Je vegetariánství dobrý nápad?

Od: Datum: 18.10.13 21:03 odpovědí: 100 změna: 11.11.13 23:29

Takže začnu asi tak ;) chci se stát vegetáriánkou prostě nevím co bych asi tak mohla přesně jíst a jestli nemam jit za doktorkou aby mi řekla abych jedla nějaké prášky s vitamínama co mi budou chybět.Ale starosti mi dělají jen dvě věci jestli jako dítě mužu vlastně maso nejíst :( a pak ta horší věc jak to mám říct mámě protože asi řekne že jsem se zbláznila a že ať mě to ani nenapadne!Brácha řekne že jsem blbá.No prostě já maso jím musím ho jíst ale nechci bojim se to říct protože mě budou všichni považovat za debila a budou se mi smát ale zvířata jsou taky bytosti a mají city a já s tím nechci pokračovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 21:09
avatar

Sama jste si odpověděla tím, že víte, co vám na to řekne maminka a brácha. Souhlasím s nimi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 18.10.13 21:17
avatar

Podle mne to není dobrý nápad. Zaprvé i rostliny jsou svým způsobem "živé" bytosti. A zadruhé jako lidé jsme zrozeni jako všežravci, jinak bychom měli bachor, čepec, knihu a slez. Nejíst maso je pro lidský organismus nepřirozené...

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 18.10.13 21:18
avatar

Takže místo masa budete jíst prášky... to zní bezva, co? *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 18.10.13 22:03

Proč by jedla jenom prášky? Vegetariánství je plnohodnotný a navíc o mnoho zdravější životní styl, uznávaný třeba i WHO, radile :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 11.11.13 22:51

Vegetariánství a zdravější? No já nevím, ale co znám vegetariány, tak moc zdravě nevypadají. Seschlé, asketické postavy, s našedlou, vrásčitou kůží, vpadlé oči. Alespoň tak vypadají ti tři, které znám já.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.11.13 22:58
avatar

Myslím, že tazatelka ani nechtěla poradit, jen potřebovala utvrdit ve svém (podle mne nerozumném) přesvědčení stát se vegetariánkou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 18.10.13 21:31

Jak už psali ostatní, co budeš jíst? V podstatě vše je živé, takže ti zůstanou jen ty prášky. A až zjistíš, z čeho se vyrábí, spácháš sebevraždu. K té se tímto postojem schyluje tak jako tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 18.10.13 22:01

Boha jeho :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ingdezogondolan*
Datum: 18.10.13 21:40

Je to skvělý nápad, vegetarián byl i Da Vinci, ale kam ten se hrabal s intelektem na tuto poradnu, to je jasné. Kolik je ti let?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 18.10.13 21:56

Přesně :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 02:18

S vědomím, že oblíbenou vegetariánskou hypotézu, pro kterou neexistuje jediný důkaz, vydáváte za historický fakt, můžu s jistotou říci, že zrovna Vy svým intelektem do této poradny skvěle zapadáte. Vegetariánství může fungovat, ale skvělý nápad to určitě není.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.10.13 21:48
avatar

Tak tohle je otázka. Z jedné strany Tě naprosto chápu. Nechceš jíst maso, protože si uvědomuješ, že se kvůli tomu musí zabít zvířata. To se Ti nelíbí. Věř mi, že já s tím mám také problémy. Jenomže co naděláš? Nebudeš jíst maso Ty, budou ho jíst jiní. Takže zabíjení zvířat tím neovlivníš. To je jedna věc. A co se týče otázky, jestli bys měla pojídat nějaké prášky, nebo jiné doplňky stravy, které by maso nahradily, tak to určitě ne. A jsem také toho názoru, a už jsem to kdesi i psala, že přece nikdo z nás neví, jestli mrkev a jiná zelenina neřve, když ji rveme ze země a pak řežeme na kousky. Že my, lidé, neslyšíme naříkat zeleninu, to přece nic neznamená. Jenomže pak bychom už nemohli jíst vůbec nic. Snaž se nad tím nepřemýšlet a hlavně si nic nepředstavovat. Maso jez, nedá se nic dělat. Takto jsme stvořeni. Ale pokud trváš na tom vegetariánství, tak i to je možné. Ale v tom Ti poradí specializovaný lékař.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: m
Datum: 18.10.13 21:51

To známe všichni, tyhle blbý kecy ;) Přidej se na Facebooku do nějaký skupiny a třeba tady https://www.facebook.com/groups/veganskaDIYkucharka/ najdeš inspiraci. Vegetariánství/veganství je zdravý životní styl bez utrpení - Tvého i zvířat. Good luck :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 18.10.13 21:54

Jo a tady http://soucitne.cz/ukazkovy-r…or-s-odpurci-rostlinne-stravy najdeš odpověď na seudoargumenty typu "Zelenina také trpí" a jiné masožroutské blbiny ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 18.10.13 22:23

No, hlavně se projdi po nějakých veganských restauracích, ať vidíš, jak je to zdravé. Většina z nich vypadá jak z dachau a když má poposunout židli, tak se musí dvakrát oddáchnout, protože to prostě nezmůže. Nemá svalovou hmotu. Za takové zdraví pěkně děkuju. Řekneme si to po padesátce, až budeš mít několikrát rozřezaný žaludek a pít jen šťávičky, zatímco já se stále budu cpát bůčkem a koninou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 22:35
avatar
S vasim nazorem nesouhlasim.protoze je spoustu sportovcu veganu. Znam vegany hubene.ale i tluste. Ten.kdo se stane veganem velmi peclive voli jidelnicek tak.aby mel vsechny ziviny.Tim chci rict.ze vegani se staraji o svuj jidelnicek nez lide.kteri jedi vsechno...
Chce to jen mit vic informaci... Pro priklad zkuste zadat do vyhledavace vegan fighter...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 19.10.13 10:29
Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 19.10.13 14:59

(To bylo na "radila" kdyžtak :D )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 14:23
avatar

To je hloupost. Bývalý byl vegoš od 19 let, teď je mu kolem 36 nebo tak nějak, maká fyzicky a dlouhou dobu se mnou jezdil vodu. Sílu měl za tři. O energii ani nemluvě.

doplněno 19.10.13 14:23:

Vecernicku, to bylo pro Radila, špatně jsem to zařadila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 22:59
avatar

Milý m, nechápu, proč jsou Vaše dva příspěvky v tomto vlákně tak agresivní. To, co jste napsal, jste mohl říci v klidu. Asi ta vegetariánská strava nebude mít jenom dobré účinky na psychiku člověka.

Jinak Vám třeba zrovna já, děkuji za odkaz. Ani jsem nevěděla, že to napadlo i jiné lidi. Ráda si to přečtu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: m
Datum: 19.10.13 10:23

Milá Suzy, neshledávám na svých příspěvcích nic agresivního (ani nepatřily Vám, jestli jste si nevšimla), psal jsem je v klidu, i když mírně pobaven tím, jak třeba Vy o vegetariánství nic nevíte a úporně radíte. Ono to maso asi nemá moc dobrý vliv na intelekt člověka (jen oplácím Vámi napsané ;) )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 12:54
avatar

Dobrý den, m. Tak jsem asi špatně četla. Ale mám náhodou jednu kamarádku a její dvě děti, dospělé, jsou právě ti "vegani". Ne vegetariáni. Prý je v tom rozdíl. Netvrdím, že tyto způsoby stravování znám do detailů, ale znám tyto dva lidi. Můžu Vám říci, že jsou oba dva hodně při těle, nechci-li napsat přímo tlustí a vypasení a to je hodně trápí. Zejména tu dívku. Tak asi jedí nějak špatně, i to je možné. Proto jsem doporučovala radu nějakého lékaře, který se tímto zabývá. A představte si, že tito dva lidé, permanentně nespokojení s výsledky, neustále hledají východisko a nakonec někde objevili "kůru" zdravého způsobu života, která spočívá v tom, že si nechávají píchat pod kůži jed z nějaké exotické žáby, což jim má zaručit naprostou imunitu proti nemocem a bacilům, a žít spokojeně a radostně. Po každé takové seanci, kterou mimochodem zaplatí osm set korun každý, se na místě pozvrací a dostanou velký průjem. Pak si v bandasce odnesou domů od té paní co jim injekce vpichuje nějakou zeleninovou šlichtu, kterou prý musí sníst, aby po tom oboustranném vyprázdnění nabrali nových sil. A nejsou to žádní mentálně zaostalí lidé. Dívka má vysokou školu a chlapec je s maturitou. Takže se nepřestávám divit, čemu všemu může člověk uvěřit, a čemu všemu může propadnout, když je nespokojený sám se sebou.

