Naučí se jezdit v Praze začátečník?

Od: Datum: 22.10.13 10:21 odpovědí: 10 změna: 22.10.13 18:12

Pěkný den, milí rádcové,

stěhuju se do Prahy za přítelem, zatím jsem jen popojížděla v našem maloměstě, takže trasu mám už naučenou zpaměti, ale vzhledem k tomu, že jsem v podstatě ještě začátečník (řidičák budu mít teď teprve třetím rokem), tak mám obavy z Prahy, bez mučení se přiznám, že mi to někdy na křižovatce ve stresu chcípne (hlavně proto, že ve zmatku místo jedničky zařadím trojku) a tak... navíc nemám v autě odhad...mám Opel Vectra B

Z těch začátků mám hrůzu a příteli to říct nechci, aby mě neměl za úplné tydýt... co byste mi prosím poradili?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 22.10.13 10:35

ničeho se neboj. za chvíli poznáš, že se v Praze jezdí stejně jako jinde ve městě jen s větší arogancí vůči ostatním. nakonec Ti auto ukradnou, nebo rozkradou a budeš jezdit městskou dopravou.

Ohodnoceno: 2x

Od: davidp*
Datum: 22.10.13 10:36

Dobrý den,

možná byste si mohla projet ty nejdůležitější trasy taxíkem a nechat si taxikářem vysvětlit všechny záludnosti, na co si dát na té trase pozor, jak se řadit do pruhů apod. a pak tyto informace využít, až pojedete sama.

David

Ohodnoceno: 1x

Od: fribble*
Datum: 22.10.13 15:09

To vyjde levněji pár kondičních jízd v autoškole.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 22.10.13 10:39

Cvičení dělá mistra.

Datum: 22.10.13 11:15

Těžko poradit. Chce to jezdit, jezdit a jezdit. Ze začátku si vybrat dobu mimo špičku, třeba pozdějc večer. Jediné v čem se jízda po Praze výrazně liší od menších měst jsou asi tramvaje. Na ty opravdu pozor, zvlášť při odbočování vlevo přes koleje. Uvědomit si včas, že je tramvaj o dost širší, než koleje a nechat jí dost místa. Dále to, žesouběžně jedoucí blikající tramvaj, odbočující vpravo a křižující Vám cestu, má přednost. A taky, že tramvaj nezastaví na fleku.

Nestyďte si na auto nalepit "Z". Pár řidičů Vámi sice bude lehce opovrhovat, ale přece jen zvýší pozornost a leccos prominou.

Datum: 22.10.13 12:45

no tak pravda, učitel v autoškole nám povídal, že ti co se za volantem klepou, jezdí pomalu, na silnici zavazí, auto jim občas chcípne a sedět vedle nich je o nervy, takoví řidiči ve skutečnosti jezdí velmi bezpečně.

já jsem se jako řidič začátečník ocitl v dopravní špičce v Terstu. Víte jak vypadá dopravní špička v Terstu? Asi tak, jako nával cvoků, automobilové závody, dostihy a ragby dohromady. Kdo netroubí, není chlap, babky na mopedech jezdí po chodníku, cyklisti v protisměru, mezi auty kličkují motorky, změnu cesty z pruhu do pruhu si musíte vynutit, jinak nemáte šanci a tak dále.

Projel jsem bez úhony a bez šrámu. Takže buďte bez obav z cesty Prahou. Až se jednou ocitnete v Terstu, budete s láskou vzpomínat na ten slabý pražský dopravní čajíček.

Od: narf
Datum: 22.10.13 12:55

To máte obavy správné, připočtěte bezohledné řidiče a nemožnost v centru zaparkovat. Raní postávání v zácpě, totéž k páté odpolední...Škoda Opla - pokud nejezdíte někde v pražském příměstští. Rychlejší i výkonnější je pražské MHD.

Od: pb®
Datum: 22.10.13 13:02

Klid, zajet na nákup někde v okrajové části zvládnete a jezdit autem někam do centra, když auto k výkonu svojí práce nepotřebujete, nemá moc cenu. Kolony, není kde zaprakovat a když je, je to drahé. Kupte si Opencard a můžete jezdit za ani ne 5000Kč ročne jak je Vám libo. Rozhodně bych si nedávala na auto Z, protože nejenom že řidiči nebudou ohleduplnější, ale budou Vás školit.

Datum: 22.10.13 13:47

takhle to zažilo x tisíc lidí. Důležité pravidlo je nestresovat se a nezmatkovat. Lepší pomalu a jistě než někam vlítnout. Pokud na vás někdo troubí ať pohnete (a můžu to být klidně i já *smich*) tak se nenechte rozhodit. Časem se otrkáte. Chce to jen praxi.

Co se mi v Praze líbí je trpělivost při parkování. Stačí včas rozblikat auto a oni trpělivě čekají než zaparkujete i kdyby to relativně trvalo. To naopak v malém městě troubí, co zastavujete jak idiot, že se vedle vás neprotáhne a nemáš čas čekat než zaparkujete :)

Datum: 22.10.13 18:12

Někdo je začátečník i po třech rocích od získání ŘP a někdo celý život.A ani dnes po 16 letech co mám řp,dvou nehodách (obě dle některých totálky-bez újmy na zdraví.) se citím být jen mírně pokročilejší záčátečník

Já s autem (na písta jsem měl před tím cca15 let ), hned v pá,když ve čtvr jsem udělal zkoušky 400km cesta pro děti z prázdnin po tankodromu zvaném D1. a půl roku na to do vesničky,než jsem se správně strefil,jel jsem 3x po Nuseláku!

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.