Jak na omrzliny/spáleniny?

Od: Datum: 20.10.13 14:04 odpovědí: 7 změna: 20.10.13 19:12

Prosím vás, po přečtení mého příspěvku nepište, že je to moje chyba, že i za to mohu sama nebo že nemám poslouchat takovou kámošku. Vím to, ale teď prosím o radu.

Byla jsem asi po půl roce u jedné holky, no napadlo ji, že uděláme takový ten challenge, kdy si dáte do dlaně sůl a kostku ledu a kdo to vydrží dýl. Prostě mě k tomu donutila, a tak jsme to udělaly, a když už jsem to nemohla vydržet, pustila jsem to a měla jsem to upe bílé, necitlivé, tak jsem to letěla ohřát pod vodu. pak se mi to doma zčervenalo, mám to dva dny a je to docela citlivé, potřebuji poradit jak to mám léčit, mamka se na mě dost zlobí no a já taky i na tu holku, takže to nikdo nezkoušejte. Je to spíš omrzlina, nebo spálenina?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.13 14:18
Ohodnoceno: 0x
 
Od: terezajka
Datum: 20.10.13 14:21

Já vím :(

Od: wamp®
Datum: 20.10.13 14:24
avatar

Ách jó,já si to prostě neodpustím,vy místo,aby jste dělali pro sebe užitečné aktivity,např.sport,tak se permanentně chcete vyrovnávat americké mládeži...Bože,bože,jak ten náš stát díky Vám dopadne*cert*http://www.novinky.cz/zahrani…-pri-hre-se-soli-a-ledem.html

doplněno 20.10.13 14:27:

Šupej k lékaři *bezim*http://tn.nova.cz/zpravy/zahr…ejte-se-co-muze-zpusobit.html

doplněno 20.10.13 14:30:

Hergot,sebepoškozování je snad zábava buďto pro blbce,nebo pro psychicky nemocné*cert*

doplněno 20.10.13 16:27:

Domnívám se,že toto není omrzlina,ale spálenina.Jak léčit?Zde:http://www.ulekare.cz/clanek/…uzne-hloubky-cast-prvni-13066

Ohodnoceno: 1x
 
Od: terezajka
Datum: 20.10.13 14:49

Ano, vím, prosím ale nemáte nějakou radu? :( Ps: ta kámoška mě k tomu donutila. aspoň bych chtěla radu, moc prosím, tyhle články jsem si četla, ale žádná léčba ani nic tam nemají :(

Datum: 20.10.13 16:03
avatar

Omrzlina, pokud nečerná, by se měla rozejít sama. Je ale možné, že tě to bude příštích x let v zimě bolet. Určitě bych s tím zašla k lékaři; zatím si to místo můžeš namazat např. indulonou a opatrně krouživými pohyby třít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 15:19
avatar

jednou na silvestra jsem v podnapilém stavu dostal nápad, že se půjdu umývat pod pumpu.

Bylo to v Beskydech na horské chatě, teplota -10°C. Moje láska mi pumpovala, já jsem uchopil kýbl a vzal jsem to shora dolů. Nenachladil jsem se, nedostal jsem ani rýmu, ale omrzla mi obě chodidla.

Od té doby vím, že omrzliny se léčí mnohem hůř než spáleniny, protože jdou více do hloubky. Nepomůže vám nic. Nezbývá než počkat, až omrzlá tkáň odpadne a místo ní se vytvoří nová.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.13 19:12
avatar

Začněme tím, že věci nazveme pravými jmény: "Kámoška" (skutečná kamarádka by tě do sebepoškozování nehecovala) tě k ničemu nedonutila (nedržela ti pistoli u hlavy), rozhodla ses sama.

Z okna také skáčeš? Skořici také polykáš?

Určitě hned zítra ráno k lékaři a potom snad radši i k psychologovi.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.