A že bych "úporně" radila, tak to si nemyslím. Prostě Vy jste stručný, já to neumím. Ale to nemá nic společného s úporností. Asi i Vy jste špatně četl co jsem psala, protože na konci přece říkám, že pokud by dotyčná chtěla být vegetariánkou, je to na jejím rozhodnutí a vůli. Jen si myslím, že by měla navštívit kompetentní osobu, která by jí vysvětlila podstatu tohoto stravování, aby její organismus měl všechno to, co k dobrému vývinu potřebuje. To si myslím já. Je to jenom můj názor. A je jenom dobře, že nemáme všichni stejný. To by se zde nikdo nemusel na nic ptát, kdyby dostal od nás všech jednu a tu samou odpověď. Navíc jsem skutečně reagovala upřímně, protože i já mám v tomto směru dilema. Ne, že bych toužila vylepšit svůj životní styl, ale mně je líto těch zvířat. Takže moje pohnutky jsou jiné, a o tom jsem také psala. A nakonec, co Vy víte, třeba právě pro ty samé výčitky se chce stát tazatelka vegetariánkou.

doplněno 19.10.13 12:57:

A podle poslední věty v otázce tazatelky, myslím, že chce stát vegetariánkou právě proto, že nesnáší zabíjení zvířat a příčí se jí pojídat jejich maso. Lépe číst byste měl asi Vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: m
Datum: 19.10.13 14:08

Víte co, asi jsme to oba čapli za blbý konec; rozhodně jsem se do Vás nechtěl navážet, původně jsem reagoval na tazatelku a pak tak trochu i na nesmysly "radila" a jiných, Vy jste mi naopak přišla sympatická :)

O tom, že by slečna měla navštívit či kontaktovat kompetentní osobu, není sporu, bohužel lékaři to povětšinou nejsou. I když ono by stačilo si něco sama nastudovat z netu (třeba ten web www.soucitne.cz je dobrý, je tam dokonce i kapitola o tom, jak se stát vegetariánem http://soucitne.cz/jak-se-stat-vegetarianem-ci-veganem, výborná je i ta kuchařka na FB, jsou tam opravdu dobré nápady) a hlavně jíst PESTŘE a několikrát denně, vyhýbat se fastfoodům, být aktivní, což je myslím takové obecné doporučení platné pro všechny, nejen vegetariány či vegany (pokud jste někdy viděla pořad Jste to, co jíte, sama víte, že nejčastěji trpí podvýživou a nedostatkem všeho, co jedinec potřebuje k dobré fyzické i psychické kondici, lidé, jež se stravují konvenčně, tj. masem, mléčnými produkty apod.; dr. Cajthamlová naopak doporučuje zařadit zeleninu, ovoce, tofu, celozrnné pečivo apod., což jsou produkty typické spíše pro vegetariánské stravování). Já sám jsem taky vegan (podstata veganství spočívá v odmítání všeho živočišného, tedy nejen masa, ale i mléka, sýrů, výrobků z medu apod.), má přítelkyně taky (oba už přes 10 let), oba celkem aktivně sportujeme a když jdeme k lékaři na prohlídku a testy, jsme prý až nechutně zdraví :D Podle dvou veganů z Vašeho okolí nemůžete soudit všechny vegany, potažmo celou veganskou filozofii. Myslím, že veganů znám hodně, a je to opravdu různorodá směska lidí, které spojuje snad jen jedno: soucit se zvířaty. A věřte, že každé rozhodnutí jednoho člověka má smysl a vliv.

Přeji pěkný den :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 18:54
avatar

M. Jsem téhož názoru. Skutečně jsme to zpočátku chytli za ten špatný konec. A navíc s Vámi ohledně těch zvířat souhlasím, jenomže já v sobě asi nenajdu tak velkou morální sílu a tak to maso sem a tam jíst budu. Ale stejně nechápu, proč se při veganství nejí ani sýry, mléčné výrobky a med. Tím snad zvířata netrpí. Budu se asi muset příležitostně začíst do té veganské filozofie, abych to pochopila. Ale děkuji Vám za odpověď a i já Vám přeji hezký večer. :),

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 13:21
avatar

NO SNAD NEJOU AGRESIVNÍ, ALE PŘECI JENOM:

To známe všichni, tyhle blbý kecy

Boha jeho

najdeš odpověď naseudoargumentytypu "Zelenina také trpí" a jiné masožroutské blbiny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 19.10.13 14:57

Aha, takže sám tvrdíte, že nejsou agresivní, vadí vám akorát expresivní výrazivo. Ok, když řešíte víc formu než obsah, vaše věc.

Víte, já zase považuju za mnohem, mnohem agresivnější strašit malou holčinu, že směřuje k sebevraždě, když nebude jíst maso.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 19:02
avatar

Ale já nic netvrdím, to bylo určeno k zamyšlení. Zpracujte si to, jak umíte, já žádnou interpretaci nenabízím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 22:30
avatar
Jsem vegetarianka a kdyby se moje deti rozhodli maso nejist podporim je v tom.Podle meho nazoru je nejezeni masa naprosto v poradku.A taky si myslim.ze mas narok na svobodne rozhodovani ackoli jsi dite.Zaroven vim.ze nase spolecnost v nas vychovava nesamostatne bytosti zavisle na autoritach a to je vseobecne uznavane za spravne. Ja s tim nesouhlasim a rozumim tomu.proc se nekdo vedome rozhodne.ze maso jist nebude.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 19.10.13 10:39

Tak tak. Děvče to cítí dobře, i když se jí dospěláci vysmívají. Nejhorší jsou ale rady typu "Nedělej nic, stejně nic nezměníš, nic neovlivníš", pak z dětí vyrůstají nemyslící, nesvobodní, pasivní lidé :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 22:54
avatar
Nevěř tomu, co se zde píše. Vegetarianstvy je zdravý životní styl a žádné prášky naopak potřebovat nebudeš. Ovoce, zelenina ma všechny potřebné minerály a vitamíny. Naopak maso není zdravé a kdo tvrdí opak, nic o tom neví.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.13 23:03
avatar

Důkladně zvaž své důvody, pro něž odmítáš jíst maso. Něco (hodně!) si o vegeteriánství nastuduj a mamince svůj názor/požadavek sděl, až budeš umět dostatečně argumentovat.

Budeš-li mít jasnou představu o tom, jak/čím nahradíš látky obsažené v mase, neměla by ses setkat s výsměchem nebo odmítnutím.

"Argument", který jsi uvedla zde, asi pro maminku nebude tím nejvhodnějším. (alespoň ne sám o sobě). To už bys mohla spíše uspět s tím, že "ti maso nechutná".

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fisa*
Datum: 18.10.13 23:31

Zvíře zabiješ kvůli jídlu to ti líto je, ale třeba bakterie zabíjíte doma určitě běžně mýdlem, savem atd. Podle mě je to blbost.

