Dá se podnikat při mateřské a získat dotaci?

Od: Datum: 18.10.13 09:59 odpovědí: 4 změna: 19.10.13 09:24

Dobrý den,

potřebovala bych poradit.Jsem na mateřské a chtěla bych si přivydělávat.Chtěla bych si otevřít malý krámek dětského second handu u nás v paneláku.Dříve tam byla drogerie.Bydlím na malém městě,kde toho moc není,tak zvažuji prodej i nových věcí,popřípadě komis.prodeje.Chtěla bych se zeptat zda mohu takto podnikat při mateřské,či musím mateřskou ukončit dříve a zda nevíte o nějaké dotaci na vybavení prodejničky či na nákup zboží.Nemám vůbec žádné zkušenosti,dříve jsem byla zaměstnaná jako prodavačka potravin,děkuji všem za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 11:58

Dobrý den,

z vlastní zkušenosti vím, že podnikat můžete. Mateřskou budete mít jako hlavní činnost a podnikání jako vedlejší. Ale pokud jde o dotaci, zkuste se poptat na úřadu práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ircanek*
Datum: 18.10.13 12:29

Děkuji za odpověď a jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním,když budu stále na mateřské, zbývá mi ještě rok.

Od: jm*
Datum: 18.10.13 15:41

Sociálnía zdravotní pojištění budete platit minimální vyměřovací základ pro rok 2013- Při vedlejší činnosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.13 09:24
avatar

Uvádíte málo informací: Čerpáte mateřskou nebo rodičovskou dovolenou (= volno od zaměstnavatele) nebo jen pobíráte peněžitou pomoc v mateřství (PPM) či rodičovský příspěvek (RP)?

Jste-li zaměstnána, nesmíte začít podnikat ve stejném oboru jako Váš zaměstnavatel bez jeho předchozího písemného souhlasu. Jde-li o jiný obor, nemusíte zaměstnavateli nic sdělovat.

___ V době péče o dítě můžete podnikat jako OSVČ vedlejší. V takovém případě nemusíte v prvním roce podnikání odvádět povinné měsíční zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Po skončení kalendářního roku budete muset podat přehledy a pojistné doplatit.

Zdravotní pojištění byste doplácela podle dosaženého zisku, sociální pojištění až od cca 63 tis. zisku (pokud byste podnikala jenom část roku, bude limit nižší).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.