rekvalifikace s VŠ

Od: Datum: 22.10.13 12:32 odpovědí: 2 změna: 22.10.13 13:06

Čau,

chtěl jsem se zeptat, zda je možné, aby mi úřad práce schválil rekvalifikaci i když mám vysokoškolské vzdělání? Před pár lety jsem se nechal "napálit" a šel studovat VŠ s vidinou širšího uplatnění, avšak realita je poněkud jiná - v oboru ani příbuzných oborech o práci nemůžu zavadit (jedná se o ekonomické vzdělání) a mám pocit že bych takto mohl hledat do důchodu. Napadlo mě, že rekvalifikace by mohla být řešením, avšak nevím, zda by mi to schválili když jsem tak "vzdělaný", protože platit si sám desítky tisíc za kurzy si asi nebudu moct dovolit, když navíc ještě nemám jistotu, že se s rekvalifikací uchytím.

Díky za případné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 22.10.13 13:00

Ano muže rozhodné je jaky byste měl uplatnění na trhu práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 22.10.13 13:06

Samozřejmě schválí, pokud jste bez práce, je to zcela bez debat. Dokonce vznikl pojem být překvalifikovaný, úřad práce nic nerozhází - každý je povinný si práci nějak shánět. Nesmíte si moc přivydělávat, na to jsou háklivější Horší to je opravdu s rekvalifikačním financováním. Já jsem absolvovala rekvalifikační kurzy v počtu 2 a půl, ale kvůli věku už to mám zadara. Třeba počítačovou grafiku. Neměly valnou úroveň, na samostatnou práci to nebylo, ale dost z toho využiju teď v nové práci (a téměř původní kvalifikaci). Teď se po starém způsobu spíš poflakuji, ale slibují mi záhul i na víkendy...když to hledání místa nevzdáte, dopadnete také tak, nebojte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.