Hlavně je důležitý rozdíl mezi veganstvím a vegetariánstvím. Veganství je čistá blbost.

Pokud vím, tak k rozvoji mozku u našich dávných předků docházelo mimo jiné taky tím, že se stravovali morkem z kostí, který obsahuje spoustu prospěšných látek, které zelenina nebo ovoce nemají, nebo mají v extrémně malém množství. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 07:20
avatar

Pokud jsi dítě, tak s vegetariánstvím nezačínej. Tvůj organizmus i tvůj mozek se vyvíjí. Člověk se po dlouhá tisíciletí vyvíjel jako všežravec. Díky tomu se mu mohl mozek vyvinout do dnešní podoby. Jestliže nedodáš tělu to, co ke svému růstu potřebuje, nejspíše nebudeš taková, jak máš být. ;) Někdo má trávení takové, že maso mu nedělá dobře, je od přírody vegetarián. Někdo, třeba já, bez masa nemůžu existovat. Když jsem maso nejedla, zdávalo se mi o obrovském anglickém bifteku, v noci, ve snu. ;) Ale vyzkoušej to, že jez všechno, co dostaneš na talíři, ale požádej o menší kousek masa. Případně maso nejez, že ti nechtná. A po čase uvidíš.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.13 08:09
avatar

Pokud je to Tvým přání a viděním životního stylu, tak proč ne. Měla jsem možnost cestovat po Asii a hodně lidí je tam vegetariány. Vůbec nevypadají nezdravě. Ba naopak.

Jde o to, že aby to fungovalo, je potřeba jít takové potraviny, které Tvému tělu dodají všechny potřebné látky. A pokud sama nevíš co a jak, tak je to těžké.

doplněno 19.10.13 08:10:

Čtu to po sobě a vidím hodně překlepů - omlouvám se čtenářům :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 09:05
avatar

Jaký vztah máš ke kůži? Nosíš kožené boty, používáš výrobky z kůže? Znám vegetariány, kteří odmítají, vše z usmrcených zvířat. A znám i vegetariány, kteří klidně nosí kožené boty a tvrdí, že kvůli kůži se zvířata nezabíjejí ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michalov*
Datum: 19.10.13 09:49

Podle mne to je vše s mírou.Řekl bych,že se masa všeobecně příliš mnoho. Mám známou jejíž dcera je vegetarián a je v pohodě. Dokonce jí obvoďačka řekla,že jí pak udělá krevní testy a vyšly OK.Můj bratranec léta nejí maso a je taky OK. Žádne zdravotní problémy,které by z toho plynuly. Viděl jsem dokument před časem,myslím že to byla BBC,a tam sledovali vědci pokusně skupinu lidí,kteří dobrovolně kvůli experimentu jedli několik měsíců jen syrovou zeleninu a vůbec žádný zdravotní problém u nich nezaznamenali.Naopak u někoho dokonce zlepšení (obezita,cukr atd..) Já vím,že mladí se stávají vegeteriány z přesvědčení,ale je to liché,protože když si dáš mrkev,zničíš celou živou rostlinu. To samé u salátu,kedlubny,červené řepy atd...považ třeba taková brambora.Vhudák si roste a udělá si v zemi "dětičky".Se sdladkým vědomím,že bude mít potomstvo a že vše do podzimu stihla uschne a zbudou po ní jen hlízy v zemi.Ty ale vybereme a zblajznem. A když ne my,tak myši. Já myslím,že jednou bude běžné,že lidé nebudou zabíjet zvířata.že si nějakou tu kotletu vypěstují jako buněčnou kulturu,ale zatím to tak není. Dám Ti návrh. Jez masa méně a když ti náhodou přistane na talíři někde na oslavě nebo u někoho na návštěvě,tak ho sněz bez pocitu viny a máš to vyřešené. Neumím si představit vegetariány na Sibiřy v Laponsku ve stepích apod...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 11:47
avatar

Mám návrh: vyhýbej se konzumaci zvířat za živa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 13:43
avatar

Zdravím, sama tento styl nevyznávám a tak nějak moc nechápu, ale dost lidí kolem mě jsou vegoši. Maso nahrazují tofu, jedí hodně zeleniny a ovoce a všemožné další věci, o kterých kolikrát normální masožravec nemá ani páru:D. Bývalý byl vegoš od 19 let, já se s ním seznámila v jeho 31 letech, nyní je mu kolem 37 a je vegoš stále. Nevšimla jsem si, že by mu to nějak uškodilo, naopak si chválil, jak má daleko lepší zažívání, protože maso trávení hodně zatěžuje, zvlášť vepřové a hovězí.

Byla bych však opatrná s věkem, pokud jsi ve vývinu, tak prostě potřebuješ komplet všechny živiny, a maso jako takové nic nenahradí. Být vegošem ve 12, 13 letech je hodně velká hloupost, v těch 19 už se to dá. Na prášky vůbec nemysli, ty jsou k ničemu a nic nenahradí, je to jen chemie. Spíš se postupně orientuj na maso kuřecí nebo rybí, zkus ho jíst jednou do týdne, pak jednou za 14 dní a uvidíš, zda ti chybí, nebo nechybí. Podle toho se rozhodni, ne podle bráchy.

A někde jsem také slyšela onen názor, že i chudák zelenina křičí, když ji vytahujeme ze země a krájíme na kolečka, takže vegoši jsou vlastně taky "vrazi". Je to nesmysl, protože zelenina nemá vegetativní nervovou soustavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 19:43
avatar

Jako malá jsem maso nejedla, z MŠ jsem ho nosila v kapsičce, ne, že bych chtěla být vegetarián ale šulánky s makem mi prostě chutnaly víc, asi od 15ti let jsem jedla jen mleté maso, kuře a ryby, v 17ti letech na návštěvě rodičů nynějšího manžela první řízek a jelikož jsem ho zhltala tak mi přidali, mysleli si, že mi tak chutná. Od té doby jím maso, miluju pečený bůček ale jak vidím rybu zvedá se mi žaludek. Zkuste to, tělo si samo řekne co chce. To, že jsou zvířata bytosti a mají city bych neříkala, mám švagrovou veganku s tímto postojem a celá rodina ji má za cvoka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martinad
Datum: 19.10.13 20:22

Nejsem vegetarianka, ale tvrdit mi nekdo, ze zvire neni ziva bytost a ze nema emoce, tak budu mit za cvoka spis jeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 22:07
avatar

No přesně to samé si myslím také a liduš se asi nějak popletla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 09:27
avatar

Suzy jistě, že i já vím, že zvíře je živá bytost, má city a že pes a kočka je ten nejlepší kamarád ale holt prase je určené k jídlu. Mě ještě vadí když vegani sice nejí maso ale kožená bunda jim nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 20.10.13 11:33

Kožená bunda, kožichy apod. mi teda setsakra vadí, madam. A zdaleka nejen mně jako veganovi, ale i spoustě lidem, co maso jí. Buďte tak hodná a aspoň nelžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 12:40
avatar

Važte slova a čtěte pořádně příspěvky,na které odpovídáte. "Madam" netvrdí, že (všichni) vegani sice nejedí maso, ale nosí kožené výrobky; a už vůbec to netvrdí o vás, to by si jistě netroufla vám podsouvat. Lidus jen tvrdí, že jí vadí, když tovegani dělají, a nezlobte se, kdo jste vy, abyste tvrdil, že lže, (tedy, v podstatě, že jí to nevadí). Možná byste se měl přeci jen ještě tednou zamyslet nad (ne)agresivitou svých příspěvků. A na vašem místě bych se paní Lidus omluvil za nespravedlivé nařčení, vzniklé z nepochopení.

