Je možný prodej přes FB?

Od: Datum: 19.10.13 12:56 odpovědí: 2 změna: 19.10.13 21:20
avatar

Dobrý den,
mám dotaz, ohledně prodeje zboží na internetu (pravděpodobně přes Facebook). Zboží chci dovážet ze zahraničí. Je to legální?
Budu k tomu potřebovat živnostenský list? V případě, že ano a jsem v částečném invalidním důchodě, jak je to s odvodem daní, sociálním a zdravotním pojištěním? Budu plátcem, či neplátcem DPH? Nehodlám na tom zbohatnout, beru to jen jako formu přivýdělku.

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 19.10.13 16:27

Doporučuji zajít si na živnostenský úřad a ČSSZ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 21:20
avatar

FB stránku sice můžete využít pro podporu prodeje a pro komunikaci s(e) (potenciálními) zákazníky, ale primárně k prodeji neslouží (před založením stránky si důkladně pročtěte pravidla).

Ne/plátce DPH závisí na více okolnostech, pojištění samozřejmě budete muset platit, daň se platí až po skončení kalendářního roku z dosaženého zisku.

Vzhledem k tomu, že pobíráte ID I. nebo II. stupně (pojem "částečný ID" se už několik let nepoužívá), za Vás hradí zdravotní pojištění i stát.

Tzn., že byste v prvním roce piodnikání nemusel odvádět zálohy na pojištění, pojištění byste musel doplatit po skončení roku.

___ Více informací k začátkům podnikání najdete na webu JakPodnikat.cz.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.