Příspěvek na bydlení / hotnou nouzi

Od: Datum: 20.10.13 09:30 odpovědí: 13 změna: 20.10.13 18:46
avatar

Dobrý den, momentálně jsem přišel o práci, avšak nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti, chybí mi měsíc. Byl jsem na Sociálním úřadě, kde jsem si vzal potřebné formuláře na tyto dávky, do doby než si najdu novou práci. Mým problémem je, že jsem vlastníkem družstevního bytu, bydlím sám, avšak na mé adrese zůstává nahlášená jako trvalý pobyt (na městském úřadě) sestra (nebydlí zde už tak 4 roky), tak také mamka, která zde není již půl roku. Tohle jsem se nedozvěděl ani z Družstva, kde jsem hlášený jen já, ale úplnou náhodou, když mi dva dny zpět paní donesla 3 volební obálky, s tím že tam tyto osoby jsou hlášeny. Sestra bydlí v podnájmu, mamka v městské vylicitovaném bytě. Jak mám tedy žádat o tyto dávky :(. Bojím se, že mi budou neuznány z tohoto důvodu (sestra se nechce dobrovolně odhlásit, že by byla jako bezdomovec na Městské úřadě, vím jak to mohu udělat sám, ale je to proces na tři měsíce, je ochotna maximálně dodat potřebné věci, že tam nebydlí (ale já nevím co je nutno pro dodání těchto věcí a zda se posuzují a jak na sociálním úřadě.)) a s mamkou jsem ještě o tom nemluvil, ale tam by problé neměl být ani s přehlášením. Poradí mi někdo zde. prosím a děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: superhafan*
Datum: 20.10.13 09:35

Dobry den, standardne se pocitaji lidi s trvalym pobytem pro vypocet ruznych pridavku. Na vas bude dokazat, ze tam dalsi lide nebydli (ziskat od lidi najemni smlouvu, kde prave bydli,) na urade snad nejsou tak blbi a pochopi to ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 09:44
avatar

no nezbývá mi než doufat, a ještě jeden dotaz, jde nechat si nějak zpětně potvrdit sipo na poště když mi chodí emailem? Potřebuji jej s razítkem, že mám vše zaplacené. SIPO mi chodilo potvrzení na email :( bez razítka tedy ... Díky moc.

Datum: 20.10.13 09:49
avatar

Jenom malé upřesnění, nic ve zlém. Volby byly již vícekrát, takže ty volební lístky jste měl již mnohokrát za matku a sestru v ruce. Protože jste nepotřeboval doklad o bydlení osob v bytě, tak Vám to nedošlo a nemusel řešit, že jsou v bytě stále hlášené.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.13 09:50
avatar

Jen malé upřesnění, byt jsem zdědil před rokem, kdy mi umřel otec, byla zde dohoda s mamkou, takže jsem měl tyto lístky v ruce prvně. Tak prosím o zdržení se těchto komentářů ...

Datum: 20.10.13 13:13
avatar

Vždyť píšu, že nic ve zlém. Nijak jsem Vás nenapadla, jenom konstantovala.

doplněno 20.10.13 13:25:

O sestře píšete, že tam nebydlí 4 roky. A jestli jste zdědil byt před rokem po otci, tak při řízení na družstvu se dělá smlouva na nového majitele a též je tam vypsáno, kdo tam s Vámi bydlí, kvůli poplatkům za odpad atd. Také jsem zdědila družstevní byt, tak vím, že jsem dostala k tomu papír, který jsem musela odsouhlasit a podepsat. Pro mě to byla u Vás nesrovnalost, na kterou jsem jenom upozornila. Ale Vaše družstvo může postupovat jinak, nebo se spožděním. Berte to jako bezpředmětné, ptal jste se na něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 14:18
avatar

pohanka, jak píši výše na družstvu jsem hlášen pouze já, tohle vím z Městského úřadu. Na družstvu není nikdo již členem tohoto bytu nikdo zde hlášený, ovšem každý občan má své bydliště také veden na úřadě v místě bydliště (nebo by měl) ...

Datum: 20.10.13 16:53
avatar

Podle mne by bylo nejschůdnější nechat si od družstva potvrdit, kolik nájemníků v bytě skutečně bydlí, za kolik osob platíte měsíční poplatky (nájemné, zálohu za vodu, odpad, ...)

doplněno 20.10.13 16:55:

Platby si můžete nechat potvrdit od družstva (nájem), a dodavatelů energií (zálohy za elektřinu a plyn). Další možností by byl výpis z účtu potvrzený bankou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 09:57
avatar

Já, na příspěvek na bydlení dokládám SIPO lístek (vy si ho vytiskněte) a měsíční vyúčtování banky. Z toho si úřednice vypíše datum zaplacení. Anebo můžete dodat útržek složenky, kterou jste SIPO platil. Dokládáte tři měsíce zpětně. Spolu s příjmem. Ale v minulém čtvrtletí jste ještě pracoval, měl slušný příjem, že?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.13 14:27
avatar

takže, pracoval jsem od 9 měsíce 2012 do 7 měsíce 2013, pro nedostatek práce se mnou byl ukončen pracovní poměr, v 8 měsíci jsem nepracoval (výplata ze 7 měsíce 5500) a v devátém jsem pracoval pár dní (výplata v desátém měsíci 3900) - vše je z důvodu personální agentury kdy chodíte do práce dle práce ... jde mi o to, že mám půjčené peníze od kamarádky (žádná smlouva), jež mi přišli na účet a jak budu pak na sociálce vysvětlovat že jsme spolu žili a rozešli se v dobré a nebydlíme spolu apodobně ...

Datum: 20.10.13 10:14
avatar

Nepíšete, kdy jste o práci přišel, což je podstatné. Žáda se za každé čtvrtletí roku znovu. Pokud jste tedy pracoval ještě v září, zatím nemá cenu žádat. Žádost se bude totiž týkat 4. čtvrtletí 2013 /říjen, listopad, prosinec/ a o to se žádá vždy zpětně, tedy byste žádal až v 1. čtvrtletí 2014. Jinak, co se týká členů rodiny, kteří v bytě ve skutečnosti nežijí, musíte toto doložit a potom budete posuzovám sám, jako jediný uživatel bytu. Přeji Vám, ať najdete brzy nějakou slušnou práci, to je přece jen nejjistější. Jaga.

doplněno 20.10.13 18:42:

Pro paní Kuchařovou: debata se už nějak v polovině svezla na téma"příspěvek na bydlení". Tak jsem psala o tomto problému. Co se týče dávek v hmotné nouzi, s těmi zkušenosti nemám a radit bych si opravdu netroufla. Tolik na vysvětlenou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.13 16:03
avatar

viz výše

Od: kucharova
Datum: 20.10.13 18:20

Vaše odpověď je mylná.Píšete o dávkách státní sociální podpory,kdežto pán potřebuje dávky hmotné nouze,když nedostal podporu.O ty se čtvrtletně nežádá! Kuchařová

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 18:46
avatar

Příspěvek na bydlení(, na který se tazatel ptá,) je dávkou státní sociální podpory, nikoliv dávkou pomoci v hmotné nouzi.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.