A ještě bych měl jednu připomínku, nejen k vám, ale i k mnoha jiným včetně paní Lidus. Ta sice nesouvisí přímo s touto debatou, ale přesto: vegani maso nejedí, nikoliv nejí. To bolí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.13 21:47
avatar

Hrůza hrůzoucí ! Teda Liduš, to bych zrovna od Tebe nečekala. To chceš říci, že zvířata necítí bolest? O rodině Tvé švagrové se vyjadřovat nebudu, Jen si o nich myslím své a jsou mi vlastně ukradení. Ale TY ! To co píšeš, určitě nemyslíš vážně. A co tedy pejsci a kočky? To pro Tebe nejsou bytosti? To chceš říci, že pes, nebo kočka, nebo jiný domácí mazel nic necítí, nemá žádné emoce a tak dál... nebo je snad nepovažuješ za zvířata?

Prostě mi nad Tvou odpovědí zůstal rozum úplně stát, a pořád to čtu a čtu kolem dokola a snažím se pochopit, jak jsi něco takového mohla napsat právě Ty.

Mně je z toho fakt úplně blbě. Kdyby tohle napsal někdo jiný, tak mne to tak nerozhodí. Tady je vidět, že si někdy děláme úplně mylné úsudky o lidech, které vlastně známe jenom virtuálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 15:13
avatar

Suzy,myslím, že mě trochu znáš, zkus číst bez emocí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 21:13
avatar

Je to ten nejhorší možný nápad - určitě v naší zeměpisné šířce.

Pro začátek - co si myslíte, že by se stalo s eskymáky, kdyby přestali jíst maso a tulení tuk a místo toho by se začali cpát zeleninou a ovocem, třeba z rovníkové Afriky? Odpověď: okamžitě by pomrzli. Stejně tak pokud by černoch v Africe začal jíst jen samý tuk a supertučné maso, doslova by se upekl zaživa. My jsme zhruba uprostřed mezi těmito dvěma extrémy, proto potřebujeme obojí (i s ohledem na roční dobu).

Další srovnání: Kráva (myslím to zvíře) doslova celý den přežvykuje trávu. Dokonce i když leží, pořád přežvykuje to, co už sežrala dřív. Proč? Protože v rostlinách je vzhledem k objemu velmi málo živin. Pro srovnání takový lev se nažere masa a potom třeba týden nežere vůbec. Co s toho plyne? Aby měl člověk dostatek živin jen z rostlinné stravy, musel by jíst prakticky nonstop. Ale na to není čas. Takže vegetariáni, aniž si to uvědomují, vlastně hladoví když si dají k obědu plátek salátu. Trpí trvalým nedostatkem důležitých živin, především nedostatkem železa. Proto jsou vždy bílí až průhlední, na pohled nezdravě vypadající. Mají i nedostatek vápníku, hořčíku, proto mají slabší kosti, horší zuby a celkově méně energie. Aby jen celý den nespali, musí do sebe cpát hodně cukru, sóji a tím si překyselují organizmus.

Je tu ještě jeden pohled na nejezení masa - pokud Vám vadí, že jsou kvůli masu zabíjena zvířata, měla byste si taky uvědomit, že tato zvířata se z tohoto důvodu narodila a alespoň nějakou dobu (měsíce, roky) díky tomu mohla žít. Kdyby nikdo maso nejedl, nebyla by ta zvířata potřeba a ani by se nenarodila. Takže je vlastně více humánní jíst maso než ho odmítat, protože tím umožníme existenci těmto zvířatům. A že je potom zabijeme a sníme? To ty zvířata celý život vůbec netuší (nikdo jim to neřekl) a spokojeně si přežvykují trávu nebo zobou zrní. Takže co je lepší? Nenechat zvíře se narodit, nebo ho nechat 3 roky spokojeně žít a potom ho nějak bezbolestně zabít a sníst?

Důležitá poznámka: za maso považuji skutečně jen maso. Za maso nelze považovat doslova zdraví nebezpečné výrobky jako jsou různé salámy, uzeniny, párky. Ty skoro žádné maso neobsahují, ale zato je tam plno nezdravého koření, konzervantů, barviv a jiných jedů.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 19.10.13 22:04
avatar

Máte z velké části pravdu. To samé jsem si říkala, když tady pročítám všechny názory. Souhlasím s Vámi, že by zvířata vyhynula, kdybychom je přestali jíst. Nebyl by už žádný důvod k tomu, aby se o ně lidé starali a pěstovali je. A jak jsem se dočetla výše, vegani nejí ani mléčné výrobky, dokonce ani med. Tak proč by někdo pěstoval včely? A kdyby nebylo včel, tak kdo by tedy opyloval rostliny a tak dál. Takže co by potom ti vegani, a my ostatní, vlastně jedli, kdyby se už vůbec nic neurodilo. Já si myslím, že je v přírodě nutný právě ten koloběh, který je samotnou přírodou moudře nastaven. S těmi eskymáky a černochy máte naprostou pravdu. Souhlasím s Vámi ve všem, až na to jedno. Dělá mi problém pomyšlení na utrpení těch zvířat. Snažím se na to nemyslet, ale někdy se mi stane, že se mi před očima míhají scény z řeznictví a to pak to maso fakt nemohu koupit. Ale za to může moje přecitlivělost a obrazotvornost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: m
Datum: 20.10.13 11:45

Ne, pán nahoře pravdu nemá absolutně v ničem, bohužel pro něj tedy.

Včely potřebují med samy pro sebe a když jim ho včelař vezme, nahradí jim ho rafinovaným cukrem.Včely mohou žít v přírodě, mohou být taky chovány člověkem (ne každý včelař je má na med) a zajisté nepřestanou opylovávat rostliny a nevyhynou, když od nich nebudeme brát med (spíš naopak, bude to jen ku prospěchu). Ano, příroda to moudře zařídila, jen ten člověk jí to kazí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 22:41
avatar
Megacruiser - co to meleš? Kdo ti dal bod? Kdyby to šlo, tak ti dám mínus, protože to co jsi napsal, je přesně naopak. Důležité živiny, minerály jsou právě v rostlinné stravě. Tam je vše co tělo potřebuje. Žádný cukr vegetariáni do sebe cpát nemusí, poněvadž rostlinná strava je plná sacharidů-komplexních sacharidů, né jednoduchých cukru. Za druhé - plná vlákniny a vláknina podporuje peristaltiku střev, odpad tedy rychle opouští tělo. Víš proč tygr týden nelovi? Protože maso mu leží celý týden ve střevech a neměl by šanci kořist doběhnout. A podobně maso zatěžuje organismus člověka, po strávení leží odpad dlouho ve střevech, je to kupahnilobnych látek, z kterých vzniká rakovina nebo jiné nemoci. A taky maso silně okyseluje tělo, rostlinná strava je zasadita, tedy přesný opak toho, co jsi napsal. Taktéž člověk který maso nepoziva, má mnohem více energie. Trávení masa je energeticky náročné, krev se soustřeďuje v trávicím systému a člověk je unavený, mozek a svaly jsou méně prokrvene. Proč myslíš ze profesionální sportovci, třeba cyklisti nejí v průběhu závodů maso? Oni jedou jen na sacharidech - rýže těstoviny atd. Z masa nic nemají, navíc by jim to leželo ve střevech. No a ten eskymák loví velryby a tučňáky skrz tuky na zimu, omega 3 NENASYCENE mastné kyseliny
doplněno 19.10.13 23:21: A ještě bys měl dodat, kolik lidí ve střední Evropě trpí nadváhou, artrozou, cevnim onemocněním, rizikem infarktu a počtem úmrtí, rakovinou. Eskymák infarkt nedostane, nepotřebuje berle, stejně jako ti černoši nebo lidi ve středomoří.
doplněno 19.10.13 23:22: http://nasyceneskodi.cz/co-jsou-nasycene/
Ohodnoceno: 1x
 
Od: m
Datum: 20.10.13 11:30

Srovnání s Eskymáky a černochy kulhá, protože lidé zkrátka jedí zdroje, které jsou jim v dané geografické oblasti dostupné. A i v Africe jedí maso, nejen ovoce a zeleninu.

