Zabránění jízdě botičkou při jiném přestupku

Od: Datum: 05.11.13 16:36 odpovědí: 9 změna: 05.11.13 20:55

Dobrý den.Vyslechl jsem zajímavý příběh.Kamarád který byl v lese přistižen při nepovoleném táboření byl přistižen ochranáři a ti mu sdělili že pokud nezaplatí pokutu bude na místo přivolána PČR a kdyby do té doby náhodou utek ,že mají jeho číslo auta jelikož ho sledovali už od parkoviště a že mu policajti daj botičku a stejně bude muset zaplatit. Na netu jsem našel že botka se dává pouze v případě přestupku ,který se vstahuje přímo k vozidlu (technický stav,podezření z krádeže ,přetížení apod.) nebo řidiči co se týče silničního provozu (opilost ,ujetí od nehody atd.).Nevíte někdo jak to teda je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.13 16:41
avatar

Zravím, botička se dává také za stání na zákazu, stání na parkovišti bez parkovací karty (pokud je potřeba), stání na místě vozíčkáře (pokud opět nemáte kartu), apod. Netuším, jak je to v zákoně, ale toto je běžná praxe.

Auto tedy stálo v místě, kde nemělo co dělat, předpokládám ovšem, že je-li v místě zakázáno táboření, je zakázán i vjezd autem.

Nicméně mi to přijde jen jako plané vyhrožování, dát botičku někomu, kdo by řádně přijel na parkoviště, je nesmysl. Policie by si nejspíše vzala SPZ auta a zahájila šetření.


doplněno 05.11.13 17:17:

Pokud stál na vyhrazeném parkování, pak je výhrůžka botičkou opravdu jen bububu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.13 17:15

Ne parkoval normálně na místě kde je to povoleno.Takže žádná kolize se silničním zákonem.Proto si myslím že to bylo jen planý vyhrožování.I když co třeba když někdo jezdí vykrádat chaty a policie bude mít podezření že auto patří zlodějum.Tak jestli v nějakejch případech tu botku může dát.

Od: judrjezevec
Datum: 05.11.13 17:20

Tak předně ochranáři mu můžou leda políbit pr***. Na jeho místě byly dvě možnosti.

1) S nikým se nebavit a odjet. S opsaným číslem by nemohli dělat nic, pakliže by neměli důkaz, že se auto v lokalitě skutečně nacházelo (foto apod.)

2) Přivolat policii a podat trestní oznámení pro podezření ze spáchání přečinu podle §160 TZ odst 2), kde se říká, že "Kdo úplatek žádá, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo zákazem činnost".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: judrjezevec
Datum: 05.11.13 17:21

A potom - pokud by policie skutečně dorazila, rozhodně by mu nedali botičku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 20:44

Vy jste JUDr. asi jako já kosmonaut, pletete tady koše s baňama proboha ...

doplněno 05.11.13 20:47:

Je ochrana a ochrana, např. lesní a rybářská stráž se musí prokázat služebním průkazem, v podstatě jsou potom postaveni na úroveň strážníků městské policie, ale samozřejmě mají svoje pravomoce právě co se týče toho jejich úseku, takže nějaký ten zákon o lesích, myslivosti, rybářský zákon apod. a v rámci těch mohou pokutovat, popř. předávat do správního řízení. Ostatní by měli přivolat MP popř. PČR. Takže záleží co to bylo za lidi, takhle se situace jen ztěží vyhodnocuje. Myslím si, že nyní je to asi jedno, pokud člověk s přestupek nesouhlasí (ať již od MP, PČR nebo kohokoliv jiného), může to nechat ten "orgán" oznámit na úřad k projednání a tam své námitky, důkazy apod. předložit.

doplněno 05.11.13 20:48:

Ale souhlasím s tím, že by mu pravděpodobně policie tu botičku skutečně nedala. Nehledě na to, že PČR již klasické botičky nemá, když potřebuje, volá na MP, aby botičku umístili. Většinou např. na odcizená vozidla, popř. vozidla, která nejsou zajištěna proti ukradené (neuzamčené auto rozbité okénko apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 05.11.13 17:34

Pokud do lesa vjel, tak je zákaz ježdění a stání v lesním zákonu. Jinak Zabránění v jízdě.

doplněno 05.11.13 19:32:

že mají jeho číslo auta jelikož ho sledovali už od parkoviště

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 19:29

Vždyd píšu že do lesa nevjel.Parkoval normálně ve vesnici a údajně ho napráskal hospodskej. Taky bych se s nima nebavil a vzal kramle ,aď si maj statut činitele nebo nemaj.Pokud u toho nebude fízl ,tak mě nezajímaj.

Od: wan
Datum: 05.11.13 20:34

S těmito tzv. "ochranáři" se rozhodně nebavte, absolutní ignorace je na místě. Ať si opíšou, co chtěji a pak volají, koho chtějí. V případě bránění v odjezdu nebo pokud začnou fyzicky útočit, naopak voláme policii okamžitě my!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 20:55

WAn-Naprosto s vámi souhlasím.Jen mě zajímal názor jiných na tu botičku.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.