Jak se zachovat k instruktorovi na cvičáku

Od: Datum: 21.10.13 11:21 odpovědí: 8 změna: 22.10.13 02:52
avatar

Zdravím Vás rádci,
potřeboval bych poradit jak se zachovat k instruktorovi na našem cvičáku.
Abych to vzal od počátku mám fenu bernského salašnického psa (1,5 roku) dříve jsme chodili na cvičák kde byla docela dobrá parta lidí ale posledních 5 měsíců jsme tam nebyli jelikož je spousta práce doma na stavbě ale to neznamená že jsem se psem necvičil, dříve jsem na cvičáku pochytil základy a zbytek načetl. Díky tomu jsem psa naučil základní poslušnost, aport, odložení apod. Včera jsem po dlouhé době zavítal na cvičák stím že bych chtěl psa připravit na zkoušky, byl tam pan instruktor kterýho neznám šel jsem sním do skupiny kde jsou štěňata a nováčci jelikož jsme tam dlouho nebyly a hafan z toho byl trochu vyjukaný. Když jsem instruktorovi ukázal co umíme bylo to ok, jenže pak si vzal psa k sobě on jenže ten ho samozřejmě neposlouchal tak jako mne což se mu asi nelíbilo a na psa začal křičet a škubat ho silou vodítkem k zemi. Ihned jsem k němu přiběhl a vodítko mu vytrhl stím že todle u mne není výcvik a on není instruktor ale hulvát který nemá u psů co dělat. Samozřejmě si to před nováčky nenechal líbit a začal mne zkoušet shazovat tím kolik on vychoval psů jak dlouho kde dělal psovoda apod a že trest je jediný způsob jak psa něco naučit, to ale já neberu nikdy jsem se takto ke psu nechoval a naučila se také. Takže jsem se sním pohádal a šel cvičit k dospělým psům kde fenka šlapala bez problémů. Ale nyní nevím jak se k onomu pánovi zachovat při dalších návštěvách cvičáku? Předsedovi klubu jsem řekl co si myslím a že pokud se tento pán přiblíží k mému psu ještě jednou tak že měním cvičák.

Jak byste se zachovali Vy a nepřehnal jsem to s mojí reakcí?

Děkuji NutTSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.10.13 11:34
avatar

Dobrý den, nedovedu posoudit míru Vaší reakce, ale byla určitě ve prospěch pejska. Máte asi dvě možnosti. Pokud si nyní myslíte, že jste to přehnal, tak se můžete příště omluvit a vysvětlit tu reakci.

Pan instruktor to buď přijme a nebude to brát jako Vaší slabost nebo se bude bát ztráty autority a zůstane na svém postoji a názoru. Druhá možnost je, že ho jen příště pozdravíte a počkáte si na jeho reakci.

Když ani neodpoví, tak ho ignorujte. Změnit cvičák je také možnost, ale zde to má už pejsek zažité. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 11:47
avatar

Nute, úžasná psina! Úžasná! Udělal jste s ní opravdový kus práce. A dobře! *hej* Ten instruktor na cvičáku, něco podobného jsem zažila i já a osypávám se ještě dnes, jen si na to vzpomenu. Zakomplexovaný magor, který si odrovnává své komplexy méněcennosti na slabších. Ten můj ještě navíc chlastal. Bude předvádět, jak je silný, chytrý, jakou má moc! Přece předvádět něco s cizím psem, navíc, před nováčky, to je úplně nemyslitelé! A na hlavu! To je základní věc! *sok* Já jsem tenkrát odešla do jiné skupiny, která cvičila mimo areál cvičiště. I zkoušky jsme dělali úplně mimo. Uvědomuji si však, že když jsem občas na cvičák zavítala, jak se tam zabydlely jeho násilné manýry. Nováčci, zvláště pak děvčata, převzala jeho řvaní, surovosti, protože to pokládala za normu, za něco co má takto vypadat. Když se to učí na cvičáku, že! Neumím poradit. Vzpomínám ale na moudrou větu: S blbcem nemůžeš vyhrát, ale musíš s ním stále bojovat, aby nezvítězil! ;) Hodně štěstí vám i psině.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fribble*
Datum: 21.10.13 13:11

To babkazov - za předposlední větu klobouk dolů ! Bohužel takovýchto "krotitelů" se na cvičácích pár objeví vždycky - většinou bývalí vojáci nebo VB. Zvyklí na tvrdou drezuru, psa připravit ke zkoušce, šup k psovodovi a na ostnáč dalšího ... Krotitelé, ne cvičitelé.

doplněno 21.10.13 13:14:

Ještě pro "nutt" - ve mě by "bouchly saze" taky !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 21.10.13 13:36
avatar

DOBŘE JSTE UDĚLAL! Taky nemám ráda cvičení "na ostro" po zlém, samé tresty. NE, psa to musí bavit a musí cvičit rád. U nás fungují piškoty a za piškot udělá cokoli...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.10.13 13:46
avatar

Přesně tak. Pes funguje na odměny, ne na tresty!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 21.10.13 18:52

Teda, taky to nechápu. Reakci sice neposoudím, ale vím, že u nás na cvičáku se cvičí za pochvaly a malé odměny. Nikdy jsem nikoho neviděl používat tresty, jen jednoho debila, kterého pak vyhodili. Pes snad má dělat povely z radosti a ne ze strachu před trestem. To pak není výcvik, ale drezůra a nikdy se ti dva neskamarádí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 19:57
avatar

V žádném případě se neomlouvejte Vy ! Omluvit by se měli oni.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nutt®
Datum: 22.10.13 02:52
avatar
Děkuji všem za odpovědi, omlouvat se nehodlám jen mám strach aby mi tento pán nezavaril při zkouškách jelikož má známe mezi všemi pejskaři a rozhodčími. Jsem rád že se mnou souhlasíte že cvičit na základě trestu je nesmysl a kazení psa. Naprosto nechápu co tento člověk dělá u psů a ještě navíc učí tyto šílené metody ostatní. Uvidím co se bude dít v neděli na cvičáku ale předpokládám že to bude mít dohru.
Ocením další názory k tomuto ať už se mnou souhlasíte či nesouhlasíte.
Děkuji NutT

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.