"Takže je vlastně více humánní jíst maso než ho odmítat, protože tím umožníme existenci těmto zvířatům. A že je potom zabijeme a sníme? To ty zvířata celý život vůbec netuší (nikdo jim to neřekl) a spokojeně si přežvykují trávu nebo zobou zrní. Takže co je lepší? Nenechat zvíře se narodit, nebo ho nechat 3 roky spokojeně žít a potom ho nějak bezbolestně zabít a sníst?"

Ne, jíst maso není humánní, respektive není humánní to, co té cestě Vašeho stejku na talíř předchází. Představa, že zvířata ve velkochovech a velkovýkrmnách žijí spokojeně a že i jejich cesta na jatka a následné zabití jsou pohodové a bezbolestné, je naivní a nepravdivá a na hony vzdálená realitě. Otevřete oči, koukněte na videa, jak jsou třeba koně převáženi z Polska do Itálie na jatka, pak uvidíte sám. Spokojených krav na pastvách je jen nepatrný zlomek, i když se nám všelijaké reklamy na sýry snaží namluvit opak, většina je uvázána na řetěz, žije ve vlastních výkalech a nikdy neuvidí denní světlo. Jejich telata jsou jen odpadem mléčeného průmyslu, protože bez nich by kráva neměla mléko. Samotná telatajsou okamžitě po porodu matce odebrána a většinou umístěna do teletníku, který je jen o něco málo větší než ten prcek. Po pár měsících jde na jatka, aby si někdo mohl dopřát telecí. Nevím, jestli by se kdokoli chtěl narodit do klasických podmínek velkochovů. Já ne. Takže ano, je lepší, když se zvířata vůbec nenarodí, než aby tak strašně celý svůj (krátký) život trpěla. O nehumánnosti nemůže být ani řeč, to bychom byli nehumánní všichni, co používáme antikoncepci a neumožníme tak, aby se narodilo dítě.

Na třetí odstavec jsem původně vůbec nechtěl reagovat, stejně to již udělala slečna výše, ale mám potřebu říct jen jedno: co bytostně nesnáším, je, když lidi lžou.Žádný vegetarián nebo vegan neobědvá jen list salátu. Pro Vaši představu: dnes jsme měli s přítelkyní k snídani palačinky s marmeládou a šlehačkou z rýžového mléka. K obědu chystáme dýňovou polévku s praženými semínky, pak šťouchané brambory se zelím a tofu a k tomu nějaký salát. Odpoledne upečeme hruškový koláč, protože k nám přijde bábrdlinka. Jak jsem psal výše, oba jsme vegany již přes 10 let, děláme bojové sporty a po zdravotní stránce jsme naprosto zdraví. Obrázek nechť si tedy každý udělá sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 11:45
avatar

m:

Kdybyste celý život žil pživázaný k řetězu, v chlívku 2x2 metry a živil se zbytky, tak by vám to přišlo normální, protože byste nic jiného neznal. Jak by vás nějaký jiný, vyšší, druh chodil krmit, možná, že s vaší intelegencí byste nad svým životem začal přemýšlet. Ale pochybuji, že kráva, prase nebo kůň přemýšlí nad tím, jak se mu v té stáji nebo v chlívku žije špatně, že by si raději pobíhal někde na pastvě nebo ve volné přírodě. To se snad děje jen v animovaných filmech.

Prostě je normální chovat zvířata na maso. Proč jinak by to naši předkové v dávných dobách začali dělat? Proč se neživili jen zrním, zeleninou, ovocem, sýrem...? Proč se tak neživíme všichni, když je to tak skvělé, proč nejsme všichni vegetariány?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 20.10.13 11:53

K tomu, aby zvíře trpělo, nepotřebuje nějakou supr čupr inteligenci. Proč lidé nejsou vegetariány? To já nevím, mně to třeba přijde úplně logické nepodílet se na utrpení někoho jiného. Někdo to holt ignoruje. A upřímně řečeno, je mi mnohem milejší, když dotyčný řekne, že mu je jedno, jak zvířata trpí, než když si vymýšlí kličky, jak by svůj podíl ospravedlnil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 12:10
avatar

Pokud bych šla po ulici a viděla, jak pán brutálně bije svého psa či kočku, určitě bych zakročila. Ale přestat dodávat svému tělu bílkoviny, které potřebuje, jen kvůli tomu, že ta kráva nebo to prase bylo zabito na jatkách? Ne děkuji.

Na jatkách se snad zvířata zabíjejí nehumánně? Takové prase se tam doveze a oni mu zaživa roztrhají břicho nějakým mečem? Já myslím, že ne. Vždycky se musí nějak omráčit.

Takže upřímně: Ne není mi líto že zvířata na jatkách trpí, protože podle mého názoru netrpí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 20.10.13 12:47

Kvalitní bílkoviny lze získat i z luštěnin, rýže, obilovin (těstovin, pečiva), ořechů nebo tradičních asijských výrobků jako je tofu nebo tempeh. K tomu, abyste tyto životné důležité živiny získala, opravdu nepotřebujete jíst maso.

Chápu, že je pro Vás těžké přiznat, že zvířata na jatkách trpí, ale realita taková bohužel je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.10.13 12:53

Odkud vite, ze zvirata na jatkach trpi?Byl jste tam nekdy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 20.10.13 12:55

Ano, byl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 13:05
avatar

Ještě jednu otázka bych měla na pana "m". A chutná vám maso? Nejíte ho jen kvůli tomu, že nechcete aby zvířata trpěla? A opravdu si myslíte, že zabráníte utrpení zvířat, když to maso nebudete jíst? Nedalo by se proti utrpení zvířat na jatkách bojovat i jinak? Co založit nějakou iniciativu, kampaně, osvěta? Klidně byste mohl papkat maso a bojovat přitom za práva zvířat.

A kdybych vám dala na taliř flákotu a řekla bych, že pochází z krávy, která prožila celý svůj život na jedné pěkné louce, kde se spokojeně pásla. Pak měla telátko, které mohla kojit a to telátko s vyrůstalo a ještě vyrůstá na té krásné louce. A pak kráva, ze které pochází to maso, už byla stará, tak jí nejprve píchnuli injekci, aby nic necítila a usnula. Pak jí píchnuli silný jed, který do 30 sekund zařídil, že kravička zemřela tím nejhumánnějším způsobem na světě. A pak z ní ukrojili ten kus masa, co máte na stole.

Snědl byste to maso?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.10.13 13:11

Technicka poznamka: maso ze stare kravy by nejedl ani nevegetarian...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 13:18
avatar

k2: Já jsem tam schválně dala ze byla stará, a proto ji zabili. Protože kdybych tam dala, že ta kráva byla telátko, tak by mi oponoval, že proč zabíjím nevinné telátko.

Já bych maso ze staré krávy nejedla, podrážky nemusím. Ale to měl být teoretický příklad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: margarita
Datum: 19.10.13 21:51

Ahoj,neboj se a aspoň to zkus!Já začala před 2 roky,v 16 letech,naštěstí naši byli úplně v pohodě a taky mi pomohla bráchova holka,která je taky vegetariánka.Nahoře jsem viděla odkaz na to,jak se stát vegetariánem,ten mě zaujal a moc se mi líbilo,jak je to tam pěkně a srozumitelně sepsaný,tak si to určitě přečti,mě by to před těma 2 rokama určitě pomohlo.Držím ti palce a nedej se! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 20.10.13 12:52

Tímto bych tuto debatu sám za sebe ukončil. Je to poprvé, co se účastním internetové debaty, a jsem překvapen, kolik to sežere času. Měl jsem potřebu vyjádřit tazatelce podporu a reagovat na některé nesmysly a lži, co v debatě zazněly, nicméně to důležité myslím bylo napsáno a kdo chce víc informací, dohledá si je sám.

