Trestního oznámení - vloupání

Od: Datum: 18.10.13 18:13 odpovědí: 20 změna: 19.10.13 06:40

Zdravím,

Stal se mi menší problém, se kterým jsem příliš nepočítal. Před necelými dvěma měsíci jsem se rozešel s dlouhodobou přítelkyní, protože jsem dostal zajímavou nabídku pracovat v Londýně. Nebyl to možná úplně košér rozchod, všechno proběhlo poněkud narychlo a jednostranně, ale i přes trošku nepříjemný emoční konec jsem se domníval, že je to uzavřený případ. Ještě před odjezdem jsem vyrazil na dovolenou s teď již bývalou kolegyní a to se zřejmě doneslo k mé ex-přítelkyni, která to vzala dost špatně, ale krom trošku silnějších výčitek v telefonátu a emailu z toho nic nebylo. Z ČR jsem odcestoval a byt nechal na starost kamarádovi, protože si ještě nejsem jistý, zda ho chci pronajmout, nebo ne.

Předevčírem mi kamarád volal, že se byl do bytu podívat a měl pocit, že tam někdo před ním byl. Dnes jsem se dozvěděl, že mi zmizel obraz z ložnice a prasklo zrcadlo. Vzhledem k tomu, že obraz mi dala přítelkyně a zároveň je jedinou osobou, která měla klíče od bytu (byť mi je po rozchodu vrátila, ale mohla si udělat kopii), pak podezření padlo na ni. Obraz byl poměrně drahý, ale čert ho vem. Více mě trápí drzost, se kterou se mi někdo vloupal do bytu (kde mám poměrně dost drahých věcí, kterých si nepovšiml). EX telefon samozřejmě nezvedá a na SMS neodpovídá, takže to s ní mohu jen těžko řešit a nechci ji přímo obvinit. Výměnu zámku už jsem si samozřejmě zařídil.

Otázka je, zda má v tomto případě vůbec smysl podávat trestní oznámení? Škoda, pokud jde o obraz, bude někde okolo 7k a poškozené zrcadlo asi 1k. Možná chybí ještě něco, o čem ještě nevím. Pokud by to opravdu udělala ona, těžko budu něco dokazovat, protože její otisky tam budou v každém případě.

Předem děkuji,

Amadeus

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 18:20

Pokud měla klíče a pokud něco přinesla do společné domácnosti a teď si to vzala,tak nějaké oznámení nemá cenu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.10.13 18:33

O společnou domácnost se nejednalo, pouze měla od bytu klíče, které mi vrátila. Obraz mi byl darován, tedy ho považuji za svůj. Já si přece také neukradnu zpět dárky, které jsem dal expřítelkyni.

Od: abc*
Datum: 18.10.13 19:53

Plkáte nesmysly, pokud klíče vrátila, neměla tam již co dělat, udělala si tedy duplikát klíče a dopustila se tak vloupání (za pomocí shodného klíče) ale co hlavně, porušování domovní svobody (kdyby se domluvila předem bylo by to OK, takhle má peška). Důkazní břemeno by však bylo na PČR a je hloupost, že kamarád nezavolal hned policii, jelikož neodkladné a neopakovatelné úkony, mezi které patří i ohledání místa činu a především pak zajištění stop jsou nyní zcela zmařeny, jelikož se vsadím, že tam kamarád mezi tím měl další kamarádku a všechno poklidil. Nemáte to potom jak dokázat, takže nahlásit to můžete, ale pokud nebude svědek, který by jí tam ten den viděl, nebo se k tomu sama nepřizná, popř. se nepodaří někde dohledat ten obraz a toho, kdo jej tam dal, tak potom se to stejně odloží.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.13 19:56

Pokud si myslíte, že to byla skutečně ona a nechcete ji ale nějak ubližovat případným trestním stíháním (které jí nejspíš neprokážete), jak jsem psal výše, tak potom bych se na to asi také vykašlal. Kamaráda zaúkolovat, ať za 250,-Kč koupí novou vložku zámku a vymění ji a příště, pokud se mu nebude něco zdát, tak ať volá prvotně policii a až potom Vás ;)

Datum: 18.10.13 18:23

co je to 7k? a 1k?

no ona si ho vzala zpět, když jste jí tak vypekl,no to je celé, ale není to zrovna košer, jakým způsobem, že ano?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.13 18:35

písmenem "k" se běžně v textech označují tisíce. Tedy 7 tisíc a 1 tisíc. Samozřejmě, že to není košer. Já nemůžu ani s jistotou říct, že to byla ona, ale ten obraz nebyl tak cenný, aby si ho někdo nechal ukrást na zakázku.

Od: olaf71*
Datum: 18.10.13 19:10

kde běžně, v Mongolsku?

Od: buss®
Datum: 18.10.13 18:24

No já bych řekl, že jde o prostou krádež, nikoli vloupání. Nebylo přece užito násilí, překonána překážka. Rozhodnutí podat trestní oznámení je na vás, pokud vám nevadí, že se v tom přítelkyně namočí. A jak se budete dohadovat ohledně daru.

