Problém se zuby

Od: Datum: 21.10.13 18:25 odpovědí: 9 změna: 21.10.13 21:39
Dobrý den, můžete mi poradit kam se obrátit?
Trpím depresivní poruchou, sociální fobií, panickou poruchou, je toho víc, léčím se u psychiatra a chodím k psychologovi. Už pár let jsem nebyl u zubaře, prostě je strach větší než bolest. Taky to podle toho moje zuby vypadají. Stoličky už vlastně nemám, jen zbytky, pahýly. Bolesti jsou někdy příšerné, poslední dobou čím dál častější.
Takže je mi jasný, že to prostě už řešit musím, radši budu bezzubý a bez bolesti než tohle.
Slyšel jsem, že je v dnešní době možné, nechat si ošetřit (u mě spíš vytrhat) zuby v narkoze. Kam se mám obrátit, pokud nemám svého zubaře? Předpokládám, že obyčejný zubař stejně tohle neprovádí. Rád bych si to "odbyl" najednou, nevím jak bych zvládnul návštěvy zubaře, kde by mi postupně po jednom ty zuby trhal - nashledanou, příště další zub.
Klidně se do mě pusťte, že jsem blbej a zuby zanedbal, já to vím a jsem na sebe naštvanej, ale teď už s tím moc nenadělám. Děkuji, Libor.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.10.13 18:32

http://www.stomat.cz/index.php?nid=5943&lid=CS&oid=864943

doplněno 21.10.13 18:56:

Hankas,promiňte,ale se sociální fóbií má Libor jaksi blok:(K tomu ta úzkostná porucha,to je zase extrémní strach-také blok:(

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.10.13 19:03

Když mu to budu připomínat, tak tam tuplem nepůjde.

Chtěla jsem,aby se cítil " normálně "

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.10.13 19:07

Nemůže se cítit normálně,když je nemocný!To je jako kdyby jste řekla beznohému,aby si šel "po svých.":(

Od: komarekl
Datum: 21.10.13 19:18
wamp děkuji, pochopila jste můj problém přesně. Pokud bych měl jen "normální" strach, tak bych se k zubaři dokopal, ale tohle je něco jiného. Kdo nezažil nepochopí.
Děkuji za odkaz, už alespoň vím, co mám vlastně hledat a kde pátrat.
Datum: 21.10.13 20:00

Není zač,rádo se staloA přeji hodně štěstí

Datum: 21.10.13 18:44

Libore,ničeho se neboj a jdi tam

Odstranění zubu se provádí v místním znecitlivění. Před začátkem extrakce je aplikována injekce se znecitlivující látkou, která zabere do 5-15 minut. Injekcí se blokuje bolest, během trhání můžou přetrvávat mírné pocity tlaku. Pár zubů mě už trhali a ještě určitě budou. Na zubaře se můžeš zeptat svých známých,rodičů, spolupracovníků,kamarádů atd.

Chodím 2x - 4x ročně a tak jsem si zvykla,že už mě to vůbec nevadí. Zítra se zrovna budu objednávat.

Určitě to zvládneš,čím dřív, tím líp

Datum: 21.10.13 19:27

Čau,mám obdobný problém. Sice nemám fobii,ale mám až neuvěřitelně silný dávivý reflex,který mi prakticky znemožnuje jakýkoliv výkon. Jelikož začíná problém s bolestí zubů,můj zubař provádí celkové ošetření,v celkové anestezii,které provede na chirurgichém odělění polikliniky. Jediný zádrhel je,že anestiziolog účtuje 4000,- hotově. Ale jinak se dá i tohle řešit,tak ti přeju hodně síly a zdaru

Datum: 21.10.13 20:38

Pokud nechcete rovnou narkózu na klinice, zkuste na internetu hledat "ošetření v sedaci".

Od: jm*
Datum: 21.10.13 21:39

Dobrý den.Zaregistrujete se u nějakého stomatologa. Pokud ještě část zubu zůstala,je škoda je vytrhnout. Zub se dá dostavit . čep+korunka. Předem je nutní zub umrtvit a ošetřit kanálky.Veškeré vákony se dělají v lokální anestezii. Pokud by jste chtěl narkozu,zaplatíte ji 3-5 Tis, nebo analgosedace 2-5 tis.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.