Tímto přeji všem, kdo má otevřenou mysl, oči i srdce a co se nebojí žít v pravdě a v úctě ke všem živým bytostem pěknou neděli a tak vůbec :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m
Datum: 20.10.13 12:55

(A moc mě těší, že jsem v té podpoře nebyl zdaleka sám :) )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 13:33
avatar
Taky to moc nekomentuju, jelikož to nemá smysl. Nepravdivé odpovědi jsou ohodnocene a přesvědčit lidi o opaku, mnohokrát dokázaném je těžké. Ono už ani tak nejde o to, brát ohled na živé bytosti, ale hlavně brát ohled na sebe samého, své tělo. Devastovat vlastní organismus zcela dobrovolně může jen blázen. Stačí se podívat, jak se změnil náš stravovací zvyk od roku 89 a porovnat to se zdravotním stavem populace po tomto roce a počtu úmrtí na rakovinu či infarkt. Neříkám ze maso nejím, ale živočišná strava u mě tvoří velmi malou nepatrnou část. Mám o dvacet kg méně, nepotřebují žádné léky jako dřív a energie mám na rozdávání. Celkově jsem v pohodě a klidu, nic mé nerozhodi, jako některé zde ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleza
Datum: 20.10.13 22:12

Co mě jen neuvěřitelně štve, jak z výsledného produktu - maso, mléko, vejce, dokážou dokonale vymazat jeho zdroj, ani se nedivím, že si dnešní děti myslí, že se to vše vyrábí v továrně, jako počítače... Proč neukážou, jak kráva řve smutekm po tom, co jí odervou čerstvě narozené tele? Tele hned zabijou kvůli syřidlu? Proč to tak sakra musí být..

Jak pak reagujete na podobnou reklamu jako je tato? http://www.pearltrees.com/s/p…6695959-man-drinking-cow-milk

pohoršuje Vás? pak nechápu proč, je to naprosto to stejný, co dělá 90% znás, jen si to přelijou skrz krabičku..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleza
Datum: 20.10.13 13:28

Nevím, kde se vzalo, že jsme od přírody masožravci, podívejte se na naše malé zouky, až vlastníma rukama ulovíte a zubama za živa naporcujete veverku, sním biftek. :D

Víceméně ale nic proti "masožravcům" nemám, maso se určitě v minulosti jedlo, zdechliny, výjmečně se něco ulovilo, ale určitě se nejedlo tak často, jako v týhle podivný době. Maso nebylo každý den, možná ani týden, měsíc.. Proč byly všechny ty půsty a podoně, maso se jedlo výjmečně, párkrát za rok, jinak hrách, čočka brambory... Porazit prase, nebo krávu každý den by pro chudýho sedláka asi nebylo moc výhodný. Tak si dejte maso jednou týdně a svět hned bude lepší. Nemluvě o Vašem zažívání a nemocech srdce, atd, ale o to tenhle systém nestojí, všechno je to pěkně zaplacený, od těch jatek, po drahý léky.. tak zdravý zdar..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 14:12
avatar

Správně aleza. Máte pravdu. Také by to bylo mým přáním. A vím, o čem mluvíte. Zamlada jsme skutečně měli maso jen v neděli. Většinou domácí králík, nebo občas nějaké koupené vepřové. Jedli jsme nastavovanou kaši, kucmoch, domácí nudle s mákem, nebo s tvarohem, nebo s povidly, vařené brambory, čerstvé máslo a kyselé domácí mléko, zeleninové polévky co zahrada dala, a luštěniny. Když babička koupila párek k bramborové kaši, tak to byl svátek. jenomže to byl tenkrát opravdový párek, voňavý a z masa. A to bych tady mohla psát a psát ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 19:20
avatar

Zdravím, sice máte pěkný argument, ale postrádá smysl. Kde se vzalo, že jsme od přírody masožravci? Netuším, zda přímo masožravci, to už spíše všežravci, ale samotný původ je v tom, že člověk dokáže trávit a využít živočišnou stravu. Kdyby nám to příroda neumožnila, budeme všichni vegetariáni. Stejně jako kdejaká antilopa, která prostě maso jíst nemůže.

Se zbytkem ovšem souhlas:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 14:00
avatar

Tak jak to tak znova pečlivě pročítám, zjistila jsem, že jsme se vlastně jenom začali mezi sebou škorpit a přesvědčovat jeden duhého o "své" pravdě. Jestlipak jste si všimli, že theramana, která otázku založila, nezaregovala ani jednou v tom smyslu, že by jí některá odpověď třeba pomohla, nebo něco objasnila. Vůbec se debaty nezúčastnila. To mne hodně zaráží, protože téma bylo docela zajímavé a přišlo mi, že se tazatelka skutečně nemůže rozhodnout a radu potřebuje. Ale jak je vidět, asi se ona sama k tématu nevrátila ani jednou, protože by určitě na nějakou radu zareagovala. Nemyslím tím nějaké děkování a tak podobně, ale zapojením se do diskuze a vysvětlit nám, co ji vůbec k otázce skutečně přimělo. Pak by byly i naše rady cílené k tazatelce a nezačali bychom se mezi sebou dohadovat.

Připadá mi to, jakoby někdo chtěl nadhodit nějaké diskuzní téma a o víc mu vůbec nejde. Tohoto fenoménu jsem všimla už několikrát. To je ale podle mne naprosto v pořádku, pokud by nebyla otázka položena ve vlákně, kde se udělují body. Třeba zrovna já diskutuji ráda, protože se tím hodně naučím od druhých. Co člověk, to jiný názor na věc.

Jenomže tohle asi nejde ovlivnit, protože nikdo předem neví, za jakým účelem byla otázka položena. Ale zrovna tato by mohla být v rubrice "volná diskuze".

doplněno 20.10.13 14:04:

Třeba zrovna "m", který ani není registrovaný, vynaložil hodně času, aby poradil tazatelce. Jenomže podle mne, toho nedosáhl. No, já jsem ale spokojená, neboť mám o čem přemýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 16:43
avatar
Suzymon - ono vůbec v teto pořádně zůstane mnoho dotazů bez odezvy nebo komentáře nebo další komunikace.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 16:07
avatar

Pokud bychom vzali evoluci,tak člověk je všežravec-tzn-maso i rostliny.

Pkd bychom vzali stvoření,tak bůh dal lidem k obživějak zvířata tak i ovoce-rostliny,tudíž opět všežravec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleza
Datum: 20.10.13 16:31

Pokud to vezmeme z evolučního hlediska, většinu času byli "pra-lidé" na potravinovém žebříčku jiných druhů.. Asi bychom měli povinně předhazovat kus člověčího šelmám, aby se jim neměnily stravovací návyky.. :P Pak se holt vyrobily zbraně a člověk začal mít navrch.. :( bohužel, jak chtít po lidech, aby si vážili zvířat, když si neváží ani svého druhu.. možná někdy v budoucnu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 17:01
avatar

- ahoj - ani nechci číst příspěvky - dovedu si je představit - pokud Vám zvířata nic "neříkají" - tak je klidně jezte a netrapte se. -!

- taky jsem byla vychovaná jako "masožravec" - rodiče chovali králíky, slepice, kozy, kachny, husy - atd. - Ale do konce života nezapomenu na utrpení, které jsem jako dítě zažívala při jejich zabíjení- ! - máma mi vždy říkala, že když se budu trápit - zvířata budou trpět při zabíjení tím víc.