Datum: 18.10.13 18:40

Pravda. Nehledě na to, že nemám valné mínění o ochotě české policie něco vyštetřovat. Dnes pokud nemáte v bytě skrytou kameru, tak stejně nikomu nic neprokážete, a pokud ji máte, tak vás ještě zloděj zažaluje, že ho při práci natáčíte bez jeho písemného souhlasu.

Datum: 18.10.13 19:54

i použítí shodného klíče, získaného např. lstí (což by se v tomto případě dalo považovat, jelikož poškozený počítal s tím, že přítelkyně klíč nemá, když mu jej vrátila), to že každej normální člověk po rozchodu vymění vložku zámku je už věcí druhou.

Od: rnk*
Datum: 18.10.13 18:55

Máte od toho obrazu darovací smlouvu? Nebo alespoň několik nezávislých svědků, kteří viděli, že vám ho dala jako dar?

Já bych to nechal být. Mnoho chlapů se takhle vrátí domů a tam jen holé zdi. Buďte rád, že to dopadlo tak. Ukradnout si dar, to je její vizitka.

Datum: 18.10.13 19:42

Buďte trochu velkorysý a netrapte se tím. Byli jste spolu dlouho, něco jste si dali / i nehmotného, něco jste si vyměnili/. Určitě jste k sobě měli zalíbení, lásku. Přáli jste si jen to nejlepší. Není příjemné, když nám někdo vleze do bytu. Když už máte zámek vyměněný, bude snad vše v pohodě. Netrapte se kvůli obrazu, zvláště, když máte ještě jiný majetek. Napište jí, že postrádáte obraz a jestliže je u ní, tak ať to bere jako dar - památku. Nemusíte s tím se mnou souhlasit. Jest-li zdravý, mávněte nad tím rukou, zdravý ničím nenahradíte. Pokud by jste byli manželé, stálo by Vás to více. Celý život člověk šetří, kupuje, shání a ke konci vidí, jak je to vše zbytečné a že nejdůležitější jsou dobré vztahy v rodině a zdraví.

doplněno 18.10.13 20:15:

No, četla, že to nebylo úplně košer rozchod. A vzala jsem to trochu s nadhledem a ze širšího odstupu, samozřejmě vím, že otázka zazněla jinak.

Ohodnoceno: 3x

Od: ingdezogondolan*
Datum: 18.10.13 20:03

Prosim Vás, četla jste, co v prvním příspěvku napsal? *zed*

Datum: 18.10.13 20:21

No vidíte, Vy tady do mě bušíte a někomu se zdála odpověď hodná bodu.

Datum: 18.10.13 20:41

Ten "někdo" by Vám ten bod dal, at už byste napsala cokoliv. Tohle opravdu není měřítkem kvality. Já jsem mimochodem jednou dal bod příspěvku, který jsem považoval za mimořádně slabomyslný, protože jsem se uklikl. *ee*

Datum: 18.10.13 21:13

Nemusí to být měřítko kvality, ale souhlas s názorem. A za druhé, nezdá se Vám, že jsme napsali oba dva to samé, ale jinými slovy? Mám na mysli Váš příspěvek v 19:58.

Datum: 18.10.13 22:06

Pohanko, tak dobře tedy, :D, :-D, dál už nemůžu psát, (pátá odpověd). Nenačítají se mi totiž body za ohodnocené odpovědi, takže údajně (zajímavý systém, že) ještě nemám deset bodů.

Datum: 18.10.13 19:58

To chceš podávat trestní oznámení na bývalou přítelkyni, ke které ses sprostě zachoval? Ten obraz tě nestál ani haléř.

Od: pl4toon*
Datum: 18.10.13 23:18

Podle faktů z vašeho textu soudím, že je to spíše morální problém. Pokud nezmizelo nic jiného, byla to nejspíš opravdu ona. Z chlapského pohledu bych to nechal být. Zámek je vyměněn, už se tam nedostane. Naopak byste případným trestním oznámením mohl uškodit nějakému joudovi, kterého k tomu mohla "ukecat" a který odnesl ten obraz za ni. I když to rozbité zrcadlo spíš naznačuje, že tam byla osobně. Myslím, že policajti by tohle mohli vyšetřit, správný vyšetřovatel umí udělat bububu a zafabulovat fakta tak šikovně, že člověka utopí v pasti vlastního strachu (na ženy překvapivě účinné).

Berte to tak, že z jejího pohledu je s vámi jakštakš vyrovnaná. Každým dalším krokem proti ní jen vzbudíte její větší negaci a možnou odvetu, ženy jsou plemeno zákeřné a mstivé. Samozřejmě jí příležitotně nezapomeňte otcovsky naznačit, že víte že to byla ona a že jste nezavolal poldy jen díky vzpomínce na to dobré s ní. Z taktického hlediska tak získáte určitou morální převahu :)

Od: mike32*
Datum: 19.10.13 06:40

Dle mého názoru je každá krádež - krádeží a nějak mi uniká proč se tady snaží lidi obhajovat krádež - at už jakékoli osoby včetně bývalé přítelkyně ...

Dle mého názoru jste nicméně měl ihned jednat a kamarádovi okamžitě říct aby zavolal Policii ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.