Pojistný podvod?

Od: Datum: 19.10.13 08:30 odpovědí: 2 změna: 19.10.13 09:54

Dobrý den,

včera jsme na pobočce jedné nejmenované pojišťovny zjistili, že před dvěma lety si jedna manželčina známá, která dělá poradkyni oné pojišťovny, pojistila byt, ve kterém bydlela (v té době byl byt ještě psaný na manželku, ale už jej neužívala, bydlela tam ta známá s rodinou) na manželčino jméno a rč (tyto údaje měla z dokumentů k bytu), samozřejmě bez vědomí manželky. Aby toho nebylo málo, poslední 3 měsíce nebyly zaplaceny, v tom nám naštěstí pojišťovna vyšla vstříc, a zrušil smlouvu zpětně k datu poslední úhrady. Myslíte, že by se jednání oné známe dalo charakterizovat jako pojistný podvod (byt si mohla pojistit na sebe, ale napsala to na manželku nejspíš kvůli získání provize)?

Díky za rady, rozhodujeme se o dalším postupu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.10.13 09:34
avatar

Dobrý den, myslím, že pod pojem "pojistný podvod" se zahrnuje něco jiného. Zde by šlo spíše o "zneužití osobních údajů" a zřejmě i zfalšování podpisu. A také asi porušila pracovní kodex firmy.

Ale, nejsem právník. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 09:54
avatar

Souhlasím s Benem, pojistný podvod je něco jiného. Ale o podvod jde i v případě uzavření pojistky na někoho jiného. Pojišťovnu už jste předpokládám informovali, ještě bych se obrátila na policii s podezřením na podvod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.