- v žádném případě si nestěžuji na rodiče - byli to normální lidé - ale já jsem se poněkud "vymkla" - a bohužel stále mám ráda maso - ale teď už je nejím - ale bohužel je musím kupovat pro kočky. -

No - jenom názor a zkušenost. Co s tím dělat - nevím. Marcela

- jenom - mám ráda všechna zvířata - a na krávy se nedovedu ani dívat, protože je vidím na jatkách - a zažívala jsem jejich strach- !

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.10.13 18:06
avatar

Neodpustím si reagovat, vypadá to, že většina se tu stravuje bez masa a nosí lněné ošacení. Vážení, nelžete si do kapsy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 20.10.13 21:41

Konečně. Kdyby to šlo, dám ti bodík. Taky mi to tak připadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleza
Datum: 20.10.13 22:20

Milá Lidus, mrkněte - i když vy se na to už projistotu nikdy nepodíváte, protože víte, že by Vám to zkazilo chuť k jídlu,

ale kdyby jste věděla, jak se chovají lidé k jatečním zvířatům, mluvila by jste jinak, ten strach, paniku , pokus utéct, u každého kusu, zaživa odkrvení, vpodstatě u skotu i odebrání kůže zaživa... Tohle si prostě nezaslouží žádný tvor..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 22:28
avatar

Ještě, že jsme v dávných dobách začali to maso jíst, poněvadž bez něho bychom tady nediskutovali. Protože přísun bílkovin způsobil vývoj člověka směrem dopředu, takže bez masa bych ještě teď lezli po stromech, živili se pouze semeny a výhonky. *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aleza
Datum: 20.10.13 22:35

fáma ;)

vývoj člověka začal mnohem dřív, než začal lovit, trochu si o tom zjistěte :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleza
Datum: 20.10.13 22:41

Krom toho mi ještě vysvětlete, proč další šelmy a všežravci nejsou na stejné úrovni jako my...hmmm nevíte? Názor dítěte...:/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 11:27
avatar

"aleza" Na jatkách jsem nejednou byla, prase, králíky, drůběž zabíjeli doma mnohokrát. Kterému, že skotu se to stahuje kůže za živa? To jsem vážně nikdy neviděla. Máte ale pravdu, s láskou na těch jatkách se zvířaty nikdo nezachází, tam na to není čas. Láska ke zvířatům je jedna věc a s vegetariánstvím má pramálo společného, prostě některá zvířata jsou jateční (jinak by většina lidstva pomřela hlady) a některá (v našich podmínkách) jsou prostě domácí mazlíčci a ti se nejedí (jinde je klidně snědí a to ani mě nepříjde v pořádku) pro ně je ale zase posvátná třeba kráva a normální jim nepříjdou ti, co ji jedí. Trochu zvláštní mi příjde, že vegetariáni jedí ryby a tam jim to, že jde o živého tvora kterého musel někdo zabít nevadí. Co člověk, to názor, kdo chce ať maso nejí ale za lásku ke zvířatům se pouze schovává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleza
Datum: 21.10.13 19:31

Dobrý den milá Liduš :),

mohu poslat video, kde zvířata v agonii stahují z kůže jak na běžícím pásu.. Já vím, že tím, že maso nejím, žádné zvíře nezachráním, ale pro můj dobrý pocit je to nenaraditelné. Že se schovávám za lásku zvířat.. Hm... nevím co tím myslíte, ale v tom případě Vy se schováváte za lásku k chuti k mrtvému zvířeti... Nechápu proč se toho tak zuby nechty držíte, není to už závislost? Neřeknu, když si dáte jednou dvakrát za týden maso z bio farmy.. ale dneska se maso z "urychleně vyrostlých" zvířat cpe všude, každý den 3x denně.. to přeci není normální.. - Hlavně do sebe cpete hormony, a bůchví co ještě - krom těch všech skandálů z Polska a podobně...

A správný vegetarián nejí ani ryby :)..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 12:11
avatar

Já sice na jatkách nebyl, ale slyšel jsem o tom mnoho, a nejen o jatkách, ale o způsobech transportu a tak, a sohlasím s tím, že je to v mnoha (opravdu v mnoha) případech děsivé. (jen nevím, jestli právě vegetariánství je ten nejúčinnějí způsob boje proti těmto praktikám, viděl bych to spíš jako demnstrativní gesto a těžiště boje by mělo být jinde). Jen bych snad doplnil, že odkrvení zaživa nejspíš není běžnou součástí porážek (a podle mne ani tou úplně nejsurovější). Možná se mýlím, když, tak mne opravte, ale já si myslel, že tohle je součástí košer porážek (tedy aniž bych se poštěl do diskuse o jejich etičnosti).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.13 13:32
avatar

Ano, odkrvení zvířad praktikují židé a říká se tomu maso "košer". Setkala jsem se s tím v Paříži, neboť jsem měla přítele žida a ten mi tohle vysvětloval. jezdil do specializovaného řeznictví. Strašně jsme se hádali, i kvůli jiným věcem. Tak jsme se rozešli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 18:39
avatar

Suzy to je přesně ono, jiný kraj, jiný mrav. A nám ostatním se to zdá nemorální a nenormální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 18:58
avatar

pro "aleza"

- dobrá odpověď - !

- liduš jsem zatím "brala" - ale třeba by neuškodilo, kdyby se ona - a jí podobní ocitli v pozici jatečních zvířat - hlavně ožralí a bezcitní "pupkoši" - kteří nemají o zvířatech ani ponětí - a svojí úrovní se inteligentním zvířatům ani zdaleka nepřibližují - dovedete si představit, kolik takoví "blbci" sežrali třeba "Einsteinů" -?

Bohužel mám takovou úchylku, že každé zvíře vnímám jako člověka - no ale je fakt - že je to můj problém - takže na to ani nereagujte - snad s tím nějak dožiju - ale doufám, že v budoucnosti se vztah lidí ke zvířatům přece jenom trochu zlepší. - všichni přece žijeme na jedné planetě - !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.13 20:52
avatar

"aleza" maso s BIO farmy se poráží jinak? Probuďte se. Všechno to BIO je jen reklamní trik, jednu farmu znám důvěrně. Marcelo vám nevěřím ani slovo v tomto vláknu a bohužel i jinde, dělat líbivou politiku to umí každý blbec a vy buď prudíte a naprosto zbytečně otvíráte dávno uzavřená vlákna a nebo vyčkáte na reakce a pak se holt přidáte na populárnější stranu.Já na rozdíl od vás nelžu a je mi celkem šumafuk co si o mém postoji kdo myslí. Vy vnímáte jateční zvíře jako lidskou bytost, to je na léčení, vás. No a teď mi může admin v pohodě dát BAN, vědomě tu porušuji pravidla ale stálo mi to za to.

doplněno 21.10.13 21:06:

Jak může zapřísáhlý vegetarián odpovědět na otázku "co jste dnes rádcové vařili k obědu?" rizoto s vepřovým masem? (culdabulda).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: aleza
Datum: 21.10.13 21:39

Tak jednou je to dizkuse - nevím proč se vztekáte ;) - Porážka je hnusná věc - já bych nejdedla ani maso z bio, ale co míň bych mohla chtít, je mi těch sta ticíce zvířat denně, které umřou jentak, že Vy máte chuť na hamgurgr nebo jinej blivajz líto... alespoň že tam to za dostiučinění je - a vy a jiní na něj dnes a deně umírají.. :/ - i to je mi líto - ale nikdo Vás nenutil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleza
Datum: 21.10.13 21:56

A ještě mi prosím, paní Liduš - slušně- vysvětlete, proč člověk, který nejí maso ať už z jakéhokoliv důvodu je neustále urážen, že je nenormální a bůhví co? Jen kvůli tomu, že v dizkusi - na místě k tomu učenému se vyjádříme k vlastnímu názoru, s kterým Vy nesouhlasíte?

