Příspěvek na bydlení - student

Od: Datum: 21.10.13 16:16 odpovědí: 4 změna: 22.10.13 22:07

Dobrý den,

rád bych se zeptal. Pokud budu bydlet v nájemním bytě s trvalým pobytem, mám nárok na příspěvek na bydlení?

Jsem student VŠ, pobírám sirotční důchod (4000kč), máma pobírá vdovecký důchod.

Pokud se odstěhuji do tohoto bytu, jako můj příjem se bude započítávat můj sirotčí důchod? Nic jiného (žádný jiný příjem nemám)?

Má toto nějak vliv na mamky vdovecký důchod?

Děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 21.10.13 16:42

Pokud se odtěhujete (a přehlásite) bude se počítat pouze váš příjem.Jestli mate narok na přípěvek na bydlení zavisí od velikotí najmu,zda jste přihlašen na uřadu práce,forma vlastnictví ,zdali je v Praza či ,budete žít sám či ne(omluvám se na další si nevpomenu)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 21.10.13 17:15

Ano. Podle výše nájmu byste mohl mít nárok mimo příspěvku na bydlení i na doplatek na bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 19:14
avatar

Vdovecký důchod mohou pobírat vdovci (muži), vdovy pobírají důchod vdovský.

Dokud studujete, posuzujete se spolu s matkou jako nezaopatřené dítě. Pokud se od matky odstěhujete, budete mít nárok na výživné. Pak se jako Váš příjem započte sirotčí důchod i výživné.

Vaše maminka může po Vašem odstěhování o vdovský důchod přijít. (Ale také nemusí - pro posouzení situace neuvádíte dostatek informací.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tak
Datum: 22.10.13 22:07

Po odstěhování může vaše matka přijít o přídavky na dítě, pokud je pobírá. Nebudete sdílet společnou domácnost.

Na příspěvek na bydlení budete mít nárok, pokud splníte podmínky. Vzhledem k malé výši sirotčího důchodu, který je vašim jediným příjmem, patrně podmínky splníte. Bude se posuzovat příjem domácnosti, tedy váš sirotčí důchod. Na doplatek na bydlení, jak někdo výše píše, patrně nedosahnete. Ten je určen lidem v hmotné nouzi, registrovaným na úřadu práce a pobírající sociální dávky. Jako student v denním studiu se na ÚP registrovat nemůžete.

Výši případného příspěvku na bydlení si můžete spočítat na některé z webových kalkulaček. Náklady na bydlení (nájem a služby s ním spojené, obvykle i vodné a stočné, elektřina, plyn, topení, poplatek za komunální odpad). Nepočítá se povinný, ze zákona, poplatek za televizi a rozhlas. Televizní a rozhlasové poplatky budete muset v nové domácnosti platit. Platí se za domácnost pokud máte průměrné příjmy za uplynulé čtvrtletí vyšší nežli 2,15 životního minima ( živ. minimum pro 1 osobu je 3 410 Kč), tedy 7 331 Kč. Bude záležet na výší příspěvku na bydlení. Pokud byste se do uvedené částky vešel, musíte každého půl roku žádat o osvobození poplatků na poště a to zvlášť pro rozhlas a zvlášť pro televizi.

Ve vážných důvodech můžete obec požádat jednorázový o příspěvek okamžité pomoci. Je malá naděje ho získat. Lze to však zkusit.

Jak je to s podmínkami vdovského důchodu, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.