Kvůli nám zvířátka neumírají, k vůli Vám ano - a my jsme ti špatní? ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 18:15
avatar

"aleza" napsala bych vám do vnitřní pošty ale bohužel nelze, škoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleza
Datum: 22.10.13 23:01

Nezlobte se, já se zde registrovat nebudu, jen mi věřte, že má hranice "co si ještě člověk může dovolit k zvířeti" už dávno přetekla..

Ty proplakané cesty do školy, když v mínus 15ti stupňěch na odpočívadle stál kamion s polomrtvými telaty, v asii kočky zaživa házené do rozpáleného kotle s olejem, hadům zaživa vyřízlé srdce, odsekané nohy za živa, když si jateční kráva zlomila nohu...

Tohle já prostě nemůžu.

Už od tud také odcházím. Prosím jezte méně masa, maximálně 2x týdně - když už ne kvůli zvířatům, tak kvůli sobě.

Nashledanou.

Alena

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 16:16
avatar

Ahoj "lidus"

-zase jste mne "doběhla" - ! Vaše výtka je naprosto oprávněná a máte pravdu - ale moje (vím, že nepopulární) odpovědi pramení z mého názoru, že není všechno jen černobílé - a o každém životním postoji se dá pochybovat.

Proto taky do diskuzí občas přispěju - a to abych si vyslechla i opačné názory a zamyslela se nad nimi a ne proto - abych se hádala.

- nikde jsem nepsala, že jsem zapřisáhlý vegetarián - bohužel jsem byla vychovaná jako masožravec - a stále mne to trápí. Dnes už maso nejím - ale ne z nějakého přesvědčení, či filosofie - ale prostě proto, že je mi zvířat líto. Zmíněné rizoto jsem dělávala v dobách, kdy jsme s partnerem maso jedli, naučila mne to maminka - a je moc dobré (- dalo by se říct, že si dnes už jenom "dělám chutě").

Taky jsme s partnerem chodívali na ryby - ale dnes už nemůžeme - protože nám začalo být ryb líto. Jsem ráda, že to tak cítí i partner. Pokud se někdo rozhodne být vegetarián - musí k tomu dospět svým citem - a ne, se ptát, jestli je to správné- ! - Na to Vám nikdo neodpoví - každý to cítí jinak - a kolik lidí, tolik názorů. Ale byla bych ráda, kdyby se vnímání dalších generací posunulo trochu více na stranu zvířat - a třeba i stromů, atd.

To je vše, opakuji - nechci se hádat - a klidně se přikloním k Vašemu názoru, pokud mi ho dokážete zdůvodnit tak, aby mne to přesvědčilo. Přeju hezký den. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 21.10.13 22:22

V první řadě si odpovězte na otázku, jestli Vás nežene móda? Pokud jste vnitřně rozhodlá, tak do toho jděte, uvidíte jestli Vám to udělá dobře nebo ne. Ale hlavně to nikomu necpěte, je to Vaše rozhodnutí, Váš život. I ostatní mají svoje životy, ti chytřejší občas přemýšlí a někdy i změní názor. Ale nejhorší podle mě je nutit svůj světonázor všem ostatním jako obecně platný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: theramana*
Datum: 06.11.13 19:49

http://old.stream.cz/uservide…podivejte-se-na-pripravu-masa tohle už je konec musím být vegetariánka a mám dva důvody chci schodit a ten druhý to co jsem viděla v tomhle videu je hnus definitivní KONEC S MASEM!

Datum: 06.11.13 20:16
avatar

Podívejte, to, že jste se rozhodla živit se vegetariánsky je čistě Vaše věc. Že to není zdravé, to Vám už bylo vysvětleno, tak nevím, v čem chcete více poradit. Předpokládám, že nevěříte tomu, že okamžikem, kdy se dáte na býložravectví, budou propuštěna veškerá užitková zvířata na svobodu, že?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.13 20:24
avatar

Ahoj "theramana"

- je dobré, že jste k tomuto rozhodnutí sama dospěla. Kéž by se myšlení společnosti v budoucnosti postupně přibližovalo tomu Vašemu - a kéž by Vám to vydrželo.

- ale, jak tak koukám na své kočky, docela jim závidím, že si s těmito otázkami nemusí lámat hlavu - i když i ony mají svá trápení - ! Zdravím. Marcela

doplněno 06.11.13 20:35:

pro "promon"

- pokud toho trošku málo vím - tak pojídání masa není zase až tak moc "úžasné", jak se tady snažíte tvrdit ( usazování kyseliny močové v kloubech, překyselení organismu, jedovaté zplodiny, vzniklé rozkladem masa ...). Jsem už poněkud líná hledat odůvodnění na internetu - najděte si to sami.

Otázku i odpověď tazatelky (a spřízněných duší) považuju za takovou jiskřičku naděje do daleké budoucnosti, kdy se už jatečná zvířata nebudou chovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.11.13 21:09
avatar

Marcelko těší mě na tom to, že až tu nebude vepřové a hovězí tak já už tady také nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.13 23:02
avatar

To culdabulda1 - pardon, při vší úctě k Vám to vypadá, že Vám metabolismus převádí rostlinou stravu přímo na alkohol *smich*

Můžete mi, prosím, ukázat, kde jsem psal cokoliv na téma, že pojídání masa je ,,moc úžasné´´? Nebo prostě jen převádíte své smyšlenky na mě? Tazatelka - i když v tomto případě nešlo až tak o dotaz, nýbrž o jakýsi manifest býložravectví - korunovala své výlevy dost nechutným videem, jsa přesvědčena, že tím obrátí alespoň miliony masožravců na ,,jedinou správnou´´ víru a stravu.

Takže pro upřesnění - nejsem fanatický obhájce bůčku, nemusím mít maso 5x denně, vůbec se nevyhýbám zelenině, dá se říct, že jsem si našel oblibu v italské kuchyni - těstoviny, ryby, saláty atd. Jenže to, co psala tazatelka a jiní býložravci je naprostý fanatismus, který nemá se zdravou (nebo lépe přirozenou) stravou nic společného. Ale prosím, když si dotyčná myslí, jak je to úžasné, proč ne, ať si dá, co jí libo. Ale proč je nutné hned u toho napadat ostatní? Nejhorší však je, že podobní exoti obvykle do podobných výživových extrémů nutí třeba i své děti - bohužel, taky máme takový jeden exemplář v rodině, naštěstí děti už takřka dospěly, takže nepovažují za nutné cpát se tím, co jim ,,starostlivá matička´´ nažala...

Prostě si stojím za tím, že člověk je od přírody všežravec a tím by se měl řídit. Bílkovinu z masa nějaká sója a spol nenahradí.

Ovšem tímhle jste mě naprosto odbourala *haha* :

Otázku i odpověď tazatelky (a spřízněných duší) považuju za takovou jiskřičku naděje do daleké budoucnosti, kdy se už jatečná zvířata nebudou chovat.

Tomu přece sama nevěříte, že ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: malina*
Datum: 11.11.13 23:09

Dobrý den - já maso nejím, nidky mi nechutnalo, jedla jsem ho jen protože se prostě vařilo v rodině... Nejde mi ani o to, že se jedí živí tvorové, ale proč se k nim lidi musí tak hnusně chovat. Vy namítnete - jsou to zvířata pro to stvořená, ale proč jich musíte jíst tolik? Podle mě je pojídání masa v dnešní době opravdu závislost srovnatelná s jakoukoliv jinou závislostí..Pohled na lidskou mrtvolu - a lidé zvrací a jsou traumatizováni.. pohled na hovězí - pohodička bude vývar.. .. fakt divná doba.. člověk není od přírody všežravec.. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.13 23:29
avatar

Trochu odbočím, ale ta poznámka o pohledu na lidskou mrtvolu mi připoměla davy lidí, nadšeně navštěvujících výstavu THE HUMAN BODY.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.